Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Можеби уште не се свесни, ама колку се преебаа меѓусебно Милан и Рома, тоа е чудо. Мое мислење е дека Интер лагано ќе си ја ебе Џенова и толку од трката за титулата. Кога веќе Јуве не е способен да се впушти во трка по титулата, очекував дека една од овие две екипи ќе биде кадарна за такво нешто ама изгледа лошо сум проценил. После нерешенава мислам дека шампионот е решен и толку од неизвесноста во првенството. Јебига, без навреди, така стојат работите.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дик мара ако тепа денес интер завршено е првенството :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дик мара ако тепа денес интер завршено е првенството :)
Официјален израз на форумот Дик мара :)..
Немора да значи ќе видиме до крај и тие треба да играат со тешки противници..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Дик мара оваа и наредните 2 години Интер е шампион во Италија, најмалку 2 години ќе им требаат на Јуве и Милан да направат тим кој ќе биде конкурентен... не дека сум навивач на Интер али објективно така да стојат работите...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дик мара оваа и наредните 2 години Интер е шампион во Италија, најмалку 2 години ќе им требаат на Јуве и Милан да направат тим кој ќе биде конкурентен... не дека сум навивач на Интер али објективно така да стојат работите...
Така стојат работите?Земиси наочари со 7 диоптер,објективно гледано и оваа сезона не завршена сериа а за после ќе видиме..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
94 постови се тргнати од темава, овој Реалмашинен нов е па само ради тоа му прогледав низ прсти, го опоменав, секој негов нареден испад ке биде и казнет со бан од тема/форум ( сеедно ) .

Ае :wink:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
многу слаб придонес засеа, 17 гола, вечер Интер и Џенова треба да се истурат од брцање, бар 6 да има укупно за да се дојде до просекот :tv:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Пишав погоре што мислам за мечот помеѓу Интер и Џенова ама овие Интер ме демантираат. Дури и да победат до крајот, воопшто не испадна лесно како што очекував. Да си ибам векот не ме бива за прогнозирање, можеби затоа немам закачено у кладилница 3-4 месеци (играм 2-3 пати неделно).
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Овој Бранче многу е теле па нели примети дека Јанкович се повреди...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
многу слаб придонес засеа, 17 гола, вечер Интер и Џенова треба да се истурат од брцање, бар 6 да има укупно за да се дојде до просекот :tv:
Ја погоди:helou::helou::helou::helou:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
треба да се истурат од брцање, бар 6 да има укупно за да се дојде до просекот
ја не пробував да ја погодам, само си ја вежбав мојата статистика, take it to the next level :icon_cool
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Народе имаат ли Интер-Рома за играње уште еден натпревар и кога ќе биде тој (ако имаат)???:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom