Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.515
Е сега кога се дрзна да навредуваш други членови кои мислат поинаку од тебе, еве и јас пронајдов еден твој пост по мечот на Јуве со Џенова. Зарем со ова ти не се ставаш во ист кош со сите кои погоре ги извреѓа?
Еве моментот е поткрепен и со видео.

ја никаде не навредив некого директно а сеа кој се препозна како чергар негова работа!:smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
ја никаде не навредив некого директно а сеа кој се препозна како чергар негова работа!:smir:
Јас воопшто не се препознав затоа што откога ја видов снимката реков дека и може и не мора да се суди, односно го окарактеризирав како судиско убедување. Само направив споредба со твојот коментар од пред месец дена а не се сеќавам дека некој упати навреда на твоја адреса. Дури мислам дека стави во потпис мој пост од фан клуб јуве каде викам дека Џенова треба да одат во втора лига за местење:pos2:. Тогаш и јас го ставив тој твој пост во потпис.

Сепак, дури и кога не е упатено кон мене, мислам дека не е во ред да навредуваш некого кој со ништо не те предизвикал тебе лично туку само напишал пост во кој вика дека мисли дека немало пенал за твојата омилена екипа. Не викам да не ги разубедиш со факти, во случајов со видеоснимка но мислам дека нема никаква потреба од лични навреди едни спрема други. Барем јас така гледам на форумов. Секогаш сум спремен за жешка дискусија и спротивставување на ставови па дури и нарекување со погрдни зборови на противничките тимови, но никогаш за навредување на други членови колку и да ми изгледа нивното мислење апсурдно. Сепак не сме сите исти и секој си има свој начин на изразување и тоа треба да се почитува.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Хахаха некој изгуби дома !
Хехехе, да да... али у погрешна тема пишуваш... Оваа тема е за Серија А... иди едно ниво подоле... Серија Б му е мајката... таму барај ги горенаведените... хахаххаха

Како и да е... Наполи покажа карактер... На 2-0 ја заокружив на ливчето (веќе утнато)... и видиш фати “баксузот“

Утре со победа Интер продолжува да бега... и бега... и бега... Иако не ни е толку важна утрешната утакмица, во среда е правиот меч за нас...
Скудетото е завршена работа уште одамна...
Така да, навивајте за Ливорно и со малку повеќе среќа очекувајте температури до САМО -5 :pos2::pos2:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Денеска 4 место, в вторник обезбедуваме сигурен пласман во осминафинале во ЛШ па после тоа можи малку повеќе да се посветиме на калчото.

FORZA MILAN !!!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.515
А1 ексклузив вечер во градски парк организира забава по повод качувањето на МИлан на 4 место.
сите фанови се добредојдени влез 20 денари, гостин на вечерта боки 13!:tapp::tapp:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ааа да, не сме само ние местачи. :pos2:

Гестот на Амаури неможеше да биде попедерски. :nenene:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
А1 ексклузив вечер во градски парк организира забава по повод качувањето на МИлан на 4 место.
сите фанови се добредојдени влез 20 денари, гостин на вечерта боки 13!:tapp::tapp:
Некој немаше освоено титула 15 години па сега ќе се фалат !
:pos2::pos2::pos2:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Nekoi izgleda do krajot na zivotot ke ziveat vo minatoto...A drugi uzivaat vo segasnosta i se raduvaat na idninata!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom