Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256

Автоматски споено мислење:

Зарем толку брзо ќе го набркаат?
Па не знам за кој збориш од двајцава ама..и на двајцата им е втора сезона.
Арсенал на 15 место, далеку од борба за ЛЕ...зошто да не би го
Челзи со пораз би биле 9+ место, а некои дури и очекуваа борба за титула, така да, зошто да не би го

Арсенал еве изгубија, глупави би биле ако продолжат вака, можеби само да сакаат да не бидат без тренер во дербито? Шо знам..
За Челзи е муабетот АКО изгубат..што искрено..не ми се верува дека ќе, ама ако изгубат...што да не.

П.С. Леле голов на Фулам :pos:
Автоматски споено мислење:

Уф, ептен престрого ми делува црвениов мене...
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Напредок за Арсенал, не добија црвен.
Себаљос требаше да добие. Не знам што е со дисциплината во тимот, јас сфаќам црвен ако си последен играч и си викаш ај една за тимот ко Бекам на времето, или нешто со рака си играл те погодила гол да спасиш, јбг за тимот е, некогаш стварно нема да примите гол ради таа пожртвуваност и ќе се исплати црвениот. Ама сите црвени картони на Арсенал во 2020 година се поради ретардирани ситуации на средина на терен каде што ритнале, фатиле за врат, дигнале нога едно метро, многу несериозност, ај што играта е како тим од трета лига, туку и однесувањето на играчите е како да е тим од трета лига. Непотребни црвени, што рака на срце и не е некој хендикеп, не дека немаше да губиме ако не беа црвените, ама зошто кога е лошо уште толку да отежнуваат со несериозност и недисциплина.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ова сакав да го пишам и ја, малку личи како да му имаат летнато гулабите во пченки. :D
Од целава брука пто се случува единствено Сака и Тирни се светла точка, што гледате вие незнам
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Од целава брука пто се случува единствено Сака и Тирни се светла точка, што гледате вие незнам
Брат дај олабави малце, ти вика дека во физикусот личи ко да не е токму, не спомна ништо за неговата игра и квалитетите на теренот.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
@mkgunner
Како е брату? :D

Да не речиш не спомнав..напишано на 15-ти август :icon_lol: ...чувајго постот и за догодина, можеби ќе ти затреба.:icon_lol: ( без провокација )
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кој ќе црта линија?
20201220_142422.jpg
Автоматски споено мислење:

Никој, а?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Во право си. После неколку минути цртаа и покажаа дека не е.
Слабо им иде цртањето изгледа :D
Мене по линијата од тревата така ми изгледаше, али ЈБГ они и нокти на мал прст гледаат таму, ваљда виделе како што треба! Почна и ВАТ от со дупки да бива, вчера чист црвен прозеваа!
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Добра одлука на судијава. Чист пенал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom