Seinfeld

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
1.png


Денеска ја гледавме епизодава, седма сезона, 15 или 16 епизода, кога им сменија тушеви и немаа притисок, па на црно набавуваа појаки од кој ако не од некој од овие простори.

По трет пат ја гледам серијава, Џорџ отсекогаш ми бил најјак лик, али го сметав за ретарда. Овојпат, увидувам дека се согласувам со многу од неговите гледишта во општеството, дали е до годините, дали станав и јас Џорџ, не знам, али малце се осеќам засекирано.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Не најдов ситком по мој вкус,
Curb your enthusiasm глеана ти е? Истиот хумор со друг тон, има и една сезона што се врти околу Сајнфелд рејунион
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Curb your enthusiasm глеана ти е? Истиот хумор со друг тон, има и една сезона што се врти околу Сајнфелд рејунион
Не, ама на листа за гледање ми е, од поодамна. Вака ко многу епизоди ми се гледаат, па затоа ја одбегнувам. Сајнфелд ја репризирам за друштво, па може после оваа да се гледа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
He is poor, but also married. Кул песничка.

Ја завршивме пред некој ден, Илејн последните 2 сезони беше страшно патетична за гледање. Го немав тоа приметено во првите гледања, али ко да се имаа откажано од нејзиниот лик, ко впрочем што таа кажуваше неколкупати.
Порано омилени ми беа Џорџ и Крејмер, али вториов не мрда од мртва точка цела серија, кловн си е кловн. За Илејн кажав, Џери е ултра несимпатичен и иритантен за гледање, така што омилена фаца и оној што ја држи серијата мене ми е Џорџ.
Четврти пат не верувам дека ќе ја гледам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.054
Имам премногу измешани емоции за постов на Маја :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
I swear, I have absolutely no idea what women are thinking. I don't get it, okay? I I I admit, I, I'm not getting the signals. I am not getting it! Women, they're so subtle, their little everything they do is subtle. Men are not subtle, we are obvious. Women know what men want, men know what men want, what do we want? We want women, that's it! It's the only thing we know for sure, it really is. We want women. How do we get them? Oh, we don't know 'bout that, we don't know. The next step after that we have no idea. This is why you see men honking car-horns, yelling from construction sites. These are the best ideas we've had so far. The car-horn honk, is that a beauty? Have you seen men doing this? What is this? The man is in the car, the woman walks by the front of the car, he honks. E-eeehh, eehhh, eehhh! This man is out of ideas. How does it? E-e-e-eeeehhhh! "I don't think she likes me." The amazing thing is, that we still get women, don't we? Men, I mean, men are with women. You see men with women. How are men getting women, many people wonder. Let me tell you a little bit about our organization. Wherever women are, we have a man working on the situation right now. Now, he may not be our best man, okay, we have a lot of areas to cover, but someone from our staff is on the scene. That's why, I think, men get frustrated, when we see women reading articles, like "Where to meet men?" We're here, we are everywhere. We're honking our horns to serve you better.
Нека трепка. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И англиски превод е достапен. :D

Ја купиле за период од 5 години и тоа за поголема сума од Пријатели што ги даваа претходно.

Ја имаше на Амазон Прајм до јуни или јули, таму ја фатив првата сезона пред да ја тргнат.

На почеток сега не ми е урнебесна, да ме заболе стомак од смеење, али има добри фори.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
И англиски превод е достапен. :D

Ја купиле за период од 5 години и тоа за поголема сума од Пријатели што ги даваа претходно.

Ја имаше на Амазон Прајм до јуни или јули, таму ја фатив првата сезона пред да ја тргнат.

На почеток сега не ми е урнебесна, да ме заболе стомак од смеење, али има добри фори.
После епизодата со кинескиот ресторан тргнува на подобро, инаку пред тоа е така-така.
И нормално дека ќе е поскапа од Пријатели, подобра е. Непопуларно мислење на форумов. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
После епизодата со кинескиот ресторан тргнува на подобро, инаку пред тоа е така-така.
И нормално дека ќе е поскапа од Пријатели, подобра е. Непопуларно мислење на форумов. :D
Ај ќе видиме. До Pony remark сум тек, I mean everyone hates kids with ponies. :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Одамна ја имам загледано 3/4 сезони, сега гледам на Нетфликс ја има... Викам ајде ќе дадам шанса уште еднаш, гледав што гледав... не бива.

Mногу "xexeнце" хумор, бајат, недоволно edgy за да ми е кул.

Многу ми е ова outdated и премногу ситуационен хумор. Потсеќа на Fonzie, и баш е таков некако предвесник на модерниот Ситком кој има застарени 70/80's моменти во себе.

Генерално, Сајнфелд и серијата и комичарот ми се прилично overrated.

Едина светла точка е таа доцни 80's/early 90's преубава фаца и насмевка на Илејн.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.251
Поени од реакции
3.176
Одамна ја имам загледано 3/4 сезони, сега гледам на Нетфликс ја има... Викам ајде ќе дадам шанса уште еднаш, гледав што гледав... не бива.

Mногу "xexeнце" хумор, бајат, недоволно edgy за да ми е кул.

Многу ми е ова outdated и премногу ситуационен хумор. Потсеќа на Fonzie, и баш е таков некако предвесник на модерниот Ситком кој има застарени 70/80's моменти во себе.

Генерално, Сајнфелд и серијата и комичарот ми се прилично overrated.

Едина светла точка е таа доцни 80's/early 90's преубава фаца и насмевка на Илејн.
https://www.imdb.com/title/tt0460692/?ref_=nv_sr_srsg_0 - по тоа што си пишал ова ќе ти се допаѓа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom