Prison Break

Член од
22 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Јас мислам дека Мајкл е жив. Така мислам бидејки не му го покажаа телото ( екипата остави простор, ако потпишат нов договор за за наредна сезона, за секој случај не го покажаа телото).
И на гробот кога му беа не ми беа многу тажни и малку време се задржаа таму, а и малиот Мајкл не праша ништо за татко му, а не видов ни една солза да падне.
Колку да не речете дека не сум знаел дека Мајкл е жив.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Тамам работа ако жалат уште по 5 години од неговата смрт. :)


Иначе, за продолжувањето на серијата, еве цитат од Wikipedia:

Prison Break is an American serial drama television series created by Paul Scheuring, which premiered on the Fox Broadcasting company on August 29, 2005, concluded on May 15, 2009 and has a movie The Final Break that aired on May 24, 2009.

Мислам дека е прилично јасно. :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Аха... на Wikipedia пишуваше и дека Ндерим Неџипи игра за Манчестер Јунајтед :pos:
Ама сепак серијата е завршена... и јас имам некое сомневање дека Мајкл може да биде жив, но шансите за тоа се мали... Најверојатно ќе има уште две епизоди, кои ќе ни ги откријат сите мистерии :)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Е сега пак да воскреснуваат луѓе не е интересно, барем за мене :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
имам информација дека сценаристите на Присон Бреак сакаат петта сезона и ги убедуваат на тв Фокс за снимање .. али фокс сеуште немаат одлучено.А доколку има сезона 5 (најверојатно ке има) ке почне со снимање Септември 2009 ..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
И кој ти ја даде оваа информација?
Искрено доколку снимаат петта сезона многу ќе изгубат од популарноста што ја имаат... а и нема да биде интересно, сите ќе знаат дека Мајкл е жив :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Информацијата ја има на Yahoo Answers има поставено прашање дали ке има 5 та сезона и објаснето како што кажав во претходниот пост ...
 
I

Intex

Гостин
имам информација дека сценаристите на Присон Бреак сакаат петта сезона и ги убедуваат на тв Фокс за снимање .. али фокс сеуште немаат одлучено.А доколку има сезона 5 (најверојатно ке има) ке почне со снимање Септември 2009 ..
Кој ти ги даде тебе информациите?
И кој ти ја даде оваа информација?
Искрено доколку снимаат петта сезона многу ќе изгубат од популарноста што ја имаат... а и нема да биде интересно, сите ќе знаат дека Мајкл е жив :)
Абе може ке дадат 20 years later и приказната ке биде за Мајкл Џуниор, синот на Мајкл.

Еве и ја конечно го изгледав Фајнл Брејк и морам да кажам дека крајот беше многу интересен, иако бегството и не беше јако како ова од Фокс Ривер, но беше подобро од ова од Сона. Се на се, добар крај на серијата поради која една година не спиев мирен зошто не знаев што и како ке се случи.
Збогум Призн Брејк.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
На IMDB пишува дека 23 и 24 епизода се прикажани на 27 мај :raz:
А Final Break излезе на 24 или 25 мај :raz:
И сега што??? :raz:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
На IMDB пишува дека 23 и 24 епизода се прикажани на 27 мај :raz:
А Final Break излезе на 24 или 25 мај :raz:
И сега што??? :raz:
па тоа ти е Тhe Final Break само поделено во две епизоди!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Конечно ја изгледав и Тhe Final Break и уште ги бришам солзите, плачев ко мало дете на последните сцени. :(

Неповторлива серија, серија со високи морални вредности и врвна интелегенција, само тоа ќе кажам. И покрај неколкуте киксови што ги имаа во периодот (кога веројатно им опадна креативноста) кога сите ги критикувавме ја завршија на најдобар можен начин и верувам дека сите гледачи и сите верни фанови на Prison Break се презадоволни.

Серијата ме научи на многу нешта, ќе ми остане и како спомен за работи кои ми се случија во животот во периодот кога ја гледав, можеби звучи смешно но сега кога заврши не ја доживувам само како серија туку како дел од мене затоа што речиси сите моменти ќе ме потсетуваат на нешто.

Едно сум сигурна, а тоа е дека по некое време ќе ја гледам повторно, а знам дека колку и да ја гледам никогаш нема да ми стане досадно...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Конечно ја изгледав и Тhe Final Break и уште ги бришам солзите, плачев ко мало дете на последните сцени. :(

Неповторлива серија, серија со високи морални вредности и врвна интелегенција, само тоа ќе кажам. И покрај неколкуте киксови што ги имаа во периодот (кога веројатно им опадна креативноста) кога сите ги критикувавме ја завршија на најдобар можен начин и верувам дека сите гледачи и сите верни фанови на Prison Break се презадоволни.

Серијата ме научи на многу нешта, ќе ми остане и како спомен за работи кои ми се случија во животот во периодот кога ја гледав, можеби звучи смешно но сега кога заврши не ја доживувам само како серија туку како дел од мене затоа што речиси сите моменти ќе ме потсетуваат на нешто.

Едно сум сигурна, а тоа е дека по некое време ќе ја гледам повторно, а знам дека колку и да ја гледам никогаш нема да ми стане досадно...
Некаде слушнав дека Канал 5 ги откупил правата... Информации ?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
И јас прочитав овде на форум, ама не знам ништо поконкретно.
Сега откако цел свет ја изгледа ние тек ќе ја емитуваме. Ама ако, сигурно ќе се зголеми бројот на гледачи и кај нас.
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
И јас прочитав овде на форум, ама не знам ништо поконкретно.
Сега откако цел свет ја изгледа ние тек ќе ја емитуваме. Ама ако, сигурно ќе се зголеми бројот на гледачи и кај нас.
Што не е јасно тука...одсекогаш сме биле назад со времето...а Македонецот ќе сфати што добра серија дури по 2-3 години кога ќе се емитува и 4та сезона.тоа е тоа
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Што не е јасно тука...одсекогаш сме биле назад со времето...а Македонецот ќе сфати што добра серија дури по 2-3 години кога ќе се емитува и 4та сезона.тоа е тоа

Не не, кај нас телевизиите сфаќаат веднаш, но повеќето функционираат мизерно и чекаат да падне цената. ЈБГ скапо е да ја емитуваат веднаш, вака кога некоја серија е во 4та 5та сезона првата е поевтина :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom