Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Денес беше истиот судија така?!? Се дешаваат грешки бе друже некад у твоја полза некад против тебе јебига тоа е. Проблемот е што плачете ко пичици после секој пенал досуден за Милан без разлика дали тоа било пенал или не.
Грешка си, јас не плачам после пенал досуден за Милан, туку после недосуден за Јувентус. Зошто толку си давате на значење? Зарем мислиш дека јас секој меч седам да го гледам Милан и дека му ги бројам пеналите? Кога имам време (секое второ, трето коло) ќе седнам и ќе изгледам меч на Милан и тоа чисто зошто брат ми е миланез па ги гледа. Немам дуга работа, ќе анализирам меч на Милан и дали судењето било или не за нив.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Хахахаха да се поништело првенството. Што нема да прочиташ

Реков јас голот од Суљо скапо ќе се наплати во остатокот од првенството.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241



A сеа што би рекол Шоиќ, "ЌАО, Ма ЌАО кад ти кажем" !!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Пред вториот гол на Милан беше досуден офсајд на Бојан, кој се повлече и ја препушти топката на својот соиграч. По таа логика, минатото коло голот на Емануелсон беше од офсајд затоа што Ибра исто како Бојан, ја пропушти топката.
Како што успеав да видам од успорената снимка Бојан имаше мал контакт со топката, при што таа стигна до нозете на Освалдо веројатно (не ми текнува кој точно играч беше) и затоа беше досуден офсајдот, а и никој не се бунеше од Рома како што приметив.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Како што успеав да видам од успорената снимка Бојан имаше мал контакт со топката, при што таа стигна до нозете на Освалдо веројатно (не ми текнува кој точно играч беше) и затоа беше досуден офсајдот, а и никој не се бунеше од Рома како што приметив.
Па не знаеја дека ќе примат гол:)
Ако имало контакт, тогаш е офсајд и нема збор ама не приметив па прашав, тоа е тоа.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Според сите правила ова е директен црвен.
За ова оди во Примера дивизион темата и фановите на Реал и Барса нека ти објаснат, тие се по овие работи.
Ние овде за пенали се расправаме. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Па и Снајдер го нагазна Гаргањо и немаше црвен и значи првенството поради тоа е ојдено у курац. Ајде не сте први и не се важи оваа сезона е пропадната. :pos:
164454hp2.jpg
 
С

сашенко

Гостин
Питу бе бато, имаш ли ти нешто друго да кажеш на темава освен да сереш за некого :pos:стварно се трудам да најдам таков пост каде нешто паметно ке кажеш.И да не е точно ама барем да звучи паметно, да има смисла некаква и малце од малце да укажува на тоа дека размислуваш пред да пишеш нешто
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom