Prison Break

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
si pocnav od 1 sezona da gi gledam, sum zaboravil dosta raboti...zverski mi e
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Денес стигнав до 20-тата епизода од четвртата сезона и приметив една филмска грешка.Браќата кога беа во хотелот нели избегаа преоблечени како специјалци а во наредната сцена пак беа облечени во истите костими. Кога бегаш ги оставаш алиштата таму а сигурно пак нема да се вратиш на местото на злосторството :kesa: за да си ги земеш? :raz:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Значи сега ја догледав цела серија и малку сум разочаран. Со толку заплети и заплети во 4 сезона , завршува наеднаш. WTF?
И веке 4 сезона многу тупеја на крајот ... бркање, возење, брање. Кај овај е , кај онај е... :tapp:Не велам дека е грда последната сезона ама во споредба со првите три беше лејм. Првите три сезони беа тотален хит.
Во глобала серијата рулз ... најдобра до сега што имам гледано. :) :smir:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Јас ја изгледав првата сезона така да со нетрпение ја чекам втората. Глумците се многу добро погодени!
 
I

Intex

Гостин
jas sum do 3ta sezona 5ta epizoda:D zakon e zasega ama slusam deka 4ta sezona bila sranje :S
Јас ја изгледав првата сезона така да со нетрпение ја чекам втората. Глумците се многу добро погодени!
Далеку сте вие двајца. Уште долго време ке сте пред монитор.
тапа завршеток :jaj:
Завршетокот е еден од најуметничките досега, еден од најдобрите краеви кои може да ги има една серија.
 

felixthecat

Boys Don't Cry
Член од
6 јануари 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
ццц го умреа него баш :nesum:
Многу добра серија беше , штета што ја изгледав цела сега незнам на што да се префрлам , 3rd rock from the sun ќе ја гледам на youtube иако мн епизоди имам гледано на времето на телма , или пак ќе се вратам на класиците на Twilight zone
За Prison Break само ќе кажам дека вреди да се гледа у секој случај , а како најдобра мене ми се виде првата сезона -генијално напревена дефинитивно ! :smir:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Конечно ги изгледав последните три епизоди. Крајот ме потресе толку многу што цели 30 минути се тресев од возбуда. Многу ми е жал што Скофилд умре, ама мислам дека ова беше всушност и најдобриот начин за да ја завршат серијава.

А за сите тие што зборат дека завршетокот бил тапа, или не следеле внимателно, или...па нема друга опција! :nesvest:

Како и да е, PB си заврши како што и започна - ГЕНИЈАЛНО. Ќе ми фали серијава многу иднава сезона...:nesum:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ај ако може превод за 22,23 и 24 епизода од 4та сезона
Благодарам:smir:
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Само што завршив со гледање на последната епизода.
Брилијантно направено. Многу ме растажи што Мајкл умре, но тоа е.
Ќе ми треба време да се соземам :(
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
mi ostanaa ushte 7 epizodi za gledajne od 4ta sezona. Ај ако можи некој да ми кажи од каде да симнам превод за 17 18 19 20 21 22 23 и финал бреак епизодите !?!?!

Однапред Благодарам и побрзо ако можи :)

__________________________

Benzema is on fire! :vozbud:

Само што завршив со гледање на последната епизода.
Брилијантно направено. Многу ме растажи што Мајкл умре, но тоа е.
Ќе ми треба време да се соземам :(

ај брачко превод дај кажи од кај да симнам гледам си го изгледал сигурно не го гледаше без превод... :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
mi ostanaa ushte 7 epizodi za gledajne od 4ta sezona. Ај ако можи некој да ми кажи од каде да симнам превод за 17 18 19 20 21 22 23 и финал бреак епизодите !?!?!
Преводите на македонски ги правев јас, ама застанав до 16 епизода и натака нема, кога ќе имам некогаш време и нерви можеби ќе ги завршам.
Српски превод ако сакаш може да најдеш на podnapisi.net, мислам дека има и на српска кирилица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom