SEO за почетници

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од templar55, 12 октомври 2014.

 1. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  3.146
  Допаѓања:
  7.161
  Инстаграм/Фејсбук го исклучиле Mass Planner, и еден куп други ботови. Има некој од вас засегнат од ова, гледам бааги плачење има? :icon_lol:

  Стара информација е, али сега дознавам, не бев активен цело лето, јеби га.
   
 2. Тоде Гранката

  Тоде Гранката

  Член од:
  6 април 2013
  Мислења:
  334
  Допаѓања:
  258
  Нема што да се плаче, нов метод и цепење понатаму :) btw Информацијава е од МАЈ 2017.
   
 3. Mr.HyPNoTiC

  Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

  Член од:
  13 ноември 2007
  Мислења:
  1.363
  Допаѓања:
  121
  Дечки знае некој колку е платата во Македонија (Фирми во Скопје или Битола) за SEO консултант? Еве немора да кажете името на фирмата, барем информацијата ми е битна... Знам дека е деловна тајна, ама би ве замолил ако ми дадете било каква информација.
   
  На Dateone му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.851
  Допаѓања:
  3.657
  Прво треба да си спремен топ со теоретско познавање за кога ќе се појавиш на интервју, како второ само да си бараш во странскоте ИТ фирми штп се отворија кај нас. Инаку плата почетна ти е 1000че.(ова ми е инфо од прва рака за други детали неам благе везе)
   
 5. savan

  savan

  Член од:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  104
  Zavisi sto zanesh da rabotish, kolku sto mi e poznato nema kaj nas specijalizirani firmi za SEO, tuku koj pravi sajtovi toj go raboti i SEO. Ako znaesh Adwords, marketing so socijalni mrezi, wordpress itn, togash moze da ocekuvas iljadarce, inaku teshko.
  I ocekuvaj prvo da rabotish za malce pari duri da vidat kolku znaesh da rabotish
   
 6. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  SEO не се учи во школо или фирма, туку "на терен".
  Ретко која фирма во МК може да спроведе оптимизација од А до Ш.

  Доста дечки кои се присутни на МК форумите знаат SEO подобро од скоро сите МК "диџитал маркетинг" фирми.

  Наравоучение:
  Ценете си го знаењето, и не се продавајте за семки.
   
  На Mr.HyPNoTiC му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.293
  Допаѓања:
  6.813
  Знае некој кои фирми низ Скопје работат со СЕО?
   
 8. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  100
  Јас незнам, бидејќи сам имплементирам се' што е потребно.

  Ако имаш потреба од оптимизација за твој веб проект - пиши ги барањата тука или во приватна порака.
   
 9. savan

  savan

  Член од:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  104

  Потполно се согласувам

  може доста да се научи и на Интернет. Јас користам доста српски блогови, побрзо ми оди а на англиски има безброј. Овој е најдобар:

  https://moz.com/blog
  https://www.123-reg.co.uk/blog/search-engines/how-to-conduct-basic-seo-audit/
  http://www.istokpavlovic.com/blog/
  http://prva-strana.blogspot.rs/
  http://www.teshadesign.com/web-dizajn-blog.php
   
  На Македонец и devilko им се допаѓа ова.
 10. Mr.HyPNoTiC

  Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

  Член од:
  13 ноември 2007
  Мислења:
  1.363
  Допаѓања:
  121
  Значи вака, јас на еден начин добив понуда од 3 фирми (Персонал Програмер, Сивус, Exai) но бев одбиен бидејќи бев малку дрзок кога ќе прашав за плата. Може бев дрзок ама сепак си го ценам трудот што сум го вложил минатите 6-7 години во СЕО и сега несакам некое петле да си се заебава со мојот труд и успех. Може ме сватиле погрешка а може и ја да сум грешка па затоа ми беше потребно некое инфо околу платите. Засега работам како СЕО Експерт со White-Hat SEO стратегија на разни проекти на Upwork и добивам доста понуди за работа иако неможам да постигнам на секој да му завршам работа.

  Работев во СЕО компанија во Струмица година дена и сватив дека работењето за компанија е многу поинакво отколку работењето на свои клиенти.

  Да, тоа е сосема точно. Од искуство тоа го зборам дека СЕО-компаниите во Македонија работат со платени линкови и се што Гугл не го одобрува.

  Значи работење на Upwok како SEO Специалист по 4 часа дневно - 5 дена ви носи една просечна Македонска плата секоја недела (10-15 000 ден) .
   
  На Македонец, krkac и Krstev им се допаѓа ова.
 11. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.851
  Допаѓања:
  3.657
  А зошто не размислуваш на опцијата да напраиш тим и да праите парче(да си имате фирма)?
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mr.HyPNoTiC

  Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

  Член од:
  13 ноември 2007
  Мислења:
  1.363
  Допаѓања:
  121
  Бидејќи несакам да ризикувам да понудам договор надвор од Upwork. A Upwork агенциите се срање и не работат ко што мислиме.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.851
  Допаѓања:
  3.657
  У која смисла не работат ко што мислиме?(пошто јас немам акаунт таму, а сум сакал многу пати да отворам)
   
 14. Mr.HyPNoTiC

  Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

  Член од:
  13 ноември 2007
  Мислења:
  1.363
  Допаѓања:
  121
  Па кога аплицираш под агенција и те вработуват, не е цел тим вклучен во проектот да работи туку 1 клиент треба да прати покана на сите 3јца фриленсери од агенцијата па и тие да бидат вклучени во работата... Многу е глупо
   
 15. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  756
  Допаѓања:
  1.269
  1.дали некој има користено вакво нешто?
  https://seo.maxiaodong.com/861-get-viral-video-curator-pro-1-7-3-cracked-free-download.html

  2.или дали може некој да ми помогне да најдам кракувана верзија од videoprofitFX
  https://www.youtube.com/watch?v=7x8PqCFbRbg

  корисна е програмата бидејќи пронаоѓа web страници кои немаат видеа, па можеш да им продаваш видеа за нивната страна и слично...
  доколку има некој и сличен софтвер да предложи, слободно :))
   

Сподели преку: