Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Се сложувам со тебе во потполност за тоа дека поголемите клубови имаат привилегии кај судиите во одредени моменти. Арно ама имам само едно прашање. Дали вака размислуваше кога тоа се случи на мечот на Јувентус кој што го наведе? Колку што се сеќавам, тогаш тука на форумов се исфрли еден тон плунка за таа ситуација и се збореше како на Јувентус не му дошол паметот од тоа што играл во Серија Б па сеуште е под закрила на судиите и слични глупости. Тогаш Јуве беше не средината на табелата и му беше сеедно дали победил или дали играл нерешено ама сепак беше исплукан до коска на форумов заради таа судиска грешка.
Мене тогаш искрено ми беше сеедно па дури и мило што Јвуентус победи(ја имав 1 вкладилнуица:D) и не се замарав со јвуентус бидејќи тогаш не беше ривал на Интер за првото место..тоа што другите коментираа вака така онака тоа си е нивна работа..јас само ве потсетив колку смешно изгледате со коментарите како тоа на Интер судиите му се наклонети а оваа сезона не ебаваат кај ќе стигнат плус тоа што тимот ни е за никаде = брба за опстанок:cenzura:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
АЈ , да не се фураме ...Мота гол од офсајд , тој на каљари голот може беше , може не ....

Your point ? Треба да се линке по 2000000 пат видеото од 2009/10 за грешките на судиите на мечевите Милан/Рома/Јубе ?

Или можда треба да се спомнат гадовите Таљавенто и Роки ???

Јадете говна пошто сте искомплексирани до смрт - 6 Пенала имаат свирнато против Интер до сеа , против Јуве и Милан толку немаат свирнато у задњиве 10 год + у Серија Б кога сте играле .!.
Чудно после сите фанови на јуве биле опседнати со Интер хммм:confused:А зашто не спомнеш дека на послениод меч шинтер-ЈУВЕ не свирнаа чист пенал за јуве над маркисио???(y)
--- надополнето: Nov 20, 2011 7:38 AM ---
Не ми никако јасно како Барзаљи, Бонучи, Ранокија и компанија се во репрезентација покрај еден ваков Канаваро.

Како игра типот свака му част, моментално е најдобар Италијански ЦД , кој кур му е на Прандели ?!?
После Киелини и Тиаго силва,барзаљи е најдобар дефанзивец во серија а годинава,сакал ти да признаеш или не.:)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.871
Поени од реакции
23.213
Чудно после сите фанови на јуве биле опседнати со Интер хммм:confused:А зашто не спомнеш дека на послениод меч шинтер-ЈУВЕ не свирнаа чист пенал за јуве над маркисио???(y)
--- надополнето: Nov 20, 2011 7:38 AM ---

После Киелини и Тиаго силва,барзаљи е најдобар дефанзивец во серија а годинава,сакал ти да признаеш или не.:)
А незнам тоа, добро игра Барзаљи не реков не, нијанси е у прашање, и Канаваро игра одлично, и сигурно заслужува барем шанса, ај еве со Барзаљи се нијанси, ама од Ранокија, Бонучи и другите у реп е подобар !
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Чудно после сите фанови на јуве биле опседнати со Интер хммм:confused:А зашто не спомнеш дека на послениод меч шинтер-ЈУВЕ не свирнаа чист пенал за јуве над маркисио???(y)
--- надополнето: Nov 20, 2011 7:38 AM ---

После Киелини и Тиаго силва,барзаљи е најдобар дефанзивец во серија а годинава,сакал ти да признаеш или не.:)
Oва со шинтеров може за глупост на столетието може да конкурира.Која логика има ако може да објасниш?Имаше една добра сликичка на таа тема,добра фотомонтажа од еден дечко интераш од форумов.Ако ја има некој нека ја постира.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Oва со шинтеров може за глупост на столетието може да конкурира.Која логика има ако може да објасниш?Имаше една добра сликичка на таа тема,добра фотомонтажа од еден дечко интераш од форумов.Ако ја има некој нека ја постира.
ај кажи што сакаше да каже поетот,пошто постов ти е каша попара.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Oва со шинтеров може за глупост на столетието може да конкурира.Која логика има ако може да објасниш?Имаше една добра сликичка на таа тема,добра фотомонтажа од еден дечко интераш од форумов.Ако ја има некој нека ја постира.
Со џукелите со дресови Зеро Титолi :)?
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Незнам зошто се глупирате кога секој навивач е среќен кога неговиот тим победува.:)
Иначе мене не ми е важна толку табелата во моментот колку што ми е важна играта на тимот,и фактот што полека "се раздужуваат" на малите екипи за победите што ги редеа последниве 2 сезони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom