SEO за почетници

Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
За да добиеш соодветен одговор, треба да поставиш и соодветно прашање. Јас разбирам дека сте почетници, ама барем малку од малку вклучувајте мозок и размислувајте логички пред да поставите вакви непромислени прашања. Без навреда, ама така е.

Бараш фан пејџ кој рекламира за одредена сума пари, а не кажуваш на која тема ти е сајтот и што продаваш на него. За да продадеш некој производ, производот треба да го рекламираш пред соодветна публика. Ако на твојот сајт продаваш мидери и розеви панделки, таквиот сајт не можеш да го рекламираш на фан пејџ за Brutal Death Metal, бидејќи луѓето што ја лајкнала фан страната се од овој тип, и на нив не можеш да им продаваш розеви панделки. :)

Речиси на секоја страна можеш да се рекламираш ако им понудиш соодветна сума. Каде ќе се рекламираш, ти одлучуваш (според содржината и тематиката на твојот сајт).
воопшто не се навредив. барем пиша знам дека си еден од оние кои порано почесто комуницираше го имам прочитано форумот. нешто околу кое ми треба помош е како да се стави икона од урл-то на сајтот пример како youtube има плаѕ икона или како фејзбук шо има f буква (знак икона) како и да го наречите
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.877
воопшто не се навредив. барем пиша знам дека си еден од оние кои порано почесто комуницираше го имам прочитано форумот. нешто околу кое ми треба помош е како да се стави икона од урл-то на сајтот пример како youtube има плаѕ икона или како фејзбук шо има f буква (знак икона) како и да го наречите
Сакав да ти кажам пред да почнеш да работиш со нешто, треба да научиш барем некои основни работи. Ти, на пример, не знаеш што е favicon, а сакаш да инвестираш $1000 долари во реклами и PPC т.е во нешто што не го разбираш.

Тоа ми беше муабетот, за твое добро. Бидејќи тие $1000 да ги ставиш на 2 коефициент, имаш 50-50 шанси да ги дуплираш. А ако ги вложиш во нешто што не го разбираш и не знаеш како фунцкионира, шансите да ги изгубиш се 100%.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
Сакав да ти кажам пред да почнеш да работиш со нешто, треба да научиш барем некои основни работи. Ти, на пример, не знаеш што е favicon, а сакаш да инвестираш $1000 долари во реклами и PPC т.е во нешто што не го разбираш.

Тоа ми беше муабетот, за твое добро. Бидејќи тие $1000 да ги ставиш на 2 коефициент, имаш 50-50 шанси да ги дуплираш. А ако ги вложиш во нешто што не го разбираш и не знаеш како фунцкионира, шансите да ги изгубиш се 100%.
па затоа е форумот зато пробвам да добијам одговори и да научам нешто. знам не ви сум интересен оти веќе сте влезени во бизнис шемата. знам дека сум многу назад и прам многу грешки али ништо лесно не иди во животот. е сега јас не инвестирав 1000' али прашав и ви одзедов скапоцено време извинете
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
па затоа е форумот зато пробвам да добијам одговори и да научам нешто. знам не ви сум интересен оти веќе сте влезени во бизнис шемата. знам дека сум многу назад и прам многу грешки али ништо лесно не иди во животот. е сега јас не инвестирав 1000' али прашав и ви одзедов скапоцено време извинете
Пред да прашаш пробај со Google -> "How to change my website icon", "Change website favicon", "Help for website favicon", па дури и на латиница ако напишеш "kako da smenam favicon" ќе ти излезе одговор кој ќе го реши твојот проблем.
 
N

nikola2004mkd

Гостин
Decki kolku voobicaeno se naplaka vodenje na adwords kampanja?
Znaci samo usluga za vodenje ne i trosocite za google.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Некакво образложение ?
abe 5 sekundi ti trebat da svatis deka e laga, objasnuva prvata god ke zarabotuvate 1000mesecno, vtorata 2500, posle 5god od 5000 nagore turi mu kur[DOUBLEPOST=1466633883][/DOUBLEPOST]
Некакво образложение ?
abe 5 sekundi ti trebat da svatis deka e laga, objasnuva prvata god ke zarabotuvate 1000mesecno, vtorata 2500, posle 5god od 5000 nagore turi mu kur
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Хаха.. Баткава М.Ч. какви ли реклами нема направено на ФБ.
1. Имам нешто да ти кажам!
2. Јас го знам пократкиот пат до успехот!
3. Откријте ги тајните на вашата душа

И уште какви ли не глупави наслови... Типот заработува доста солидно од 1 курс. Незнам колку треба да не ти тработи мозокот да сватиш дека тоа е само глупост што тој ќе ти продаде. Се фали како си продал сам на себе ФБ страница. Ако е сварно мајстор во маркетинг еве нека организира семинар во било кој Град во Македонија, па да видеме каков коментар ќе дадат повеќе Маркетинг Агенти.
 
М

мојќен

Гостин
Хаха.. Баткава М.Ч. какви ли реклами нема направено на ФБ.
1. Имам нешто да ти кажам!
2. Јас го знам пократкиот пат до успехот!
3. Откријте ги тајните на вашата душа

И уште какви ли не глупави наслови... Типот заработува доста солидно од 1 курс. Незнам колку треба да не ти тработи мозокот да сватиш дека тоа е само глупост што тој ќе ти продаде. Се фали како си продал сам на себе ФБ страница. Ако е сварно мајстор во маркетинг еве нека организира семинар во било кој Град во Македонија, па да видеме каков коментар ќе дадат повеќе Маркетинг Агенти.
За тоа дека многу изгледа спамерски/очајно маркетингот на фб е очигледно, али баш гледав некои од страните што ги правеа на обуката навистина имаат посетеност,150к нагоре...Е сега не сум гуру али знам дека со тој трафик и со целна публика се вадаат пари, не мора да значи 10к евра месечно али под 1к не би требало.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Decki kolku voobicaeno se naplaka vodenje na adwords kampanja?
Znaci samo usluga za vodenje ne i trosocite za google.
Јaс нaплaќaм вo зaвиснoст oд тoa кoлку трoшaт нa adwords.

0-750$ - нaплaќaм $150
750-1500 - $300
1501-2500- $400
...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom