SEO за почетници

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Некој што користи ПБНа да не знае за колку време даваат ефект. Моите веке месец помина биз никаков сигнал.
Провери дали ти се индексирани статиите. Инаку што постар ти е линкот, што повеќе ефект има.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Што е тоа Landing Page и нејзиното ѕначенје за СЕО.
Генерално исто што и штанд на Детска Радост на саем на книга. Поблиску до народот, промоција, се со крајна цел поголема продажба.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
taka e. Malkunpoednostaveno, no taka e. Umeenjeto e samo da se napravi kvalitetna i promotivna Landing Page.[DOUBLEPOST=1519040724][/DOUBLEPOST]taka e. Malku poednostaveno, no taka e. Umeenjeto e samo da se napravi kvalitetna i promotivna Landing Page.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
ми треба помош. и покрај тоа шо немам многу слики и текстови страната бавно се лоадира.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
ми треба помош. и покрај тоа шо немам многу слики и текстови страната бавно се лоадира.
Прати ми линк од веб страната во приватна порака за да ја анализирам истата, и за да ги утврдам причините за бавното вчитување.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
ми треба помош. и покрај тоа шо немам многу слики и текстови страната бавно се лоадира.
Провери дали имаш непотребни редиректи, дали ги користиш точните URL-а за сликите и слинчо. Понекогаш и хостингот/серверот може да ти прави проблем.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
Прати ми линк од веб страната во приватна порака за да ја анализирам истата, и за да ги утврдам причините за бавното вчитување.
пораката е испратена фала ти[DOUBLEPOST=1534437121][/DOUBLEPOST]
Провери дали имаш непотребни редиректи, дали ги користиш точните URL-а за сликите и слинчо. Понекогаш и хостингот/серверот може да ти прави проблем.
сеуште сум нов и имам многу за учење, али секоја ви чест дечки за брзата реакција голем поздрав
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Веб страната ти е анализирана, и изнесени ти се решенијата за отстранување на проблемите.
Види ја приватната порака.

Кога ќе го имплементираш предложеното, пиши ни' тука дали има подобрување при вчитувањето на веб страната.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Членот ми пиша.
Проблемот е отстранет, и сега веб страната "лета".
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Кој се занимава со СЕо можеби ќе му биде ова интересно и поучно http://prva-strana.blogspot.com/2018/08/sta-su-cf-i-tf-za-seo.html
CT, TF DA, PA се срање и нема да ти дадат ни приближна информација од таа што треба да ти ја дадат. Навремето постоеше PR (Page Rank) и тоа беше мерило направено од Google. Користете алатки и мерни единици само од Google. Овие МОЗ, Мајестик се само булшит алатки.

Еве кој алатки ги користам јас
- Search Console - Google
- Analytics - Google
- Tag Manager - Google
- Alert - Google
- Adwords - Google
- Screaming Frog платена верзија или добра замена а бесплатна е Xenu
- Ahrefs (само кога ја разгледувам конкуренцијата)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
misloam deka si se prešol druže CT i posebno TF se i ta kako važni za moderno SEO. PR se soglasuvam deka beše dobar, no sega go nema
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Кога се работи за SEO, држете се до алатките и политиките на Гугл.

Останатите алатки - може да ги земете во предвид, како ориентација, но ништо повеќе од тоа.

Се знае кој го води орото.
Другите најчесто продаваат празна слама.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom