ROOT на сите андроид телефони со еден клик

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Неуспешен рут на HTC Desire 500.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Рутирањето е одлична работа ама ви предлагам и да си инсталирате алтернативен оперативен систем како на пример Cyanogenmod, нормално пред тоа да направите бекап, најдоро со Титаниум која веќе е предложена на темава.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
па тој е изгледа,ама не излегува фајл тука една страна само со хироглифи.
епа ако е .apk фајл не треба да го отвараш само преку усб кабелче да го ставиш фајлот во телефонот
 
S

Sasha

Гостин
Jas mojot mobilen Alcatel C5 go root so druga programa Mobogenie koja sto odkako ke se povrze mobilniot so usb si instalira se driveri avtomatski i se klika na Oneclick Root i koga ke zavrsi procesot mobilniot se restartira, i si instalirav i Titanium backup na koj mi pokazuva deka mobilniot mi e rootiran, mnogu brzo i lesno ;)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дечки, имам два Sony Xperia E, многу сецкаат, мрзнат итн., дали со ова рутирање ќе се решат тие проблеми? И кој rom да го инсталирам после откако ќе имам root?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дечки, имам два Sony Xperia E, многу сецкаат, мрзнат итн., дали со ова рутирање ќе се решат тие проблеми? И кој rom да го инсталирам после откако ќе имам root?
Од кога ке го рутираш треба да инсталираш и кастим рикавери без рикавери неможеш да флешуваш ромови,со рут нема да ти се решат тие проблеми со рут добиваш само администраторски права на телефонот
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Од кога ке го рутираш треба да инсталираш и кастим рикавери без рикавери неможеш да флешуваш ромови,со рут нема да ти се решат тие проблеми со рут добиваш само администраторски права на телефонот
Да де, погрешно се изразив, мислев дали ќе се решат кога ќе ставам нов ром.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да де, погрешно се изразив, мислев дали ќе се решат кога ќе ставам нов ром.
Па би требало пошто со флешување на друг ром го форматираш цел телефон

Sent from my SM-N9005
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Aj ќе пробам, го најдов овој NoZ ром.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Пробав на xperia tipo програмава, само се рестартира и толку. А си пишува пред да кликнеш дека ако се рестартира значи не е успешно. Чаре некое за да напраам роот на телефонов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom