Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И ти и сите ние им караме све живо на играчите,а не сфаќаме дека е тешко да се погоди дури и празен гол.Ако тераме по таа логика.
Ако си и ти судија,не мора да ги браниш.Треба да си слеп да не видиш дека Освалдо беше далеку од офсајд.А и да беше во офсајд,онаков гол да поништиш треба да си тежок сељак.Кога можат судиите да признаваат срање голови од два метри офсајд,можеше овој линискиов да го признае и овој.
Зошто реткост е да се види ваков убав гол во денешно време.А поништениот гол можеше да му земе два бода на Рома,ако Лече постигнеше гол.
Јас не ги бранам туку ви ја објаснував ситуацијата како се движеше акцијата од судиски аспект..вака од страна и дедо ми со 78 години можи да искоментира..сепак помошникот не е баба ванѓа па да знае дека ОСвалдо ќе направи атракција со ножички па да го пушти ....сепак како што постои разлика од играч до играч има разлика од судија до судија..секој на свој начин но со истите правила, затоа сите сме различни!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога ќе му реплицирам на овој Кировски се чуствувам 50% поглуп!..ќе се радувам како да имам добиено 6-ска ако Кировски напиши барем еден паметен и пристрасен пост без содржина исполнета со глупости!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
.. и после зошто Рома го продала Мирко и го купи Освалдо :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
лесно е да се гледа на снимката,забележете од перспектива на судијата кој беше ТОЧНО НА ЛИНИЈАта......инаку реакцијата ТОП !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
јувенташи ништо лично со постот :D свесен сум дека Мирко може да збесне и да изигра 2 пати подобро од Освалдо, али така стојат работите моментално :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
лесно е да се гледа на снимката,забележете од перспектива на судијата кој беше ТОЧНО НА ЛИНИЈАта......инаку реакцијата ТОП !
Судијата супер преглед си имаше ниту го блокираше некој,ниту беше поназад па да не видел.Ем беше понапред и од секаде се гледа дека Освалдо е ЦЕЛ чекор позади овој од Лече!!
Ептен ми е криво вакви голови што се поништуваат во лигава наша посрана многу ги има...Кога видов што им поништи на Рома исто како на Милан гол да им поништиле бруки невиде цц..
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Кога ќе му реплицирам на овој Кировски се чуствувам 50% поглуп!..ќе се радувам како да имам добиено 6-ска ако Кировски напиши барем еден паметен и пристрасен пост без содржина исполнета со глупости!
Е за ова друже ти дужам кафе браво!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Кога ќе му реплицирам на овој Кировски се чуствувам 50% поглуп!..ќе се радувам како да имам добиено 6-ска ако Кировски напиши барем еден паметен и пристрасен пост без содржина исполнета со глупости!
Јас ќе се радувам ако признаеш дека намерно лаеш тука контра мои постови по што си ми ривал не за друго и вистината те боле. :P
 
G

_Ghost_

Гостин
Јаооо што видов, ова е ремек дело. Треба да го стават во листата најубави голови за в година, иако не е признаен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom