Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ова навивачиве на Милан наместо да си ја прослават победата идат како дечиња и викаат аааа видовте јувентуаши хахах како против јуве да игравте.... Па ова го прават деца во осмо одделение... Никогаш не ме интересирало победа или изгуба на Милан глупости! Некако темава стана за се да се дебатират освен за Сериа А не !
Влези си во твојот фан клуб или врати неколку страни на назат на оваа тема и ќе видиш AC Пенал, првенството отишло у курац зошто на Милан му се досудувале пенали а на Јуве не, а никој не спомнува 2 поништени чисти голови на Милан кој од раце му зедоја 6 бода, и сигурно 2-3 недосудени пенали ме мрзи да барам сега..
Па ај кажи како да се радуваме на победата кога вие сте како лошото дете Хуго, од инает ќе кажите нешто безвезе.
Башка задоволни сте со 2 место гледајте да го зачувате.
 
С

сашенко

Гостин
OMGWTFBBQ, да не те цитирам.Значи беше победа, и серијата е прекината.Знам дека има некои на кои и да им нацрташ круг за инат ке викаат коцка е ама тоа е тоа, не се замарај.Муабетов ми беше дечкото (да не го цитирам пак) шо само оф топик иде.Не е проблемот да мислиш спротивно и да правиш маубет за тоа, проблемот е да бегаш оф топик и да ја носиш дискусијата у правец каде нема разбирање.Дечкото вреѓа едноставно, а такви постови ти ја убиваат желбата за пишување тука.Нека мисли шо сака, негова работа.Не ми смета да му објаснам и по 100 ти пат, форум е ова, тоа е целта.Ама барам тоа некое ниво на почит према човек шо треба да го има мајката.Е сега има такви и у Јуве фан клуб и Интер и по цел форум ама затоа е игнор опцијата....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241

... или во превод: Колку пенали ќе ни бидаат потребни за да ја победиме Барселона???



Колку и да се потребни вас не треба да ве интересира тоа, шпанско село е ЛШ за вас, увек и била, што се замарате што нешто што нема никаква врска нити со вас, нити со Серија А у случајов ?!?

Па после Сашенко ќе ми плаче и кука овде, како само навивачите на Милан тропале глупости на темава !!
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Влези си во твојот фан клуб или врати неколку страни на назат на оваа тема и ќе видиш AC Пенал, првенството отишло у курац зошто на Милан му се досудувале пенали а на Јуве не, а никој не спомнува 2 поништени чисти голови на Милан кој од раце му зедоја 6 бода, и сигурно 2-3 недосудени пенали ме мрзи да барам сега..
Па ај кажи како да се радуваме на победата кога вие сте како лошото дете Хуго, од инает ќе кажите нешто безвезе.
Башка задоволни сте со 2 место гледајте да го зачувате.
Добро де, ете ви зеле 6 бода, ама ви имаат и надохнадено, и тоа барем спомниго кога више се спомна, јас не викам дека судиите вас ве оштетиле, немат екипа што не е оштетена, ама имат и ситуациии кај што ви помогнале.!
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Добро де, ете ви зеле 6 бода, ама ви имаат и надохнадено, и тоа барем спомниго кога више се спомна, јас не викам дека судиите вас ве оштетиле, немат екипа што не е оштетена, ама имат и ситуациии кај што ви помогнале.!
Па вас нели ви помогнаа со поништениот гол на Мунтари
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
И што ти е тебе битно како навивач на Милан дали сте го победиле Јувентус кога не сте во финалето? И обратно, што ќар имав јас во финалето на ЛШ од 2003 што Јувентус остана непоразен кога беше поразен на пенали?
Поразен е тој што отпаѓа од понатамошното натпреварување или во случајов со финалето, тој што на крај добива само медал а останува без пехар.
Воопшто не ми е важно тоа, Јуве заслужено си отиде понатаму и со среќа нека им е. Да беа и други тимови (Реал - Барса, Јунајтед - Челзи итн...) јас пак ќе се вмешав затоа што глупо е да се гледа така наречени фудбалски фанови како не знаат правила во фудбалот. Ај ете да не се знаат некои океј, ама па да не се ни прифаќаат и да се иде со контра-аргументи како “кладилниците сеуште не лажат“ беше смешно :icon_lol:.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Па вас нели ви помогнаа со поништениот гол на Мунтари
Да ни помогна, ама исто после компезираше поништи чисти гол за Матри... Така да моите постовие беа да не се замраме со тоа кој на тоа кого му судел. итако далје...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Добро де, ете ви зеле 6 бода, ама ви имаат и надохнадено, и тоа барем спомниго кога више се спомна, јас не викам дека судиите вас ве оштетиле, немат екипа што не е оштетена, ама имат и ситуациии кај што ви помогнале.!
Имат ситуации каде што и вас ви помогнале.
И да ни имаат надохнадено со пенал против некоја џгљ екипа при водство од 2:0.
На дискусијава му нема крај, врти сучи на исто си, јас повторно ќе речам, кога сте задоволни со тоа 2ро место не знам зошто воопшто се буните.
 
С

сашенко

Гостин
Па после Сашенко ќе ми плаче и кука овде, како само навивачите на Милан тропале глупости на темава !!
Никогаш не реков дека само Милан, Марли.И од Јуве има, и тие ми се на игнор исто.Од ваш фан клуб само неколку члена спомнувам и истите се тие константно...
--- надополнето: 24 март 2012 во 21:39 ---
кога сте задоволни со тоа 2ро место не знам зошто воопшто се буните.
Презадоволен, ако мене ме прашуваш.Милан го ставав фаворит последниве 2 години за калчото.Годинава, Јуве мислев ке се бори до крај со тешки сили за трето место.Надминати очекувања и изненадно добра игра.Иако имате подобар тим, ова што го покажа Јуве мене ме радува ептен и горд сум да ти кажам право.Ама некој овде не ми дозволува да се израдувам на тоа со постови како "умрете пички, нема титула за вас годинава" и слично.Иначе да, задоволен сум од годинава и веќе е ова успешна година за Јуве...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Имат ситуации каде што и вас ви помогнале.
И да ни имаат надохнадено со пенал против некоја џгљ екипа при водство од 2:0.
На дискусијава му нема крај, врти сучи на исто си, јас повторно ќе речам, кога сте задоволни со тоа 2ро место не знам зошто воопшто се буните.
Јас не сум задоволен, Конте и управата се задоволни. Мене никој не ме прашал:). Ама па од друга страна не се ни бунам. Што биде нека биде и на крајот единствени виновници за мене ќе бидат Јуве, не затоа што одиграле како дрва, напротив, имаат добра сезона, туку затоа што знам дека можеле подобро а тоа не го направиле.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
epa nema titula :) ne laze nekoj nesto ,toa e vistinata ..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ај олабајте малце и достате со тие глупи детски размислувања...замислете било која екипа во Сериа А да го има овој напад во кадарот......

Ди Натале-Марко Ди Вајо-Пелисиер..:D, па ако не дадат преку 100 гола годишно јас ја:LOL:
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Не лупетајте ботови купот ви е доста и онака Конте вика 2ро место му е топ ЛШ не сте осетиле 4 години,калчото иде во рацете на Милан па ако треба и 45 пенали нека досудат
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.021
Поени од реакции
14.150
Ова навивачиве на Милан наместо да си ја прослават победата идат како дечиња и викаат аааа видовте јувентуаши хахах како против јуве да игравте.... Па ова го прават деца во осмо одделение... Никогаш не ме интересирало победа или изгуба на Милан глупости! Некако темава стана за се да се дебатират освен за Сериа А не !
Не ти верувам, на никого не верувам кога ќе напише вакво нешто. Ај, замисли сега едно вакво сценарио. Милан има еден бод повеќе од Јувентус и почнува последно коло. Дали ќе те интересира како ќе изигра Милан? Сакаш да кажеш дека нема да имаш желба Милан да загуби?! :)

И како мислите да освоите титула ако ви е исто дали Милан ќе победи или нема? Тогаш откажете се уште од сега, единствен начин да освоите титула е да изгуби бодови Милан, значи мора да посакувате пораз на Милан.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ај олабајте малце и достате со тие глупи детски размислувања...замислете било која екипа во Сериа А да го има овој напад во кадарот......

Ди Натале-Марко Ди Вајо-Пелисиер..:D, па ако не дадат преку 100 гола годишно јас ја:LOL:
Ама да играат во некој бош тим. Само така би биле добри:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom