Rock Fest 2010 М.К.Ц.

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Има исклучоци-.-
http://www.myspace.com/beyondthehorizonmkd
http://www.myspace.com/warnament
Два одлични бенда.Eclipse Убаво е да се бранат Комшите:back:
Ланската година што се деси Знаеш Кога цела публикаше викаше Ууу на Победникот како да се на Градски.Во Врска со ланската година мислев на Полуфиналето и Финалето.
Ако не знаете да се Организирате Тешко ќе ви биде.
На крајот Господа

Со Среќа
Брат ако одиш ти таму за да победиш си се ебал ... Не ги бранам комшите али слушни барем шо свира, замисли ја како целина таја музиката не само да се зборува. Најдобронамерно
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
одам ја на 16 а можеби и на 17 :) ке видиме :)
лани беше супер .. мене ми беше супер .. доста добри бендови имаше .
А и годинава не очекувам ништо помалку од супер . :smir:
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Za site clenovi na bend koi se na forumot:Tonskite probi se vo 18 casot a site bendovi treba da se pred Mkc vo 17:45 najdocna.Interesno ke bide utre:)Koj ke ide slobodno posle svirka neka me pobara da se zapoznaeme:)
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Може на 23ти да се појавам и тоа да не останам цела вечер..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ја нема да дојдам , доста ми е од рок фестови :)
лани беше најусраната намештаљка на сите времиња.

Победија крпен живот од жири а дечките толку беа безвезе што 5 пати една иста песна ја почнуваа од почеток. А за гитарата гласаа сите бендови и 5 члено жири, 4 бенда гласаа за дамир што свири со мене , и бијонд д хорајзон не гласаа за него. и у жири се 5 души и сите 5 гласа му ги дадоа на тој од бијонд д хорајзон.. :pos2: и си ја зема гитарата и тоа е тоа :) ама не ми се толку битни наградите пошто стварно ке победиш и песната или спотот или што и да гарантираат ке го снимиш после 2-3 години... излеа даваат фора за да се распадне бендот и ако видат дека за 2-3 години не се распага си викаат јебига ај ке им снимиме песна :) и такаа :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Најинтересен е на мишко муабетот, ова што сум слушал од луѓе, други години што имаат тепано... Еве сеа после празнициве (1,2 Мај) малце да се одмориме, одма после тоа ви ѕвонам...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
:)
после 1 , 2ри мај али 2013та година :)
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Да се надоврзам на целава работа
Единствена позитивна работа на Рок фест е промовирање на бендот и ништо друго
Баш ме занима дали рок фест ќе биде преплавен од Народ...
Утре нека постира некој слики да видиме што било како било
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
ја нема да дојдам , доста ми е од рок фестови :)
лани беше најусраната намештаљка на сите времиња.

Победија крпен живот од жири а дечките толку беа безвезе што 5 пати една иста песна ја почнуваа од почеток. А за гитарата гласаа сите бендови и 5 члено жири, 4 бенда гласаа за дамир што свири со мене , и бијонд д хорајзон не гласаа за него. и у жири се 5 души и сите 5 гласа му ги дадоа на тој од бијонд д хорајзон.. :pos2: и си ја зема гитарата и тоа е тоа :) ама не ми се толку битни наградите пошто стварно ке победиш и песната или спотот или што и да гарантираат ке го снимиш после 2-3 години... излеа даваат фора за да се распадне бендот и ако видат дека за 2-3 години не се распага си викаат јебига ај ке им снимиме песна :) и такаа :)
Не можеше повеќе љубомора да вметнеш у постов, нели?
Многу ме курчат вакви ствари. Океј личност си, али постов не ти е на место.

Да, беше наместено во други погледи. BTH (also known as Beyind The Horizont :)) не гласаа за НИКОЈ затоа што сакаа да останат поштени, освен егоцентричните егоцентрици Перо и Суре кои си гласаа сами за себе. И неможеш да кажеш дека Ѕвер не ја заслужува гитарата затоа што типот свири откако знае за себе, и свири предобро! Он живее за да свири, ми кажувале дека уште од 6 години си штедел пари за да си купи гитара.

А Дамир кој толку го воршипуваш и се надевам дека не му имаш изградено култ, формирано секта кај што се величи неговото име зошто го спомнуваш во секој пост поврзан со рок свирки, НЕ ЗНАЕ ДА СВИРИ НА ГИТАРА и во никој случај да се споредува со Ѕвер, затоа што знае 4 акорди и 3 солажи кои сам си ги измислил и за кои никој со сигурност, па ни самиот Дамир, неможе да каже дека знае да ги свири, зошто сеуште е во игра опцијата на секој настан различно да свири и никој да не примети ЗАТОА ШТО САМ СИ ГИ ИЗМИСЛИЛ!

No hard feelings...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Дечки а колку пари е карта?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Едвај чекам да ги чујам Rebellion's Wraith.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Не можеше повеќе љубомора да вметнеш у постов, нели?
Многу ме курчат вакви ствари. Океј личност си, али постов не ти е на место.

Да, беше наместено во други погледи. BTH (also known as Beyind The Horizont :)) не гласаа за НИКОЈ затоа што сакаа да останат поштени, освен егоцентричните егоцентрици Перо и Суре кои си гласаа сами за себе. И неможеш да кажеш дека Ѕвер не ја заслужува гитарата затоа што типот свири откако знае за себе, и свири предобро! Он живее за да свири, ми кажувале дека уште од 6 години си штедел пари за да си купи гитара.

А Дамир кој толку го воршипуваш и се надевам дека не му имаш изградено култ, формирано секта кај што се величи неговото име зошто го спомнуваш во секој пост поврзан со рок свирки, НЕ ЗНАЕ ДА СВИРИ НА ГИТАРА и во никој случај да се споредува со Ѕвер, затоа што знае 4 акорди и 3 солажи кои сам си ги измислил и за кои никој со сигурност, па ни самиот Дамир, неможе да каже дека знае да ги свири, зошто сеуште е во игра опцијата на секој настан различно да свири и никој да не примети ЗАТОА ШТО САМ СИ ГИ ИЗМИСЛИЛ!

No hard feelings...
Каква љубомора , ме заболе мене к** и за гитарата и за победата , само си кажав како стојат работите на рок фест и секоја година е исто иначе се знам со сите од БТХ баш и кај нас пред некое време у гаража се спремаа пошто незнам имаа фрка со гаражата , и неам ништо против нив и не реков дека дамир свири боље од мартин и не реков дека е најбоље гитарист и го неам спомнато нигде.. Така да што збориш ?:uvo:
И џабе го изруга типот дека незнае да свири и незнам што.. а од друга страна ни крпен живот не се најдобар бенд па пак победија... и што сеа ?
И заради овие твој непромислени , лошо протолкувани и брзи одговори може да се рашират погрешни информации па да настанат лоши односи помегу бендовите ради тебе... така да припази што пишуваш !
И дај те молам немој у секоја тема да измишљаш топла вода и да бидеш најпаметна .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom