Pro Evolution Soccer 2016

Дали сметате дека PES 2016 е подобра од претходните 2-3 изданија

  • Да подобра е од претходните години

    Гласови: 36 50,7%
  • Иста е како PES 15

    Гласови: 18 25,4%
  • Полоша е од претходните години

    Гласови: 10 14,1%
  • Ова е најдобрата PES досега

    Гласови: 7 9,9%

  • Вкупно гласачи
    71
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Ајде дечки дојде време за нас верните фанови на ПЕС да си дочекаме и ново продолжение на играта.
Во оваа тема ќе ги споделуваме сите наши критики во врска со подобрениот гејмплеј оваа година на нашата страст наречена ПЕС 2016.

Препорачувам споро да се развива темава. Да не донесуваме пребрзи заклучоци и да дадеме искрен одговор на прашањето горе после 2-3 дена играње, се со цел да би развиле интересна но зрела дискусија.
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Визуелно, скоро исто :гомце: како лани. ПЦ е инфериорна на тоа поле споредено со ПС4 конкретно. Играчите се малце визуелно подобри кога се гледаат од подалеку со камерата, но теренот и слично заслужува смајли како горе ставеното.

Изиграв 2-3 натпревари, и има некои новини, во движењето на играчите, дуелите, ударите со глава и сл. кои се добро напраени. Нема толку фаули како на пес 2015, што е и ОК до одредена точка. Ова е доброто од овие 30+- минути.

Лошото е најгоре споменатото, како и мислам дека повторно има мал Input delay во играта.

p.s. Пак направиле ужас со трансферите. Или веќе кога знаеле дека нема да ги направат, можеле Day 1 patch да стават, за оние кои ја купиле, па ние другите ќе си почекаме некој саат више за тоа.

За 2-3 дена здравје, ќе дадеме поконкретна оцена, кога ќе се изиграат 10-15 натпревари.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Како што читам разликата меѓу PS4 и PC верзијата била огромна.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Како што читам разликата меѓу PS4 и PC верзијата била огромна.


Конами втора година по ред се праат на ЕА, само што ЕА во една ФИФА од „новите“ има разлика меќу ПЦ и нови конзоли. Овие, еве ги, 2 верзии исти курац..

Ова излага како ПЦ да е медиум, а ПС4 хај сетинг.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Еден проверен торент во ПП и вечно благодарен. :D

Иначе ланската никако не можев да ја инсталирам на мојот компјутер, за после еден другар да ми каже дека за графичките од џ-форс на М што завршувале не можела да се инсталира. Колку беше точно не знам, се откажав пошто 4 различни торенти спуштив и џабе беше. Ќе видиме оваа како ќе испадне.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
коментаторот многу безвезе се дере кога се шутира :D

според мене слична е како 15ката..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Ја инсталирав, не се пушта. Ни setting.exe имам во фолдерот од играта, ни ништо...:несвест:[DOUBLEPOST=1442524939][/DOUBLEPOST]Ја инсталирав, не се пушта. Ни setting.exe имам во фолдерот од играта, ни ништо...:несвест:
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.112
Јас изиграв неколку партии, ми се свиѓа сега за сега :D Подобра е од 15ката дефинитивно според мене. Ми се свиѓа како ги направиле клизачите и одзимањата на топки. Само некако приметив, пак се слаби голманиве за бранење, дали од блиску дали од далеку се шутира, некако многу статични ми се... тоа ми е единствен проблем сега за сега со играва.
+ и играв на Game Speed 1 ко што ја играв 15ката така, на 0 ми е премногу спора, ко фифа да играм се влечат играчите ко црви, на 1 таман си е :icon_mrgr: Кај и да е, ќе почнам Master League :D Дајте и шанса на играва (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Подобро од лани, со оглед дека ланската за само 5 минути ја избришав. :)

Но некои стари болки остануваат, голманите месечари како по обичај, од пет досудени слободни удари у пет утакмици, примив четири гола, и нешто што најмногу ме нервира а го има во ПЕС стално, фаули не постојат, може клизач со две нози да направиш и ништо, груба игра дури да го отепаш противникот нема судијата фаул да досуди.

Плус стандардната млитава презентација на играта, ама барем коментаторот го смениле.

Може да биде нешто, дури да излезе фифа16, а после ова вторава сепак мислам дека ќе биде подобра.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324


Сличен проблем имав и со 15-ката, али го решив. Овде не можам!
Го симнав овај dll фајлов и пак неќи! Не знам што се' не направив... :boksix:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040


Сличен проблем имав и со 15-ката, али го решив. Овде не можам!
Го симнав овај dll фајлов и пак неќи! Не знам што се' не направив... :boksix:

Кракот ќе да е, чим бара steam_api.dll
Мислам дека е до тоа, и ако е, морам да прашам: дали копираше се од крак фолдерот? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom