Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Некои уште долго време ќе сонуваат за титула во ЛШ !
Tie nekoi veke imaat 2 pati doeno do taa titula i veruvam deka vo skoro vreme pak ke dojdat.Ama pak ke ti kazam - mene me interesira segasnosta i idninata.Na milanezite im ostavam da ziveat vo minatoto zatoa sto segasnosta im e - MRAK!!!
Sportski pozdrav
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.515
Некои изгледа набрзо ке ги вакцинираат против свински грип јебига пензионерите и децата први!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Некои изгледа набрзо ке ги вакцинираат против свински грип јебига пензионерите и децата први!
хахахахахахахахаххахаха ова ко вицот за типот што се фалел у дискотека дека сите жени од Скопје ги имал еб*но...
И му се појавуе некоја типка од позади и му вика:
“Е мене ме немаш еб*но!“
На што следел одговор:
“По селата ќе почнам од понеделник!“

Така и твојава работа со грипов...
Него не се расправајте со Миланезиве бе, другарчиња се... :) И они знаат дека не се конкурентни за титула, и ние знаеме до кај им е чергата, така да... Chill out! :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Овие миланезиве кои стигне ги дупи бе :tv::tv::tv:

Ако,ако .... ЛШ битно имате земено :tv::tv::tv:

пс:Форца Наполи !!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135


Јуве треба да се потруди за да го задржи второто место, полека Милан се доближува :)

Интер утре гостува кај Ливорно па со победа ќе се зацврсти на првата позиција. Температурите во Торино одат само надолу... Денес е -4 а утре се очекува пад за 3 степени :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Полека Милан се враќа на старите патеки. :vozbud:
На анкетава гласав за Милан, иако мислам дека ќе биде претешко за титулата, ама неможам да помислам дека треба да гласам за Принтер. :)
А да, во Милан на зимо пристигнуваат Бекам и Доминик Ајдиа. Кој гледаше у-20 светско знае за шо играч се работи. :helou:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Море, види ги ти Наполи! Првин на Милан му го збрцаа па на Јувентус! :vozbud: Ако, ако :pos2: Пошто од утре (т.е. денес) ќе залади -7, местачите нема више зашто да го гледаат Интер, нека си го гледаат Милан пошто им дише у врат. :baeh:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135


Некој и по 6 губи ...
А некој живее во минатото, ама и од тогаш доаѓаат лоши спомени...
Уствари вие и титулите во Сериа Б за успех ги сметате :baeh:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Свесни сте дека овој Милан е послаб од оној што успеа да догура до УЕФА Куп, нели . :smir:
Бекам доаѓал, па к*р подолг, и некој од Гана напад а ги имаат Пато и Бориело, ми текнува ко лани за Матиони, новиот Кафу во Милан, им се смееа што им го лапнаа на Јуве па ене го у Бразил .
Споредбено со играчки кадар па и со тренер, Милан лани имаа на крајот од првенството негатива од 10 бода позади Интер, а факт е дека тимот им беше посилен бидејќи во истиот беше Кака а на клупа Карло .
Незнам кој у здрав памет би помислил дека овој моментален Милан може да конкурира за титула, па со меч повеќе имаат негатива од 6 бода на почеток од Ноември што е многу, од Интер 0-4 загубија, Аталанта со играч помалце не можеа да ја победат, беа во секој поглед надиграни од Бари дома, од Наполи у последни 3 минути примаат 2 гола . :tapp:
На крај краева нека направат споредба од лани овој период со овој сега, од освоени бодови до дадени голови и разлика со Интер па и во начин на игра лани и овој сеа со Лео . :toe:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Гледавте Ливорно - Интер??
- Така се зима титула бе пациенти... Игра колку што е доволно... 0-2, 3 бода - класика!
Е тоа е човекот на клупа т.н. тренер, нешто што вие (што се нарекувате конкуренти) го немате. По дефиниција имате човек што седи на клупа, али далеку се тие двајца од титулата тренер.
Ете тоа е разликата од вашите екипи до шампионот!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ќе го замолам Меаца да направи мал апгрејд на табелата :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom