Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Искрено, Јуве има многу потешка задача од Милан. Сепак мислам дека нема да се зголеми разликата.
Може вака?

Дали ке се зголеми ,намали или остане се исто да видиме утре и да коментираме? :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Може вака?

Дали ке се зголеми ,намали или остане се исто да видиме утре и да коментираме? :)
Не бе, јас само изразив надеж дека нема да се зголеми разликата(не очекувам кикс на Интер), иначе коментарите ќе ги оставам за утре после колото.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Уф кој добар фудбал има на телма, си ебаа мамата... пекол е на терен :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јака утакмица падна вечерва доста голови за еден дерби меч а богами и картони летаа вкупно 11 8 жолти 3 црвени
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Секоја чест за вечерашново дерби во Џенова. Типично Италијанско градско дерби, со многу жар помеѓу навивачите и помеѓу фудбалерите. Наредната недела не чека уште едно такво.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Say Hello to new,old, `holding-record` champion INTER! Forza non mollare mai!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
многу тешки противници за фаворитите... еден кикс ќе има сигурно, само да видиме дали тоа ќе биде Интер,Милан,Јуве или Рома :wink:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
многу тешки противници за фаворитите... еден кикс ќе има сигурно, само да видиме дали тоа ќе биде Интер,Милан,Јуве или Рома :wink:
Ќе киксне некој сигурно, Интер, иако е домаќин ќе му биде тешко со Фиорентина . Другиве што гостуваат, мислам најтешко ќе им биди на Рома, Атланта се добра екипа.

п.с: Вчера Џенова ја растури Сампдорија, секоја чест .:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ќе киксне некој сигурно, Интер, иако е домаќин ќе му биде тешко со Фиорентина . Другиве што гостуваат, мислам најтешко ќе им биди на Рома, Атланта се добра екипа.

п.с: Вчера Џенова ја растури Сампдорија, секоја чест .:smir:
ретко кога 4/4 од фаворитите во едно коло тепале така да се очекува барем еден кикс.... Рома треба да тепаат али ништо не се знае со сигурност, а Аталанта не се успешни нешто сезонава...

Интер според мене е најсигурен потоа Милан и Јуве се тука негде, можеби Милан со малце поизгледни шанси, Рома со најмали :tv:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ете ја Рома победи, Јувентус, 2 - 0 убедливо го прими, Интер веќе се одвои на 7 бода, со што тешко дека некој ќе го стигни до зимскиот дел .

Сега Милан вечер со победа би се изедначил со Јувентус . :tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
многу грешки имаш во постот, Интер сеа бега 8 бода, а вечер ако Милан тепа ќе намали на 7 и воедно ќе им бега на Јуве еден бод :wink:

како што кажав еден фаворит мораше да заебе работа :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom