Radiohead

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
мене не ме бендиса:toe:
Meне некој просек ми е. Според тоа што сум сакал од бендов (како кулминација експериметнирањето го ставам од 98-ма заклучно со 2007ма последно албумот), не ме прими ептенски. Добар е делот некаде после 2-ра минута што иди и така. Обично песниче, ок песниче, ама треба да е wooow пошто бендов пошто :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Meне некој просек ми е. Според тоа што сум сакал од бендов (како кулминација експериметнирањето го ставам од 98-ма заклучно со 2007ма последно албумот), не ме прими ептенски. Добар е делот некаде после 2-ра минута што иди и така. Обично песниче, ок песниче, ама треба да е wooow пошто бендов пошто :D
врвот им е OK Computer, од другово навака има нешто добро што ми се допаѓа но малце е во споредба со тоа.:D
 
B

beaverknight

Гостин
Само факт шо е new Radiohead stuff ме праи среќен, и баш ми се свиѓа песнава, првата позитивна работа у денов...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Stand in shadows
To the gallows
This is a round up

This is a low flying panic attack
Sing-song the jukebox that goes

Burn the witch
Burn the witch
In a village

Red crosses on wooden doors
And if you float you burn
Loose talk around tables
Abandon all reason
Avoid all eye contact
Do not react
Shoot the messengers

This is a low flying panic attack
Sing a song of sixpence that goes

Burn the witch
Burn the witch
We know where you live
We know where you live
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Спотот е јачина. Наликува на пожарникарот Сем во анимацијата, али е добар. Особено крајот ми се бендиса.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Спотот е јачина. Наликува на пожарникарот Сем во анимацијата, али е добар. Особено крајот ми се бендиса.
Спотот е кул, прашањето е кој е Jobe? Ќе го видиме понатаму повторно?

Ок ми е песнава.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Шо знам, може ова како парче не е најдоброто нивно нешто, ама не ни личи дека е замислено да остане така(како сингл). Мислам дека најавува моќен албум. Едвај чекам да видам шо имаат, едвај чекам бре!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom