SEO за почетници

Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
помалку ме неривра терминот кој се повеќе се употребува „ниче„ , наш превод и наш изговор е „ниша„ (иако англиски изговор е „nitsh„, но не мора се буквално)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
"Нич" или евентуално "ниш", се друго звучи смешно.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
и никој не знај како би се инвестирале 500-1000$?
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
Дечки различен keyword се бара за секој нов текст ?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Многу ја отапивте работава :) Поставувате смешни прашања. Сакате да ранкирате на Google а не знаете да прогуглате. Дај читнете нешто навистина пред да почнете, сакате да ви се сервира се на маса. Ако навистина сакате да го научете тоа барајте на интернет. Има преку 10 корисни форуми за СЕО, но нели сакате некој да ви постави директен линк до статиите... Факторите на ранкирање секој месец се менуваат... Не е тоа теорија што може да се научи, туку треба со пракса и проба да го испиташ и да научиш што работи а што не. Јас сум вложил време, пари, труд и сега сигурно нема да ви кажам што работи поточно за мене а што не. Тоа едноставно не го барајте од поискусен СЕО консултант. Ако имате некој предлог пример дали добро сте направиле, може да ве поправам, али да ме прашувате како да го направите, џабе ќе ми праќате пораки :)

Поздрав!
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
Многу ја отапивте работава :) Поставувате смешни прашања. Сакате да ранкирате на Google а не знаете да прогуглате. Дај читнете нешто навистина пред да почнете, сакате да ви се сервира се на маса. Ако навистина сакате да го научете тоа барајте на интернет. Има преку 10 корисни форуми за СЕО, но нели сакате некој да ви постави директен линк до статиите... Факторите на ранкирање секој месец се менуваат... Не е тоа теорија што може да се научи, туку треба со пракса и проба да го испиташ и да научиш што работи а што не. Јас сум вложил време, пари, труд и сега сигурно нема да ви кажам што работи поточно за мене а што не. Тоа едноставно не го барајте од поискусен СЕО консултант. Ако имате некој предлог пример дали добро сте направиле, може да ве поправам, али да ме прашувате како да го направите, џабе ќе ми праќате пораки :)

Поздрав!
темата е CEO за почетници. знам дека има многу работи на назад ама почетокот е добро започнат и послем одма некој се префрли на понапредно ниво и ние шо сме почетници тапкаме во место или пробваме различни работи и не знајме дали е онаа правата.
еве рече дека си вложил пари и јас ќе те прашам како и во што? дај некој предлог за вложвање пари.
која е добра постапка за да се оди на органик трафик?
точно е тоа дека има милиони блогој таму напишани за како да имаш трафик органик али еве во кој блог да верва чоек?

како да се стават Sponsored links?
дали некој работи со банк афилиејт
и на крај не е лошо да се помогни на сограѓани (иако многу имате вложено пари) и да се натераат повеќе луѓе да работат онлајн и да прават пари место да одат во фабрика за 10.600 денари минимална плата цел месец.
помагањето на оние кои не знаат или не можат не прави големи луѓе
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Kolku vi bi pompgnalo snimeni videa za mobilni servis i drugi raboti ?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Kolku vi bi pompgnalo snimeni videa za mobilni servis i drugi raboti ?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Kolku vi bi pompgnalo snimeni videa za mobilni servis i drugi raboti ?

Kolku moze to da se iskoriste ?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
темата е CEO за почетници. знам дека има многу работи на назад ама почетокот е добро започнат и послем одма некој се префрли на понапредно ниво и ние шо сме почетници тапкаме во место или пробваме различни работи и не знајме дали е онаа правата.
еве рече дека си вложил пари и јас ќе те прашам како и во што? дај некој предлог за вложвање пари.
која е добра постапка за да се оди на органик трафик?
точно е тоа дека има милиони блогој таму напишани за како да имаш трафик органик али еве во кој блог да верва чоек?

како да се стават Sponsored links?
дали некој работи со банк афилиејт
и на крај не е лошо да се помогни на сограѓани (иако многу имате вложено пари) и да се натераат повеќе луѓе да работат онлајн и да прават пари место да одат во фабрика за 10.600 денари минимална плата цел месец.
помагањето на оние кои не знаат или не можат не прави големи луѓе
affiliate сајт имаш?

http://neilpatel.com/blog/
http://backlinko.com/

Горенаведените сајтови ќе ти помогнат многу ако си почетник, нормално биди спремен да вложиш и некој денар. Имаат и тренинг програми они, малце се поскапи меѓутоа вредат, ако имаш affiliate сајт зошто не пробаш со PPC?
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
affiliate сајт имаш?

http://neilpatel.com/blog/
http://backlinko.com/

Горенаведените сајтови ќе ти помогнат многу ако си почетник, нормално биди спремен да вложиш и некој денар. Имаат и тренинг програми они, малце се поскапи меѓутоа вредат, ако имаш affiliate сајт зошто не пробаш со PPC?
Одлични сајтови за сите оние кои што се почетници фала.
ако не се лажам за PPC плаќам ако некој ми ја отвори страната? дали имам друга корист ако ништо не се продава а луѓето кликаат на страната?
што ќе се случи ако престанам да плаќам кои се негативните страни?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Одлични сајтови за сите оние кои што се почетници фала.
ако не се лажам за PPC плаќам ако некој ми ја отвори страната? дали имам друга корист ако ништо не се продава а луѓето кликаат на страната?
што ќе се случи ако престанам да плаќам кои се негативните страни?
PPC (pay per click) тoчнo, aкo некoј ти јa oтвoри стрaнaтa плaќaш, aкo немaш прoизвoд тoгaш не ти прешoрaчувaм ppc.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
дали некој знај страна или фан пејџ кои можат да те рекламираат за одредена сума пари?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.872
дали некој знај страна или фан пејџ кои можат да те рекламираат за одредена сума пари?
За да добиеш соодветен одговор, треба да поставиш и соодветно прашање. Јас разбирам дека сте почетници, ама барем малку од малку вклучувајте мозок и размислувајте логички пред да поставите вакви непромислени прашања. Без навреда, ама така е.

Бараш фан пејџ кој рекламира за одредена сума пари, а не кажуваш на која тема ти е сајтот и што продаваш на него. За да продадеш некој производ, производот треба да го рекламираш пред соодветна публика. Ако на твојот сајт продаваш мидери и розеви панделки, таквиот сајт не можеш да го рекламираш на фан пејџ за Brutal Death Metal, бидејќи луѓето што ја лајкнала фан страната се од овој тип, и на нив не можеш да им продаваш розеви панделки. :)

Речиси на секоја страна можеш да се рекламираш ако им понудиш соодветна сума. Каде ќе се рекламираш, ти одлучуваш (според содржината и тематиката на твојот сајт).
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
За да добиеш соодветен одговор, треба да поставиш и соодветно прашање. Јас разбирам дека сте почетници, ама барем малку од малку вклучувајте мозок и размислувајте логички пред да поставите вакви непромислени прашања.
Ова и јас го зборам цело време. Ако сакате да станете SEO Консултанти најпрво треба да научите како работи Google Search. Поставувате прашање "Дали да направам блог за оваа и оваа тема и колку пари ќе заработам". Вие мислите на парите а не да научете. Ова е слично како да учиш занает а знаете како гласи стара Македонска поговорка "Занает не се учи, занает се краде". Ако сварно сакате да станете SEO консултант, тогаш седнете и читајте, барајте, тестирајте. Ова го кажувам по 123131 пат и уште толку ќе го повторам.

"Catch a man a fish, and you can sell it to him. Teach a man to fish, and you ruin a wonderful business opportunity." - Karl Marx
 

Kajgana Shop

На врв Bottom