Samsung Galaxy S III или iPhone 5?

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Android vodi да,али кога ке видиш тоа се сите компании на купче што прават андроид :) Ипфонот е од една компанија.
--- надополнето: 10 март 2013 во 23:42 ---
Момци што и да измислат може да му се фати на Iphonot.
Па сите компании со андроид де, дечкото велеше дека во уса ајфон користат барем 70%, а другите ги делат останатите 30%, што нема веза со реалноста.
И тој сооднос е така само во уса, на светско ниво андроид е далеку пред сите и е застапен со околу 80% (+-), а сите останати ги делат останатите 20, во нив вклучувајќи го и ајфон/ајос.
Од ова убаво се гледа кој на кој му се фаќа, т.ест ни приближно не може да му се фати.

Sent from my Nexus
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Па сите компании со андроид де, дечкото велеше дека во уса ајфон користат барем 70%, а другите ги делат останатите 30%, што нема веза со реалноста.
И тој сооднос е така само во уса, на светско ниво андроид е далеку пред сите и е застапен со околу 80% (+-), а сите останати ги делат останатите 20, во нив вклучувајќи го и ајфон/ајос.
Од ова убаво се гледа кој на кој му се фаќа, т.ест ни приближно не може да му се фати.

Sent from my Nexus
Криво тие ? па вадиш информации од некој смешни страни? Абе дечко освестисе малце,Ајфон си е Ајфон. Андроид е смешна работа.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Криво тие ? па вадиш информации од некој смешни страни? Абе дечко освестисе малце,Ајфон си е Ајфон. Андроид е смешна работа.
Зошто да ми биде криво?
Ти си смешен пријателе, тоа се официјални статистики, гуглај малку пред да изиграваш кловн. Тебе ти е криво ко што гледам.
Ајфон си е ајфон, андроид си е андроид, а ти си смешен.

Sent from my Nexus
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Зошто да ми биде криво?
Ти си смешен пријателе, тоа се официјални статистики, гуглај малку пред да изиграваш кловн. Тебе ти е криво ко што гледам.
Ајфон си е ајфон, андроид си е андроид, а ти си смешен.

Sent from my Nexus
Абе друже и да се официјални,сигурно не толку голем процентот на андроид али нормално е дека андроид ке води. Ајфонот како луксуз е најскап во таа класа на смартфони и неможе секој да го има. Аpple секоја година има огромен профит и е една од најбогатите компании такa да извини али стварно треба да им се фатат. Јас имам Ајфон 5 како и сите останати Ајфони и можам да ти кажам дека е 10 пати боље од смешните телефони кој што користат андроид,а веруј имам и такви дома бидејки моите користат. Да го земеме Галакси С3 или како да му е името(прекрасен touch screen,не е лимитиран толку како Ајфонот али и 3 такви да ми даваат не го мењам со ајфонот. Мое мислење,Ајфон фан бој сум да.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Абе друже и да се официјални,сигурно не толку голем процентот на андроид али нормално е дека андроид ке води. Ајфонот како луксуз е најскап во таа класа на смартфони и неможе секој да го има. Аpple секоја година има огромен профит и е една од најбогатите компании такa да извини али стварно треба да им се фатат. Јас имам Ајфон 5 како и сите останати Ајфони и можам да ти кажам дека е 10 пати боље од смешните телефони кој што користат андроид,а веруј имам и такви дома бидејки моите користат. Да го земеме Галакси С3 или како да му е името(прекрасен touch screen,не е лимитиран толку како Ајфонот али и 3 такви да ми даваат не го мењам со ајфонот. Мое мислење,Ајфон фан бој сум да.
Точно, бројката е груба затоа пишав +- пошто едно време беше и над 80. Според најновите податоци е 70% застапеност на андроид, а ајос 21. 70 наспроти 21.
http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS23946013#.UT0t10w1jqB
А тоа дека ајфонот е најскап, луксузен и други приказни, продолжи да сонуваш. Очигледно уште живееш во времето пред 6 години и не си во тек со настаните. Имаш интернет, информирај се.
Tоа што тебе ајфон ти е 10 пати бољи и што си ајфон фан бој го објаснува потеклото на твојата дезинформираност.

Sent from my Nexus
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Абе друже и да се официјални,сигурно не толку голем процентот на андроид али нормално е дека андроид ке води. Ајфонот како луксуз е најскап во таа класа на смартфони и неможе секој да го има. Аpple секоја година има огромен профит и е една од најбогатите компании такa да извини али стварно треба да им се фатат. Јас имам Ајфон 5 како и сите останати Ајфони и можам да ти кажам дека е 10 пати боље од смешните телефони кој што користат андроид,а веруј имам и такви дома бидејки моите користат. Да го земеме Галакси С3 или како да му е името(прекрасен touch screen,не е лимитиран толку како Ајфонот али и 3 такви да ми даваат не го мењам со ајфонот. Мое мислење,Ајфон фан бој сум да.
Скап е ако ако купиш од тука, а во другиве држави е иста цена како Galaxy SIII и One x.
16GB e 400$ а на договор е 200$ тоа ли е скапо? Galaxy SIII e 499$
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Скап е ако ако купиш од тука, а во другиве држави е иста цена како Galaxy SIII и One x.
16GB e 400$ а на договор е 200$ тоа ли е скапо? Galaxy SIII e 499$
650 Долари е во Америка Ајфон 5 ката .
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Скап е ако ако купиш од тука, а во другиве држави е иста цена како Galaxy SIII и One x.
16GB e 400$ а на договор е 200$ тоа ли е скапо? Galaxy SIII e 499$
Дечко 400 долари е само на 2 години договор,иначе да го купиш само како телефон е многу поскап. Btw сеа ке им легнат убаво паритe Самсунг што ке ги кешира пошто многу им се крадеше па Ајпфонт 5с ке го чекаме :).
--- надополнето: 11 март 2013 во 12:20 ---
Еден другар 5-ка 16GB за 400$ го зема од Америка
За многу години нека е.
 
A

Avenger99

Гостин
Дечко 400 долари е само на 2 години договор,иначе да го купиш само како телефон е многу поскап. Btw сеа ке им легнат убаво паритe Самсунг што ке ги кешира пошто многу им се крадеше па Ајпфонт 5с ке го чекаме :).
--- надополнето: 11 март 2013 во 12:20 ---

За многу години нека е.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Во Америка на договор 2 години се многу ефтини, знам самсунгот С3 беше 250$.
Јас го земав С3 neverlocked 600$ зборувам за летото, иначе тоа дека се по 400-500 $ се прикаски, освен ако не најдеш на старо некој не многу користен.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
На 2 години договор 400 долари е 64 гигабајти верзијата, 200 долари е 16 гигабајти верзијата.
Само телефон е 650 долари и буквално сите компании имаат модели кои чинат ситно под и над таа цена, како на пример Xperia Z, Htc One, Asus Padfone..., сите овие се над таа цена. 650 долари во америка се помалку од четвртина месечна плата и тие пари таму се пичкин дим.
Така да во 2013 година да вели некој дека ајфонот е најскап, најлуксузен и останати слични дезинформации е тотална глупост и тоа само ја истакнува неговата неукост во областа на технологијата.

Ако некој си го има сељачкото во себе и сака да изиграва мангуп со скап и луксузен телефон му го препорачувам Vertu Ti Titanium Red, нормално со Андроид. Цената му е луксузни 21700 долари, али затоа ќе има право пред коперацијата да се фали дека има луксузен телефон.
 
A

Avenger99

Гостин
Што сакаш ставај брат,знам дека неможеш да се помириш со фактот.
На тебе човек џабе ќе ти објаснува,си се фатил ко слеп за стап,ајфон па ајфон..Не планирам нити да се натегам со тебе нити ништо,мисли си дека Ајфон е најдобар и не замарај повеќе:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom