Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Moже уште и вечер , ако им падне авионот накај Каталонија :pos2::pos2::pos2::pos2:
Ништо од тоа, веке се во Барселона, дури тренираа вчера и денес.

Може накај Милано кога ке одат. :)
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Не така бе.

Вака:

Ебате ждребот, Интер падна со три шампионски клуба во група, а оние педерите Цирих паднаа со Милан... :pos:
Pozdrav do navijacite na Inter od fan na Milan samo sakav da te prasam mislis deka vasata grupa e polesna od grupata na Milan nema vrska nikoj ne si navredil sekoj si naviva za svojot klub sto go saka,a da ti kazam deka kaj nas vo grupa osven Cirih site se pojami Real i Marsej a kaj vas se dva prosecni i eden jak Barselona.
Znam deka navivate za Inter ama mora da priznaete deka Inter so vakva igra nema sansi da osvoi titula,nemojte pogresno da me svatite deka Milan ke zeme ni on nema da zeme timot sto mislam deka 90 posto ke zeme e Celzi.Mislam deka nema potreba od lutene za razlicni klubovi navivame pa logicno e da ima i razlicni vkusovi.
Pozdrav do tebe i ke pratime koj ke zeme liga sampioni.......
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Pozdrav do navijacite na Inter od fan na Milan samo sakav da te prasam mislis deka vasata grupa e polesna od grupata na Milan nema vrska nikoj ne si navredil sekoj si naviva za svojot klub sto go saka,a da ti kazam deka kaj nas vo grupa osven Cirih site se pojami Real i Marsej a kaj vas se dva prosecni i eden jak Barselona.
Znam deka navivate za Inter ama mora da priznaete deka Inter so vakva igra nema sansi da osvoi titula,nemojte pogresno da me svatite deka Milan ke zeme ni on nema da zeme timot sto mislam deka 90 posto ke zeme e Celzi.Mislam deka nema potreba od lutene za razlicni klubovi navivame pa logicno e da ima i razlicni vkusovi.
Pozdrav do tebe i ke pratime koj ke zeme liga sampioni.......
Нема лутење... Челзи ке земе. :tapp:

Интер се паднал со две просечни екипи. :pos2:

Те свакам, за тебе Марсеј е изгледа нешто како Барселона. :tapp:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
mozebi inter nema da zeme liga na shampioni, ama scudetoto sigurno ke go pobedi. A sho se odnesuva do Milan....... moze da pobedi samo vo nekoe turnirce protiv ekipi od treta liga, vo ovie tri godini nema poim od fudbal.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Не можам да разберам како овие од Милан не можат да сФатат дека 0-4 изгубија на домашен терен и дека немаат право да се споредуваат со ИНТЕР.
МОТА МИЛИТО МАИКОН СТАНКОВИЧ = 4 = ПОКЕР ајде позз сеа
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.729
Поени од реакции
43.936
Де бе со овој што поздравуе у секој пост и изиграва иселенички џубокс ли најдовте бе . . . не него, вас неможам да ве сватам што реплицирате на дете чиј идол од детството е Пикачу ( као и да се викаше тоа створењето ) . :tapp:

Дај олабаете ја темава од вакви мизерни муабети . :wink:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Удинезе - Ливорно 1
Џенова - Сампдорија 1

очекувам две победи на домашните вечер... ќе биде јако градското дерби :wink:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
мислам дека Џенова ќе ја тепа Сампдорија,иако и двете екипи се изедначени,ќе биде интересно да се глеа,само незнам дали ке ја даваат на телма? :) :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ќе ја даваат нормално, во 20-45 и Сиена - Катанија да играат ќе ги даваат :wink:
-само што нема да можам да ја глеам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom