Pro Evolution Soccer 2016

Дали сметате дека PES 2016 е подобра од претходните 2-3 изданија

  • Да подобра е од претходните години

    Гласови: 36 50,7%
  • Иста е како PES 15

    Гласови: 18 25,4%
  • Полоша е од претходните години

    Гласови: 10 14,1%
  • Ова е најдобрата PES досега

    Гласови: 7 9,9%

  • Вкупно гласачи
    71
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Со програмот Пес 17 demo unlocker beta 0.1 by OmarAhmed може да се вклучи 127 тимови...
тактиките се отклучени, формации и екстра тајм.

Најверојатно ќе нема крак.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Ај некој ако знае нека ми кажи дали со еден купен steam key од PES 2017 може да се игра и инсталира играта и на втор компјутер и да се игра нормално на вториот во offline mode како што може пример со Football Manager.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ај некој ако знае нека ми кажи дали со еден купен steam key од PES 2017 може да се игра и инсталира играта и на втор компјутер и да се игра нормално на вториот во offline mode како што може пример со Football Manager.
ПЕС 2017, ако имам добро сфатено е ONLINE игра, што значи дека секогаш мора да се биде приклучен на интернет за да може да се игра играта, независно дали SP или MP.
Игри од ваков тип се Hitman™, NFS и уште некоја, али не ми текнува имиња.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Излезе и на замунда да
кракната е со сите апдејти
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Не е со сите апдејти. Погба, Мората и слично се у Јуве. Игуаин го нема. И Вилшер е у Арсенал.
Пуштив со Јуве и ги одбрав Арсенал, како најбрз избор и транфери нема(најмал проблем).

Најголемиот проблем се уште постои(ако добро приметив), се уште има input lag.
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Значи успешен е кракот. Прилично брзо ја средија (y) .
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Има нешто пач за да ги има сите трансфери?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Не знам за вас ама мене играва ми е катастрофа невидена. Прво, не е можно во 9 натпревари да имам скор 3 нерешени и 6 порази. Не играм ПЕС од вчера. Второ, мислев дека е до тоа што ми е на top player. Ајде сменав после 5-тата утакмица на professional. Никаква промена. :tapp: Сите противници се страшно паметни, одлично поставени и физички прејаки. просечни играчи го наттрчуваат Погба и му одземаат топка како на мало дете. Ако му подадеш на Ибра напред, 4-ца го чуваат нема шанси да прими топка, а камоли да шутне на гол. Има некои нови движења на играчите и топката што е плус, ама нема никаква течност во играта. Нема гејмплеј едноставно. Нема акции, малкуте голови што ги дадов се по противнички грешки, удари со глава по корнер и слично. Одма ти втрчуваат крвнички кога ти ќе примиш топка, кога ќе додаеш, кога ќе шутираш?! :mad: И додатен плус што го немаше во претходните верзии...сега паметниве знаат и фаули да прават! :eek: Тактички фаули да ти заебат контра, шут итн. што беше реткост порано од типот: 1 фаул да направи компјутерот на 3 утакмици. Браво конами, ја испосеривте одличната ПЕС 2016 која требаше само да ја нашминкате и подобрите. Копирале гејмплеј од фифа, боже сачувај. Трчаат како на јајца, како да се пазат од дуели, како да се балерини. Тоа што го мразев најмногу на фифа, дојде и на пес. Па и самата структура на играта, менијата, се исто. Абе внеси некоја промена ебате, се истото да се останело, дури и фонт, се. Дури и го усложнија патот до тоа што ти треба. Треба лавиринт да поминеш за да стигнеш кај сакаш. Пример од почетна за да стигнам до играње куп, треба да поминам низ сите главни подменија 1, 2, 3... и низ сите опции во нив за да стигнам до тоа што го барам. Срање невидено. Не знам која игра ја играа типовите што објавуваа по youtube видеа, велејќи дека оваа година е супер и можеби најдобрата пес досега, ама се сомневам дека оваа е. Можда верзијата за playstation и xbox е подруга ама ова срање јас на пц не го играм. Ќе си ја вратам 2016-та со нов пач и ќе терам. Страшни утакмици паѓаа таму, да можеш и со послаба екипа да парираш и да се надигруваш. Ова се видело, пиши пропало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom