Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што бладате бре луѓе...Освалдо во ниеден момент не беше во офсајд...па да се буни судијата со можно, навремено извлекување.......П.С. голот:cuc:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.498
Oсвалдо у ниту еден наврат не беше позади дефанзивната линија на играчите на Лече, така да ова е мачкина кашлица за линиски судија, и тоа за дебилен линиски судија, а не па за некој кој суди во вакво првенство. Ова е класична аматерска грешка која не смееше да се случи, а среќа негова што Рома на крајот победи ...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Abe sto se desilo, inter tepal... hahaha.

Citam Kutinjo dal gol, aj nekoj vaka sto go gleda ustvari shitter da kaze kako izigra deteto.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
.. и после зошто Рома го продала Мирко и го купи Освалдо :D
остај ти тоа шо мирко не дава голови кај нас,игра фантастично!!!!!!
колку за пример еве судијата од челзи-ливерпул денес беше одличен,таков фудбал треба и во италија.Коа ќеги видам ми се сере од судиине,као у 4 македонска регионална лига исток да судат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
остај ти тоа шо мирко не дава голови кај нас,игра фантастично!!!!!!
колку за пример еве судијата од челзи-ливерпул денес беше одличен,таков фудбал треба и во италија.Коа ќеги видам ми се сере од судиине,као у 4 македонска регионална лига исток да судат.
ма окк ... пишав јас и подоле пост, немојте одма да ме фатите за збор :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
јас никогаш посебно не сум ги вреѓал судиите, сум бил на нивна страна и сум ги подржувал, кога свиреле нешто против Рома нормално сум ги пцуел, ама ај повторно си викам тие се едни од најдобрите судии тие знаат најдобро ... кога тука сите пишувавте против нив, си викам форумџиите претеруваат, ама во последно време како што гледам се повеќе и повеќе грешки прават, незнам што е работа, едно време во Италија имаше судии за респект ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.498
Не бидете ограничени, гледајте англиско па и шпанско, и таму е хаос, поготово во Англија, таму бетер се од Италија оваа сезона.

Во Германија судиите се убедливо најдобри и ми се свиѓа тоа што стандард продолжуваат 2 минути а не ако игра голем тим и губи или е нерешено, неосновано да продолжат 5 минути, а некад и 6. Т.е. ова е и случај со останатите екипи кои бркаат резултат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
можеби оти ние тука имаме посебна желба да ги ругаме кога нашите тимови ќе кикснат направивме таква слика да судиите во италија изгледаат аматери :P
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Доволно е само да се споменат Роки и Таљавенто, тука завршува секаква дискусија за квалитетното судење во Италија :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Срање се судиите во Италија одма подлегнуваат на жалење од Морати или Берлускони...:tapp:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Да бе, Морати и Берлускони се криви што им поништија гол на Рома. Тоа што му се случуваше на Интер во пет средби е ненадоместлива штета, со еден пенал/офсајд не се поправа ништо.

Судиската организација треба сериозни да си ја сфати работата и да почне да ги брка судиите, зашто грешкиве апла зачестија.
И во Англија не е ништо поарно, патем..
 
С

сашенко

Гостин
Да бе, Морати и Берлускони се криви што им поништија гол на Рома. Тоа што му се случуваше на Интер во пет средби е ненадоместлива штета, со еден пенал/офсајд не се поправа ништо.
Судиската организација треба сериозни да си ја сфати работата и да почне да ги брка судиите, зашто грешкиве апла зачестија.
И во Англија не е ништо поарно, патем..
Тоа им се случува на сите, ама кога ке ни се случи на нас (читај нашиот тим) тогаш стануваме свесни за тоа и се буниме.И на јуве му се дешаваше, се буневме, ама изглдавме патетично ептен.Ко демек да немавме и други проблеми тогаш па ајде судиите ни беа проблем.Не дека не беа ама случајноста тоа да се погоди во ист момент кога имаме и внатрешни проблеми е преголема за да биде тоа само случајност.Кога не ни оди, и судиите судат против нас, и повредите доаѓаат, и триста други работи се случуваат.Тоа е факт.Нека се среди Интер внатрешно, од тренер до играчки кадар и кога ке почнат да си играат како што интер си играше до лани, нема ни судиски грешки да ви се дешаваат, ни ништо слично на тоа.Се оди подмачкано кога тимот игра добро.А дека судиите во Италија се крш тоа го знаеме сите, ама не е ова вистинскиот проблем на кој треба Интер да се насочи.Овие работи може да се средат индиректно или да станат небитни ако интер си ги среди другите проблеми.Мое мислење
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom