Samsung Galaxy S III или iPhone 5?

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Сите викат продажбата пага на ипхоне 5 а сега стигна мој клуб од т-мобиле и читам и се чудам видете што пишуваат.
"Сагата продолжува Секој нов ипхоне е спектакл. Уредот по кој светот мечтае навистина е баран. Дури и зачудувачки е колку многу! ипхоне 5 не е исклучок, уште пред да се појави во продавниците, луѓето прашуваа, се интересираа кога каде... А кога се појави, првите количини се продаваа во рекорден рок."
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Сите викат продажбата пага на ипхоне 5 а сега стигна мој клуб од т-мобиле и читам и се чудам видете што пишуваат.
"Сагата продолжува Секој нов ипхоне е спектакл. Уредот по кој светот мечтае навистина е баран. Дури и зачудувачки е колку многу! ипхоне 5 не е исклучок, уште пред да се појави во продавниците, луѓето прашуваа, се интересираа кога каде... А кога се појави, првите количини се продаваа во рекорден рок."
Па фала богу дека тоа го пишуваат секој нов iPhone му го претставуваат на народов како револуција и си праат пари од будалите што можат да дадат 700-800 евра за телефон.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Постои џејлбрејк...
Gi nema site app....
Moe mislenje ( imam jail break Iphone and HTC so Cyagen 10 )
Estetski Iphone
Performansi HTC (so Cyagen mode)
App i ostali efekti HTC
IOS VS Andorid Andorid so svetlosni godini....
Inace HTC mi e postar model i do sea uspev da go apdejtuvam od Cyagen 6 pa se do 10(latest) ... Uste eden win za Andorid

Summary

 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Постои џејлбрејк...
И со џејлбрејкот ќе иам виџети? Ќе иам брз пристап до прилагодувања? Избор на примарна апликација? Жими ајфонот шо го неам :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И со џејлбрејкот ќе иам виџети? Ќе иам брз пристап до прилагодувања? Избор на примарна апликација? Жими ајфонот шо го неам :D
Ќе имаш се што сакаш, па и повеќе! Ме мрзи сеа да ти давам скриншотови од мојот телефон. Ќе имаш и Raise To Call како на S3

SuBZerO - Како тоа ќе ги немаш сите апликации?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ќе имаш се што сакаш, па и повеќе! Ме мрзи сеа да ти давам скриншотови од мојот телефон. Ќе имаш и Raise To Call како на S3

SuBZerO - Како тоа ќе ги немаш сите апликации?
Што значи тоа raise to call?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Што значи тоа raise to call?
Коа ќе си во пораките ако ти треба да ѕвониш, го дигаш телефонот до ушето и сам си ѕвони. Уште нема за ако си во именик, ама најверојатно и тоа ќе го средат.

Не дека се фалам, ама мојот 4S моментално е оптимизиран многу за флексибилно користење, слободно може да се носи со СЕКОЈ Андроид. Џејлбрејк ако знаеш што да бараш и како да ги споиш прави чуда, го прави телефонот iOS 10
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Cydia gi nema site app od ITunes (mozebi gresham) . Do sega ne sum sretnal GPlay app da ja nema jailbrekuvana...barem zasega....
Cydia нема ништо од iTunes... Ти нешто ги мешаш брзините, не си упатен изгледа баш најдобро. A за кракнати апликации имаш iPASTORE или други слични
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Коа ќе си во пораките ако ти треба да ѕвониш, го дигаш телефонот до ушето и сам си ѕвони. Уште нема за ако си во именик, ама најверојатно и тоа ќе го средат.

Не дека се фалам, ама мојот 4S моментално е оптимизиран многу за флексибилно користење, слободно може да се носи со СЕКОЈ Андроид. Џејлбрејк ако знаеш што да бараш и како да ги споиш прави чуда, го прави телефонот iOS 10
А да не знаеш општо да рутираш телефони? На пример, зте телефони?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
А да не знаеш општо да рутираш телефони? На пример, зте телефони?
Не, само со Ајфон сум се расправал за тие работи... Види на forum.gsm.mk, има дечки таму ќе ти помогнат
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Cydia gi nema site app od ITunes (mozebi gresham)
Cydia нема ништо од iTunes... Ти нешто ги мешаш брзините, не си упатен изгледа баш најдобро
Ali aj nema veze nego...
Eve so sakav da kazam ... Najnova app na Itunes so pravi bla bla bla....Ke mine mnogu vreme da se pojavi Cydia ili drug source ili ke napravat nova slicna na nea....

Google Play .... Nova app ...pravi bla bla bla.... i go pisam imeto na goolge .apk i op ja imam ...nema potreba od instaliranje na slicna app ili dolgo cekanje....
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
од 1-ви мај нема да работи iPastore,Zeusmos,AppCake :pos: алтернатива е само да плаќате :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom