Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Тоа беше на навивачка група транспарент не на поединец. Малдини, Дел Пјеро, Занети... заслужуваат почит од сите.
И Тоти би го додал јас овде
Тој плачко од играч не би го ставил ни близу до овие тројца, а камо ли рамо до рамо со нив...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Тој плачко од играч не би го ставил ни близу до овие тројца, а камо ли рамо до рамо со нив...
точно, за Тоти потполно се согласувам со тебе тој е плачко... и се чудам како дечките не го спомнаа Роки во ова друштво, тој е една од најголемите легенди на римскиот гигант-Лацио, а па каде е
Ди Канио??? цццц не е фер

И Тоти би го додал јас овде
Марли дај молим те... како овој плачко во ова ценето друштво на капитени... признај не ти текнало за Ди Канио па затоа така си го "тропнал" Тоти
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
точно, за Тоти потполно се согласувам со тебе тој е плачко... и се чудам како дечките не го спомнаа Роки во ова друштво, тој е една од најголемите легенди на римскиот гигант-Лацио, а па каде е
Ди Канио??? цццц не е фер



Марли дај молим те... како овој плачко во ова ценето друштво на капитени... признај не ти текнало за Ди Канио па затоа така си го "тропнал" Тоти
Не се бламирај, Тоти е играч ипол ама има многу испади кои му го валкаат името и затоа не заслужува да биде ставен до тие тројца.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Не се бламирај, Тоти е играч ипол ама има многу испади кои му го валкаат името и затоа не заслужува да биде ставен до тие тројца.
па кога ти така викаш така нека биде, ах тие испади...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.620
Поени од реакции
43.467
Па у право се овие за Тоти што велат, во Италија тешко дека ке начекаш фан на Јувентус или Интер кој го цени Тоти како личност т.е. како Дел Пиеро, Занети или Малдини, за оние на Милан незнам али за првонаведениве гарантирам дека е така .

Испадот со Тудор, испадите на Меаца не се забораваат, чудно, кога Балотели ги зачепи фановите на Рома истото им сметаше ( иако го вреѓаа цел меч ), а заборавија дека Тоти слично се понашаше на истиот стадион . :toe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.204
Зборот ми беше мене, ја би го стаел Тоти у тоа друштво затоа што цел живот и остана верен на Рома, и цела кариера ја помина тамо, и колку и да не го сакамо он е ипак еден од симболите на калчото . Иако и ја не го поштувам како личност многу многу.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Тоти секако дека е легенда на Рома,како што е Малдини на Милан,Занети на Интер и Дел Пиеро на Јуве,ама сепак не е фудбалски џентлмен,како што се овие!:toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Па у право се овие за Тоти што велат, во Италија тешко дека ке начекаш фан на Јувентус или Интер кој го цени Тоти како личност т.е. како Дел Пиеро, Занети или Малдини, за оние на Милан незнам али за првонаведениве гарантирам дека е така .

Испадот со Тудор, испадите на Меаца не се забораваат, чудно, кога Балотели ги зачепи фановите на Рома истото им сметаше ( иако го вреѓаа цел меч ), а заборавија дека Тоти слично се понашаше на истиот стадион . :toe:
кога тоа се десило???мислиш на оној натпревар кога заврши 1-1 во Милано поланската сезона... така ли?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.620
Поени од реакции
43.467
кога тоа се десило???мислиш на оној натпревар кога заврши 1-1 во Милано поланската сезона... така ли?
Знам еднаш даде гол и застана пред Curva Nord со прстот на уста у стил, тишина . :)
Затоа реков, од Curva Nord респект неможе да добие. :toe:

Нејсе, аналогно на постот на Марли, да, луѓе како Тоти се реткост денес во фудбалот кои покажуваат таква лојалност кон една екипа и потребни се таквите во овој Спорт, што се тиче мене за неговиот однос, такви фудбалери искрено ми се свиѓаат ( ко Ибра, Балотели ) само проблемот е што е капитен на екипата и затоа ми беа чудни некои негови испади.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728


Ете зашто Тоти не го почитуваат.
пократко нели можеше да го најдеш :)
всушност на ова видео убаво се гледа дека многу легенди кои ги почитуваме имале испади во својата кариера како оној на Тоти, можеби не требаше да го скокне па да му ги скрши и двете нозе нели?
и како може еден навивач на Интер да го поштува Тоти после ваков настан, ама таква е публиката во Италија, доколку Тоти играше во Барса и постигнеше ваков гол во Мадрид публиката ке му чукаше раце


Знам еднаш даде гол и застана пред Curva Nord со прстот на уста у стил, тишина . :)
Затоа реков, од Curva Nord респект неможе да добие. :toe:

Нејсе, аналогно на постот на Марли, да, луѓе како Тоти се реткост денес во фудбалот кои покажуваат таква лојалност кон една екипа и потребни се таквите во овој Спорт, што се тиче мене за неговиот однос, такви фудбалери искрено ми се свиѓаат ( ко Ибра, Балотели ) само проблемот е што е капитен на екипата и затоа ми беа чудни некои негови испади.
и јас ги сакам таквите типови на играчи, провокатори и арогантни но ужасно добри :)

оставете го Тоти еве тема на која може да се води добра дискусија :)
Ricardo Quaresma, Felipe Melo & Klaas-Jan Huntelaar Make ‘Golden Bin’ Shortlist

http://goal.com/en/news/10/italy/2009/11/17/1629786/ricardo-quaresma-felipe-melo-klaas-jan-huntelaar-make-golden-bin-

изненаден сум од тоа што Мело е присутен на оваа листа, додека другите потполно си го заслужуваат местото и веќе се знае дека секоја година овој "трофеј" оди на некој играч на Интер... традиција јбг :) но така си е... Интер е тим што троши пари за 3-4 одлични играчи секое лето па така да неизбежно е еден од нив да претставува "утка на годината"
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ради Мело изгубија 6-7 бода јуве :)

Мене на таа со Болоња ми текнува и на таа со Наполи ? (?)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom