Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Да бе, така им се даваат 4 гола на Палермо за полувреме. МЕСТЕНА! :nesum:
Феноменче, колку и да се трудиш да се направиш интересен, пак добијаш спротивен ефект.
Како прво муабетот не ти е нит интересен нит ироничен затоа што Интер никад не бил поврзуван со местење на натпревари, за разлика од второлигашите, факт.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
После само Милан и Јувентус местеле. Интер не знај колку му е доста!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Сите местат и ја доста веќе муабет со тоа и околу тоа местење:haha:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Температурата во Торино повторно се враќа на -4.... :smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
И дефинитивно The Calcio has gone nuts :S

Ц ц ц пуста економска криза.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.515
eве за сите мрзливи чергари што ми ги мрсат мудата уште одвечер дека не било пенал!
ногата му ја пика измеѓу 2 чиста спрепка му дава не било пенал, чергараана мислат они ако местат дека сите местат клошари народ упм!
 
К

кременко

Гостин
eве за сите мрзливи чергари што ми ги мрсат мудата уште одвечер дека не било пенал!
ногата му ја пика измеѓу 2 чиста спрепка му дава не било пенал, чергараана мислат они ако местат дека сите местат клошари народ упм!
абе друже што се замараш да му објаснуваш на некој, тие можат да си дробат колку сакат и каде сакат, али џабе дробат коа се гледа дека е чист пенал, али јбг знам дека му е криво,али шта да се ради +4 е разлика, а не заебанција
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
eве за сите мрзливи чергари што ми ги мрсат мудата уште одвечер дека не било пенал!
ногата му ја пика измеѓу 2 чиста спрепка му дава не било пенал, чергараана мислат они ако местат дека сите местат клошари народ упм!
2-2 ке се извадат како стојат работиве благодарение на гол од офсајд ама ај барем иам нов потпис!
Е сега кога се дрзна да навредуваш други членови кои мислат поинаку од тебе, еве и јас пронајдов еден твој пост по мечот на Јуве со Џенова. Зарем со ова ти не се ставаш во ист кош со сите кои погоре ги извреѓа?
Еве моментот е поткрепен и со видео.

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Мислам дека членот што го повикуваш потоа го смени мислењето за голот на Јувентус, баш добро памтам и ја му реплицирав дека голот е чист .

Иначе кога веќе повикуваш :), eве твое мислење од денес
Побрзаа да им свирнат пенал на Шинтер. Ако тоа беше пенал, јас сум Џорџ клуни. Бруки!!!
Одличен беше во Ocean's Eleven, Three Kings, а во The Thin Red Line не дојде твојот талент до израз бидејки во филмот имаше голем број на фантастични глумци, дел од нив денес закитени и со оскар . :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Е сега кога се дрзна да навредуваш други членови кои мислат поинаку од тебе, еве и јас пронајдов еден твој пост по мечот на Јуве со Џенова. Зарем со ова ти не се ставаш во ист кош со сите кои погоре ги извреѓа?
Еве моментот е поткрепен и со видео.

Брат не се замарај, џабе им објаснуваш поголеми чергари од нив ако има здравје, гледам имаат спомнато нешто за IQ во нивниот фан клуб, демек сме имале мал процент на IQ, сигурен сум дека IQ е сосема непознат поим за нив, така да не се труди да им објаснуваш нема да те сватат :wink:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Мислам дека членот што го повикуваш потоа го смени мислењето за голот на Јувентус, баш добро памтам и ја му реплицирав дека голот е чист .

Иначе кога веќе повикуваш :), eве твое мислење од денес

Одличен беше во Ocean's Eleven, Three Kings, а во The Thin Red Line не дојде твојот талент до израз бидејки во филмот имаше голем број на фантастични глумци, дел од нив денес закитени и со оскар . :)
:pos2::pos2::pos2:
Знам дека цела дискусија во фан клуб Јувентус почна со ова мое милсење и мислев да го напишам тоа и во фан клубот ама ве чекав да се исдискутирате.:pos2::pos2::pos2:.
Инаку тоа мислење и едно или две под него ги напишав во момент на бес и не очекував дека ќе придонесат да се развие толкава дискусија и да се отиде офтопик. Тоа беше мое видување на моментот и тоа е тоа. Сега може да се убедуваме до утре и секој да си стои на својот став. Сепак еве јас ќе попуштам и ќе речам може да се досуди ама и може да не се досуди. Судиско убедување:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Брат не се замарај, џабе им објаснуваш поголеми чергари од нив ако има здравје, гледам имаат спомнато нешто за IQ во нивниот фан клуб, демек сме имале мал процент на IQ, сигурен сум дека IQ е сосема непознат поим за нив, така да не се труди да им објаснуваш нема да те сватат :wink:
Сакаш да се кладиме дека ке ве тепаме :):)

Па пацери еднаш пацери засекогаш,нема бегање од тоа,белег ке си носите за век и векова...Калчополи :)

Онтопик: Доста со расправање не води никаде муабетов...ладно е во ТОрино -4,земајте капчиња,шалчиња и ракавици,ке биде и поладно :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Брат не се замарај, џабе им објаснуваш поголеми чергари од нив ако има здравје, гледам имаат спомнато нешто за IQ во нивниот фан клуб, демек сме имале мал процент на IQ, сигурен сум дека IQ е сосема непознат поим за нив, така да не се труди да им објаснуваш нема да те сватат :wink:
Па да, членот кој го повикувате го смени тоа свое мислење откако повторно ја виде цела ситуација ( поправете ме ако грешам ), тебе и покрај видео со две зумирани репетиции човек не може да те убеди за чистиот пенал, ми спомињаш некое влечење над Кјаер, влечења кои се карактеристика при секој изведен корнер ( ако се лажеме денес за прв пат вакво нешто гледаме и истото не е сакнционирано ) .

Капак на Се викаш, како може да има фаул кога и онака немал излез зашто бил опколен од 3ца играчи ( иако видеото нешто сосем друго покажува за наводно безизлезната ситуација ), такви фаули никогаш не се суделе . :toe:

Епа извини, ова е глуп став, што очекуваш некој да напише по вакво смешно мислење . :wink:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Сакаш да се кладиме дека ке ве тепаме :):)

Па пацери еднаш пацери засекогаш,нема бегање од тоа,белег ке си носите за век и векова...Калчополи :)

Онтопик: Доста со расправање не води никаде муабетов...ладно е во ТОрино -4,земајте капчиња,шалчиња и ракавици,ке биде и поладно :)
Прочитај си го постот уште еднаш зш многу ми е неразбирлив, не гледам на што реплицираш, IQ со ова што го имаш напишано нема ама никаква врска, или не разбираш што значи тоа или нешто друго сакаше да кажеш :toe:

Па да, членот кој го повикувате го смени тоа свое мислење откако повторно ја виде цела ситуација ( поправете ме ако грешам ), тебе и покрај видео со две зумирани репетиции човек не може да те убеди за чистиот пенал, ми спомињаш некое влечење над Кјаер, влечења кои се карактеристика при секој изведен корнер ( ако се лажеме денес за прв пат вакво нешто гледаме и истото не е сакнционирано ) .

Капак на Се викаш, како може да има фаул кога и онака немал излез зашто бил опколен од 3ца играчи ( иако видеото нешто сосем друго покажува за наводно безизлезната ситуација ), такви фаули никогаш не се суделе . :toe:

Епа извини, ова е глуп став, што очекуваш некој да напише по вакво смешно мислење . :wink:
Извини ама тоа со IQ беше напишано уште пред да ја отвориме дискусијата за пеналот, а тоа е навреда кон сите членови на фан клуб Јуве, за пеналот нема што да се дискутира повеќе, контакт по веќе 100 пат ќе повторам имаше, можеше да се суди пенал но можеше и да не се суди, таква беше ситуацијата, сепак судиската е последна, и баш за тоа го спомнав Талавенто колку е контрадикторен во своите одлуки.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Извини ама тоа со IQ беше напишано уште пред да ја отвориме дискусијата за пеналот, а тоа е навреда кон сите членови на фан клуб Јуве, за пеналот нема што да се дискутира повеќе, контакт по веќе 100 пат ќе повторам имаше, можеше да се суди пенал но можеше и да не се суди, таква беше ситуацијата, сепак судиската е последна, и баш за тоа го спомнав Талавенто колку е контрадикторен во своите одлуки.
Дирекнтно кон некој член се однесуваше тоа, ако кажам Јувенташи под дифолт за форумов се однесува, 100 мислења на странски форуми вклучувајки ги и коментарите на goal.com гледам плачења од некои напатени души за тој наводно непоравдано досуден пенал . Се знае кои фанови ке кукаат, сигурно не оние на Милан кој А не кажаа или оние на Фиорентина .
Ако се пронаоѓаш у тој пост тогаш тоа е твој проблем, и да, стојам на тоа дека у случај некој да тврди дека нема пенал при репитиција која го зумира тој контакт и соборување во шеснаетерц ондак да, таа особа е глупа односно поим нема од фудбалските правила кои во оваа ситуација велеа очигледен ПЕНАЛ .
А за Талавенто не ме интересира, ако ги оштетил Јуве во минатото тогаш од тоа корист имале повеќе тимови, не само Интер, така да нема потреба да ги ставаш само Интер у уста а од истото корист да имаат и други конкуренти ко Милан на пример .
Што се однесува до денешниов меч, браво за него, досуди пенал во една доста тешка ситуација за судење, ако не го досудеше уште од старт ке имаше направено голема грешка која можеше многу да ги чини Интер .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom