Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
32.435
Поени од реакции
79.579
Седев и гледав дали некој од соиграчите ќе му каже нешто? Кој ќе му каже да не го прави тоа? Да бев јас ќе врескав на теренот, -изјави Рио Фердинанд, а потоа од Гери Линекер беше запрашан дали Мегваер и Фернандеш имаат лидерски способности.

– Да бидам искрен не мислам дека имаат, не верувам дека некој од нив покажал знаци на лидерство. Можеби Бруно кој излегува со добри изјави на интервјуата, а на теренот постојано ја бара топката и презема одговорност, но во овој тим не гледам дека има играч кој ќе повлече некого на страна и ќе му рече: „Слушај, ја изгуби топката три пати без врска, среди се или ќе излезеш“.

– Тоа што нема навивачи на стадионите е одвратно и го мразиме тоа, но тоа ми ги отвори очите за да видам дека нема многу лидери кои во моментов играат во Манчестер Јунајтед, а клубот пати поради тоа, -дециден беше Рио Фердинанд.
Вистина го изјавил ова Рио или нашиве медиуму опет трескаат?
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Вистина го изјавил ова Рио или нашиве медиуму опет трескаат?
Vistina e. Namerno ovie EKSPERTI, poranesni fudbaleri davaat vakvi izjavi za svoite poranesni klubovi za citanost.
Drugo objasnenie nemam za vakva glupa izjava.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.552
Поени од реакции
3.912
Vistina e. Namerno ovie EKSPERTI, poranesni fudbaleri davaat vakvi izjavi za svoite poranesni klubovi za citanost.
Drugo objasnenie nemam za vakva glupa izjava.
Што е глупо во изјавата? Дека Мегваер нема лидерски способности, а Бруно кредит да му списка некому? Глупо или не ама чиста вистина, прифатил не прифатил, на терен кај нас е башибозук, секој прави како му текне! Јас ајсменот би го заковал месец дена на клупа после р'жењето на Бруно, а он направи грешка, да не зборам за слободните на Рашфорд и ред други глупости!
И ова се најбенигните примери!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.219
Поени од реакции
190.333
Тоа за платите беше надоврзување на дискусијата погоре, околу згуснатиот распоред и слично. Нема ништо лошо тоа што се подобро платени сега, проблемот е што од кога почна кризива + играње без публика сите приходи се круцијални. И дека баш затоа многу работи се дешаваат во Англија на „штета“ на играчите. Не би да навлагам и почнувам нова дискусија околу платите но можеби и повеќе од нормално се зголемија и плати и трансвер суми околу играчите од што очекувавме. Иначе не, не мислам дека е проблем да си одлично платен за тоа што го работиш, супер е тоа. :)
Искраено не знам за тие што се качуваат на Монт Еверест што пари зимаат, како ги зимаат и дали ги зимаат. Не се разбирам во тоа уопште и не можам да зборам. Споредбата со фудбалот не е логична.
Доколку сакаш да споредиш можеш Нба и Премиер лига на пример. А не верувам дека ни во Нба ни во ПЛ на некој играч му одговара да не игра.

Правиме муабет тука за професионалци, главниот збор фудбалерот го има на терен, тие 90 минути. Колку повеќе еден играч игра, колку подобро тој играч се покаже толку повеќе пари ќе може да земе. Плус популарност си качува, договори, бизниси на страна итн. И нормално нешто што треба да биде најбитно - успех, напредок во кариера, освоени трофеи, рушење рекорди итн.
Не викам дека нема исклучоци.

Прост пример можеме да го земеме Роналдо, на тие години зима 30 милки по сезона, беше платен 100 милки. Мислиш дека ако не играл на ниво у последниве 4-5 сезони Јуве ќе дадеше толку пари за него а и толкава плата?

За менаџерите и публиката се сложувам, но мислам дека и на Играчот му е битно добро да се покаже и да напредува во својата кариера. Сепак колку си подобар толку си поплатен. А во фудбалов ненормални суми се вртат.

Хендерсон во Шефилд зимал 10 000 неделно, со потпишување на новиов договор како што можев да најдам треба да зима 100 000 неделно, х10. За ДДГ погоре во оргиналниот пост имаш колку зима годишна плата. Епа нели не е исто да зимаш 10к и 100к ? :)
Сите сакаме да напредуваме во професиите што сме си ги избрале, иако мислам дека фудбалот има посебна жар. т.е генерално спортот. :)

Извини за долгиот риплеј. :smirce:
Толку пишување а промашена поента :)))

Јас не споредив кој колку зема и зошто го прави тоа што го прави. Ако веќе одиме до крајности, има луѓе ајронмен прават секој ден за без пари.

Ти викам дека професионален спортист да му кажеш да игра секој ден, ќе игра. Проблемот е што ќе биде намалено нивотото на перформансот, ќе се влечат по терен и фановите со право ќе негодуваат.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Што е глупо во изјавата? Дека Мегваер нема лидерски способности, а Бруно кредит да му списка некому? Глупо или не ама чиста вистина, прифатил не прифатил, на терен кај нас е башибозук, секој прави како му текне! Јас ајсменот би го заковал месец дена на клупа после р'жењето на Бруно, а он направи грешка, да не зборам за слободните на Рашфорд и ред други глупости!
И ова се најбенигните примери!
Za megvaer kje projde, a za Bruno nema teorija! Posleden igeac sto sutirase taka e Nani. Bruno ako ne e lider neznam koj e!

I odgovori mi na prasanjeto pred nekoj den? Ok?
Па во право е, затоа и прашав дали е вистина.
Ne e vo pravo. Bryno e vistinski lider. Toj treba da e kapetanot. Da bea site kako nego vo odnesuvanje i prav mentalitet za titula kje se borevme.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.308
Толку пишување а промашена поента :)))

Јас не споредив кој колку зема и зошто го прави тоа што го прави. Ако веќе одиме до крајности, има луѓе ајронмен прават секој ден за без пари.

Ти викам дека професионален спортист да му кажеш да игра секој ден, ќе игра. Проблемот е што ќе биде намалено нивотото на перформансот, ќе се влечат по терен и фановите со право ќе негодуваат.
Не ти го имав сфатено првиот дел бидејки не се разбирам у тоа ама баш ич :D

За другото се сложувам со тебе. Квалитетот ќе пати ради тоа што фудбалот е станат една огромна машинерија за пари. (тоа уствари и ми беше поента во еден дел од пишаното)
п.с втф ис ајронмен? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.219
Поени од реакции
190.333
Не ти го имав сфатено првиот дел бидејки не се разбирам у тоа ама баш ич :D

За другото се сложувам со тебе. Квалитетот ќе пати ради тоа што фудбалот е станат една огромна машинерија за пари. (тоа уствари и ми беше поента во еден дел од пишаното)
п.с втф ис ајронмен? :D
 

pLc

Член од
5 ноември 2020
Мислења
77
Поени од реакции
134
Го сјеба пеналот и си излезе...
Поштено
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.552
Поени од реакции
3.912
Za megvaer kje projde, a za Bruno nema teorija! Posleden igeac sto sutirase taka e Nani. Bruno ako ne e lider neznam koj e!

I odgovori mi na prasanjeto pred nekoj den? Ok?

Ne e vo pravo. Bryno e vistinski lider. Toj treba da e kapetanot. Da bea site kako nego vo odnesuvanje i prav mentalitet za titula kje se borevme.
Се додека се понашаш како Гвујо, кој од Будимпешта одвреме навреме поставува прашања, не заслужуваш озбилен третман! Демек ја у егзил, чекам правда? Нормален разговор и одговори, кои се однесуваат за фанклуб МУ, само таму!
П.С. Бруно е лидер, без лидерски статус!
 
На врв Bottom