Sense8

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
ама баш никако не целеа кон
Лана Ваховски, сестра/брат на тој другиот со кој заедно го режираа Матрикс нели, е трансџендерка. Она е креатор/режисер на серијава.
И САМО ШТО ПРОГУГЛАВ И УСТВАРИ И ДРУГИОВ БРАТ СТАНАЛ ЖЕНСКО ЕЛЕЛЕЛЕ
VIDI GOOOOOOOO ASDASSD
upload_2018-8-11_18-57-24.png
како и да е,
јасно е кон што целат трансџендерките
ни сервираа скоро све можно од елџибитиризам
и секако еве успеаја да вклопат и полигамија каде што жена има 2ца мажи и овие двајцава се океј со тоа xDDD
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Лана Ваховски, сестра/брат на тој другиот со кој заедно го режираа Матрикс нели, е трансџендерка. Она е креатор/режисер на серијава.
И САМО ШТО ПРОГУГЛАВ И УСТВАРИ И ДРУГИОВ БРАТ СТАНАЛ ЖЕНСКО ЕЛЕЛЕЛЕ
VIDI GOOOOOOOO ASDASSD
Прегледај го приврзокот 195253
како и да е,
јасно е кон што целат трансџендерките
ни сервираа скоро све можно од елџибитиризам
и секако еве успеаја да вклопат и полигамија каде што жена има 2ца мажи и овие двајцава се океј со тоа xDDD
Епа тој дел не беше вклоплив, тоа сакам да кажам. Исфорсиран крај за тие ликови, поготово пак Волфи со германскиот бед бој однесување ќе си ја дели жената. Секако.
 
S

staycalm

Гостин
Тоа финалето го изгледав кога излезе, мај мислам.
Единствена работа што стварно ја извадиле од контекст и апсолутно НЕМА ЛОГИКА беше крајот со Волф и Кала. Е тоа беше ултра лоша пропаганда, зашто ликовите, сите тројца, никако, ама баш никако не целеа кон таков завршеток низ сите епизоди претходно. Глупост.
Точно. Ептен некако ми беше исфорсирано тоа и мене. За Кала не ме чудеше шо ги сака и двајцата, ама овие некако многу лесно прифатија :D[DOUBLEPOST=1534007151][/DOUBLEPOST]Why did Sense8 decide to put a wet dildo as the last scene in the show?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Точно. Ептен некако ми беше исфорсирано тоа и мене. За Кала не ме чудеше шо ги сака и двајцата, ама овие некако многу лесно прифатија
Она беше јасно дека е заљубена и сака да е со Волфганг. Тој мажот и, и беше мил, кјут и се остало, али не го сакаше.
 
S

staycalm

Гостин
Она беше јасно дека е заљубена и сака да е со Волфганг. Тој мажот и, и беше мил, кјут и се остало, али не го сакаше.
Да де, во Волфганг беше заљубена меѓутоа не ме чудеше шо би била во полигамна врска со нив.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.602
Ова чудо успеа ли да го догледа некој? Јас мака мачам со вторава сезона.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
tolku mnogu pederluk, crncurlug, feminizamrlug i sto ustenerlug nit imalo, nit ke ima u bilo koj film, serija ili bilo sto na tv : )))
Ako si ja gleal i si trosel vreme izgledaj go i finaleto, cisto da si go zaokruzis potrosenoto vreme na serijava, ja razbiram deka sekoe mozno lobi mora da se zadovoli u seriive, ama tuka ova ustvari bese main story koga ke vidis, ona zaso se povrzani i slicno bese side story.
Interesna mi bese na pocetokot ama ne ocekuvav do tolku da se forsiraat ovie raboti, da znaev deka toa ke e 80% od serijava nemase ni da ja gleam, ne deka iam nesto protiv realno otrpnav sekade se vmetnuvaat tie raboti vise, i u filmovi i u serii ama ovde otidoa u full retard moud, uredue.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.602
tolku mnogu pederluk, crncurlug, feminizamrlug i sto ustenerlug nit imalo, nit ke ima u bilo koj film, serija ili bilo sto na tv : )))
Ako si ja gleal i si trosel vreme izgledaj go i finaleto, cisto da si go zaokruzis potrosenoto vreme na serijava, ja razbiram deka sekoe mozno lobi mora da se zadovoli u seriive, ama tuka ova ustvari bese main story koga ke vidis, ona zaso se povrzani i slicno bese side story.
Interesna mi bese na pocetokot ama ne ocekuvav do tolku da se forsiraat ovie raboti, da znaev deka toa ke e 80% od serijava nemase ni da ja gleam, ne deka iam nesto protiv realno otrpnav sekade se vmetnuvaat tie raboti vise, i u filmovi i u serii ama ovde otidoa u full retard moud, uredue.
Баш затоа и не ми се свиѓа. Во прва сезона имаше, исто, и тоа експлицитно, ама се тоа беше како зачин, како надополнување на главната приказна. Сега се осеќам ко тоа да е главната приказна, а се останато - нема никаква смисла. Мислам, да сакав да гледам LGBT серија, ќе пуштев LGBT серија. Јас сакав да ја догледам Sense8, од која реално ништо не останало. Не дека и јас имам проблем со тоа, или со филмовите и сериите кои шират некаква пропаганда, каква и да е. Само во случајов имав други очекувања, и тие се разочарани. Вторава сезона е С Р А Њ Е!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Баш затоа и не ми се свиѓа. Во прва сезона имаше, исто, и тоа експлицитно, ама се тоа беше како зачин, како надополнување на главната приказна. Сега се осеќам ко тоа да е главната приказна, а се останато - нема никаква смисла. Мислам, да сакав да гледам LGBT серија, ќе пуштев LGBT серија. Јас сакав да ја догледам Sense8, од која реално ништо не останало. Не дека и јас имам проблем со тоа, или со филмовите и сериите кои шират некаква пропаганда, каква и да е. Само во случајов имав други очекувања, и тие се разочарани. Вторава сезона е С Р А Њ Е!
Не памтам многу од втората сезона, ја гледав кога излезе, а и финалето одамна мислам беше.
Не ми беше нешто лоша втората сезона, али финалето ме разочара малце, зашто ептен исфорсираа секаква можна врска меѓу ликовите што немаше логика.
Вака ако размислам, може и добро беше што ја прекинаа и ја завршија некако, бидејќи сигурно ќе ја отупеа ептен со сексуалноста.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ова чудо успеа ли да го догледа некој? Јас мака мачам со вторава сезона.
Јас застанав некаде 7-8 епзиода и сум без план да ја продолжам.
Причината е иста како и останатите. Многу ме испозамара тоа со гејовите.
Почетокот беше интересен, ама како тераа епизодите, се подосадно.
Чудно како толку висока оценка на ИМДБ, скоро иста со Better Call Saul, ама ниту близу до неа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.849
Veke i da nema nekoja serija kaj so ne zamaraat so tie raboti, duri i twilight zone ja unistija, povrakjanca:pov:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.602
Мене не ми смета тоа, не е во тоа проблемот, туку во фактот што ја изместија од колосек. Исто ќе се чувствував да, на пример, почнеше како одличен хорор и да преминеше во мелодрама. Цела фрка е во тоа што јас не пуштив тоа да гледам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom