Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.500
Мопаааааааааааахахахахахахахај крв ти е.ем :vozbud:
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.494
Поени од реакции
38.408
Многу интересна сезона, супер е играта, дефинитивно живееме во peak-от на англискиот фудбал :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.168
Поени од реакции
190.076
Не знам што се бламира Клоп со саркастични аплаузи, да беа она Салах или Фернандеш или ватевр ќе се тркалаа до Шкотска.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Не знам што се бламира Клоп со саркастични аплаузи, да беа она Салах или Фернандеш или ватевр ќе се тркалаа до Шкотска.
The Liverpool way
Битно некни на некој од тие помошниците им викаше we don't do that here за ваков сличен аплауз
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.562
Поени од реакции
46.518
Без ВАР 3-0 за Ливерпул. Со ВАР 1-1.

Дали се уште мислите дека ВАР го расипа фудбалот?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.830
Поени од реакции
78.214
Пред да почне мечов - 0 коментари
За време на мечот со се пенал и се по ред - 0 коментари
Ливерпул дава гол - 2 коментари
Завршува мечот 1-1: Ја, Дани, Донев, Пулци и останати се појавуваме да јадеме гомна

Невер чејнџ ЕПЛ темо, невр чејнџ
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.494
Поени од реакции
38.408
The Liverpool way
Битно некни на некој од тие помошниците им викаше we don't do that here за ваков сличен аплауз
Не се губи бе ти, тоа беше пошто аплаудираа пошто Кристијансен од Челзи доби црвен. Секако дека е дно од реакција да даваш за тоа аплауз.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
157
Поени од реакции
560
Жими се...значит жими се каква смејурија е ова Варов. Некогаш е стварно добредојден, но во многу случаи како и денешниот поништен гол на Салах е доказ дека е само убиство на оваа преуба игра. Шо е следно, да застанет сеа години наназад и да им одземет едно 5 титули на Манчестер, Реал, Барса, Милан ради голој од "полуофсајд", на Аргентина да и го одземет светското '86 постхумно марадонски, а 2010 на Лампард да му го препишет голот и да ја препрает во 4-2 утакмицата....

А пеналот беше чист, не знам како не виде и без вар судијава. Него Клоп со аплаузиве на крај, многу љаксе потег. Како за сите - така и за тебе, јбг то е ‍♂
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.830
Поени од реакции
78.214
Ова xG е најретардирано нешто што се има појавено во фудбалов.

Пандан на хорскоп, Мајерс-Бигс, или political allignement chart. Не го мразам толку колку што ги мразам луѓето што даваат легитимност нa "xG" како било каква мерка или статистика.
 
На врв Bottom