ROOT на сите андроид телефони со еден клик

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кога ќе рутирате инсталирајте Titanium backup се уклучува само на рутирани телефони. Ако се уклучи значи е успешно, не скокајте на една порака од апликацијата.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Дали успева ова на HTC Desire 310?
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога ќе рутирате инсталирајте Titanium backup се уклучува само на рутирани телефони. Ако се уклучи значи е успешно, не скокајте на една порака од апликацијата.
И обавезно, НАЈВАЖНОТО .... да се инсталира Link2SD апликацијата .... дефинитивно без неа ,рутиран телефон не се може .... ти мрда или форсира апликации во мемори картичка ... и слободно место имаш :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Па и општо со рутирање нема никаква опасност, та оваа програма е та друга. ЈАс незнам искрено што се плашиме да рутираме телефон, кога нема ризик. Добро сега има недостаток на пример гаранцијата неважи.
Гаранцијата повторно важи ако се поништи root-от, така да :D
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
И обавезно, НАЈВАЖНОТО .... да се инсталира Link2SD апликацијата .... дефинитивно без неа ,рутиран телефон не се може .... ти мрда или форсира апликации во мемори картичка ... и слободно место имаш :)
кај мене небива, ја инсталирав и неможам да поместам имам sony xperia m
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Добивање привилегии т.е роот е во линукс е истото што и админ во виндоус. Јас немам рутирано телефони ама имам слушнато дека со роот е побрз телефонот и секако со роот пристап имаш целосна контрола т.е можеш што сакаш да инсталираш/менуваш итн,
Грешка си, роот не го забрзува телефонот, роот е user а не feature.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Грешка си, роот не го забрзува телефонот, роот е user а не feature.
Не реков дека го забрзува туку дека имам слушнато дека рутирани телефони оперираат побрзо(Дали е вистина тоа не знам). Инаку како што веќе кажав со роот добиваш привилегии т.е можеш да додаваш/одземаш/менуваш или со други зборови целосна контрола.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не реков дека го забрзува туку дека имам слушнато дека рутирани телефони оперираат побрзо(Дали е вистина тоа не знам). Инаку како што веќе кажав со роот добиваш привилегии т.е можеш да додаваш/одземаш/менуваш или со други зборови целосна контрола.
На рутиран телефон можеш драстично да го забрзаш да работи по добро од сток рутирање најчесто се прави ако телефонот не го бива или ако сакаш да експериментираш со кастим ромови
на рутиран телефон можеш да правиш оверклок и андерклок за штедење батерија клокањето зависи од кернерот и дали е кастим или сток

Sent from my SM-N9005
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Сеа да ми каже некој ако знае ако имам роот на телефоно можам ли да ја стаам Формула 1 апликацијата од Гугл плеј да ја симнам оти овака на обично вика дела у наша држава неможе таа апликација.

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Сеа да ми каже некој ако знае ако имам роот на телефоно можам ли да ја стаам Формула 1 апликацијата од Гугл плеј да ја симнам оти овака на обично вика дела у наша држава неможе таа апликација.

Sent from my ST21i using Tapatalk
Тоа можеш и без роот само симни ја APK и во setings штиклирај unknown sources и инсталирај ја

Sent from my SM-G900F using tapatalk
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
На Sony xperia Tipo ќе може нешто да се направи? Секако ќе го менувам деновиве, па да се опробам со вакво нешто, што за мене е шпанско село, на него, а не на новиот :)
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
стискаш само на тоа Гама симболот(сликата) на вебсајтот што е и после префрлиш го тој фалј во телефонот преку усб кабелче или слично


него да ве прашам сега вас нешто зошто не можам да стиснам инсталирај? можеш откажи но инсталирај никако
Стиснав на гама симболот и ми излегува некој вордпад документ со хироглифи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom