Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Ви викам јас местат милан да бидат шампиони вие не ми верувате ...

Педери еј, виде како Штелјкјјгкфдјјкгдбург му пушти на Ибра да даде гол ?!
Не ми се верува, а против Јуве ќе трчаат ко последно да им е, гомна Римски !
 
P

PewDiePie

Гостин
Која шега се фановиве на јуве. бахахаха

Што бе ви се рашири шупчето ајдее Милан ќе изгубат утре победа против интер и 1 бод разлка. :icon_lol:

Каде бееее,каде ? :icon_lol:

И вистина немаше пенал,ни саша матич не го видел.


Ебате плачковците :D
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Ви викам јас местат милан да бидат шампиони вие не ми верувате ...


Па добро бе има ли еден фан на Јувентус што не е тешка пичица у душа?!? Што местат бе друже?!? Не беше пенал раката на Де Роси? У лига прошлата утакмица на Сан Сиро судијата вас ви го извади гзот, чист гол не ни признаа, да беше тоа гол тешко дека ќе извадевте нерешено. Никој не ви е крив што Бориело ви игра напаѓач па нема кој гол да ви даде, малудушен тим сте плачете пенал да ви судат за гол да дадете.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
линискиот судија што дигна офсајд за рома пред да падне голот ќе да нема слушнато дека скоро 15тина година по правило не се крева знаме ако играчот кој е во офсајд заврши во втор план и нема потоа удел во акцијата,веднаш потоа стаклените кјаер и стекеленбург го оставаат ибра да даде гол..........која фарса човече

ај не смееме да им замериме никако на судиите годинава,најдобро да го поништат првенството заради нивните превиди и одлуки :tapp:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Која шега се фановиве на јуве. бахахаха

Што бе ви се рашири шупчето ајдее Милан ќе изгубат утре победа против интер и 1 бод разлка. :icon_lol:

Каде бееее,каде ? :icon_lol:

И вистина немаше пенал,ни саша матич не го видел.


Ебате плачковците :D
Леле незнам кој плачеше недела дена за поништениот на Мунтари
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Вака сега, без намера да навлегувам во детски муабети дали било местено, имало, немало пенал (имаше), Рома му пуштила на Милан итн.
Една ситуација не ми е јасна. Пред вториот гол на Милан беше досуден офсајд на Бојан, кој се повлече и ја препушти топката на својот соиграч. По таа логика, минатото коло голот на Емануелсон беше од офсајд затоа што Ибра исто како Бојан, ја пропушти топката.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.021
Поени од реакции
14.151
Па, можеби и ќе киксне Милан до крај, а? :)

Пред натпреварот со Катанија сите од фан клуб Јувентус зејтин во раце и во црква. :)
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Вака сега, без намера да навлегувам во детски муабети дали било местено, имало, немало пенал (имаше), Рома му пуштила на Милан итн.
Една ситуација не ми е јасна. Пред вториот гол на Милан беше досуден офсајд на Бојан, кој се повлече и ја препушти топката на својот соиграч. По таа логика, минатото коло голот на Емануелсон беше од офсајд затоа што Ибра исто како Бојан, ја пропушти топката.
Денес беше истиот судија така?!? Се дешаваат грешки бе друже некад у твоја полза некад против тебе јебига тоа е. Проблемот е што плачете ко пичици после секој пенал досуден за Милан без разлика дали тоа било пенал или не.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Беше пенал, никој не го негира тоа. Ако е заслужен, нека биде покажан. Но зошто заслужени пенали не добива второпласираната екипа на табелата? Таа екипа не добива ниту заслужени, ниту незаслужени.
Првопласираната пак е обратен случај. Добива и заслужени(Рома, Парма, и уште неколку кои ме мрзи да ги барам), но и незаслужени(Болоња, а и уште некој).

Јувентус уште го јаде од судиите, најмногу поради која се случи пред 6 години веќе.
Испаѓа ова дека е дупла казна.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.021
Поени од реакции
14.151
Беше пенал, никој не го негира тоа. Ако е заслужен, нека биде покажан. Но зошто заслужени пенали не добива второпласираната екипа на табелата? Таа екипа не добива ниту заслужени, ниту незаслужени.
Првопласираната пак е обратен случај. Добива и заслужени(Рома, Парма, и уште неколку кои ме мрзи да ги барам), но и незаслужени(Болоња, а и уште некој).
Па го местат Милан да биде шампион!!! :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Па го местат Милан да биде шампион!!! :D
Тоа не сум го рекол до сега, а и не планирам да го кажам. Макар и така било.

Сакам само секој да го добие она што е заслужено. Без разлика за и против кого е.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако некој сезонава заслужува да биде шампион тогаш тоа е Милан.
Какво ебење од меч човече, ги уништија..Ибрахимович ѕвер.:icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom