Radiohead

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
^ I thought OK Computer was a bit overrated!!! WHAT!!!???
:pos2::pos2::pos2:
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Јас би одел една подолу песна од новиов :p.Кога сме веќе кај Codex, мене ми личи како алтер-его на Pyramid Song.:cautious:

Албумов го ислушав еднаш , додека пак со Lotus Flower сум заразена последнава недела преку стотројка . За мои конечни импресии ќе треба да помине малку време за да слегнат работите дур повторно ги слушнам песните неколку пати . Од прва сум задоволна од албумот , додуша бендов до сега ме нема разочарано.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Исто и јас, од прво слушање на новиот, се заразив со Lotus Flower.
Ќе ти помине. Ќе ставаш и од другите во плејлиста.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Јас би одел една подолу песна од новиов :p.Кога сме веќе кај Codex, мене ми личи како алтер-его на Pyramid Song.:cautious:

Мене ми личи на Go Slowly, пишав во некој пост поназад. Иначе јас бев заразен со Codex, таа ми е највртена од новиот албум.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Еве нешто интересно од Weezer

 
Н

'Никола'

Гостин
Епик ми стана новиов албум. Не можам со зборови да го опишам.
Едноставно


RULES
 
Член од
2 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
3
Најновата песна од Radiohead после Supercolider и The Butcher
ВАЖНО за сите фанови на Radiohead BBC ќе емитува Live from the basement: The king of limbs вечерта на 1 јули што му доаѓа за негде 3-4 дена доколку немате BBC на тв можете секако да гледате преку интернет :) Песната погоре е снимана токму таму
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Со еден другар кој има завршено музичка академија и ме зарази пред 5 години со интензивно слушање на музика, баш пред некои недела дена правевме муабет за последниот албум на Radiohead. Нешто врвно и тешко-повторливо. Прогресивно до даска. Ако знаеш да слушаш може да те однесе во нов свет каде се` е толку прекрасно и убаво. Слободно може да се споредат со The Beatles според влијанието во музиката. Такви мозоци...20 години постојат на сцена и немаат промашено песна.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
http://kajgana.com/paranoid-android“-najdobrata-pesna-za-minatite-15-godini
Песнава е од друга димензија, ма да јас не ги сакам овие уметнички лајв мумлања на Јорк, затоа еве го оригиналот:​


Составена е од неколку различни делови во една целина, по примерот на Happines is a Warm Gun на Битлси и Bohemian Rapsody на Квин. Најслушана песна ми е од OK Computer.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom