Seinfeld

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
https://www.imdb.com/title/tt0460692/?ref_=nv_sr_srsg_0 - по тоа што си пишал ова ќе ти се допаѓа :D
Гледано едно 4 пати досега oд почеток до крај ;)
На сам врв ми е серијава, што се однесува до комедии :)

Штета што има само 2 сезони.

И да, ако го следиш, Мајкл Рапапорт нешто ептен забега во некои други чудни и луди води у последно време.
Излезе нешто beef со Кевин Дурент, па екстремно политички ставови кои едноставно не му требаа и тн и тн.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Гледано едно 4 пати досега oд почеток до крај ;)
На сам врв ми е серијава, што се однесува до комедии :)

Штета што има само 2 сезони.

И да, ако го следиш, Мајкл Рапапорт нешто ептен забега во некои други чудни и луди води у последно време.
Излезе нешто beef со Кевин Дурент, па екстремно политички ставови кои едноставно не му требаа и тн и тн.
Најпотценета серија, америте ја мразеле, многу навредлива била и затоа ја прекинале. Мене исто ми е на врвот и штета што има само 2 сезони, ретко се наоѓа толку добра серија.

Не го следам Мајкл, имам видено само некои клипови другар што ми ги праќаше.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Одамна ја имам загледано 3/4 сезони, сега гледам на Нетфликс ја има... Викам ајде ќе дадам шанса уште еднаш, гледав што гледав... не бива.

Mногу "xexeнце" хумор, бајат, недоволно edgy за да ми е кул.

Многу ми е ова outdated и премногу ситуационен хумор. Потсеќа на Fonzie, и баш е таков некако предвесник на модерниот Ситком кој има застарени 70/80's моменти во себе.

Генерално, Сајнфелд и серијата и комичарот ми се прилично overrated.

Едина светла точка е таа доцни 80's/early 90's преубава фаца и насмевка на Илејн.
Veep pustaj :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

HBO да не го викнале Крејмер да им ја создаде Карнивал? :D

I mean, look at the characters, you've got all these freaks in the show. A woman with a mustache. I mean who wouldn't tune in to see a woman with a mustache.
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Одамна ја имам загледано 3/4 сезони, сега гледам на Нетфликс ја има... Викам ајде ќе дадам шанса уште еднаш, гледав што гледав... не бива.

Mногу "xexeнце" хумор, бајат, недоволно edgy за да ми е кул.

Многу ми е ова outdated и премногу ситуационен хумор. Потсеќа на Fonzie, и баш е таков некако предвесник на модерниот Ситком кој има застарени 70/80's моменти во себе.

Генерално, Сајнфелд и серијата и комичарот ми се прилично overrated.

Едина светла точка е таа доцни 80's/early 90's преубава фаца и насмевка на Илејн.
Генерално Сајнфелд не го гледам ради хуморот да паднеш у несвест, него има некоја емотивна носталгична жичка од 90тите. Уживам да ги гледам баш пошто ме враќаат у некои поубави времиња. И у таков mood сум веќе извесно време, пример вчера го глеав Pelican Brief и се изгасив у тие два саата ко да сум у 95та.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Вчера ја гледав епизодата со Bubble boy и ми текна дека на времето имав гледано таков филм 'The Bubble Boy'.
Уште една инспирација од Сајнфелд?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Epizodata kade George pravi obratno od sto razumot mu kazuva i mu trgnuva na podobro e edna od onie sto se pametat.

Elaine kakva samo sarmantna dama e.
Mislam deka ke si ja repriziram Veep odnovo.

Seinfield za pred spienje mi e thing lately :kafence:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Epizodata kade George pravi obratno od sto razumot mu kazuva i mu trgnuva na podobro e edna od onie sto se pametat.

Elaine kakva samo sarmantna dama e.
Mislam deka ke si ja repriziram Veep odnovo.

Seinfield za pred spienje mi e thing lately :kafence:
My name is George. I’m unemployed and I live with my parents.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom