Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.465
Поени од реакции
79.485
А се ова за Арсенал започна со....
Стадионот™
Автоматски споено мислење:

Ќе го тагнува некој или ја да го?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.200
Овој Тирни не ми изгледа во моментов ментално баждарен. Како од лудара да го собрале.
Ова сакав да го пишам и ја, малку личи како да му имаат летнато гулабите во пченки. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.465
Поени од реакции
79.485
Ако и Челзи и Арсенал изгубат ова коло, постои некаква шанса следното коло двете екипи да се сретнат со нови тренери на клупата :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.772
Поени од реакции
4.401
Има еден навивач на Јунајтед, уствари има двајца. Едниот секогаш се појавува, уствари и двајцата секогаш се појавуваат!
Реченица склепана од навивач на Ливерпул :facepalm: :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.465
Поени од реакции
79.485
Сон, Кејн, Салах, ДЦЛ, Варди па и Бруно, Бамфорд.... биткава за најдобар стрелец ќе биде најдобрата од...кој знае кога :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.714
Поени од реакции
47.125
Озбилно, време е за #ArtetaOut, се изгуби човекот.
Замислата со оваа 3-4-3 формација не му успева, а упорно пробува со истата. Тоа што се остави без добар плејмејкер, без 10ка, пак е негова вина. Озил што не игра, не игра, но треба саглам замена да си најдеше за него.
Не знам и до кога ќе го форсира Тирни како лев стопер. Во почеток покажа добар офанзивен потенцијал како лев бек детето, требаше да си продолжи таму.

Следни им се Челзи, па така да може конечно ќе се вратат на нивното 4то место. Од долу гледано.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.200
Што ти значи шампионски менталитет тоа е страшна работа. Палас у прво изигра 3 пати боље од Пул и губеа 0-3... Но, Минамино и Мане не се сопнаа како дебилите од Палас, Ају, Заха и компанија и практично си ја заверија победата уште во прво без посебна игра.

Пример Арсенал да беше на нивно место ќе им ја свртеа Палас до 20та минута и 7-3 ќе завршеше на крај. Ненормален менталитет им донесе Клоп, затоа добиваат утакмици кои не треба да ги добијат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom