Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Не е прв тренер што освоил трофеј после Ферги, двајцата негови претходници освоија трофеи, но му го оспорувам освоеното да не ме сфатиш погрешно.Не можеш да речеш дека очекувањата од Мурињо беа Европа Лига, Капитал 1 Куп и Комјунити Шилд.Срамота е да се наведат овие титули покрај Мур, му се руши реномето.

Типот е поддржан, но очигледно не знаеше што точно сака.Дополнително што изиритира многу ликови во клубот е што некои замисли за иднина ги помножи со нула и дополнително желбите му беа за краткорочен период.Првите две години беше 100% поддржан и не може да биде оспорено тоа, 3тата сезона да не му донесоа желби, ама одбројани му беа деновите.

Го сакаше 29 годишен Матич, го доби.Суво злато играч, ама стар.Го сакаше 35 годишен Ибра, го доби на една сезона. Сакаше да го земе 30 годишен Вилијан кој бележеше неконстантни и млитави партии повеќе сезони, за играч кој беше во голем раст и развој.Летото пред да го избркаат, трансфер цели беа 29 годишен Тоби Алдервилд(супер играч, ама невозможно беше да се земе, Џером Боатенг (стаклен 31 година ако не се лажам), 32 годишен Диего Годин (овој дури и корпа му удри).За Мегваер тогаш нејкел да дадат 60м да дадат, one season wonder можеби бил.Сигурен сум дека имаше уште некои глупи транфер цели, кои со причина му ги одјебаа.
Нели гледаш некој фаличен патерн тука? Типот не мислеше за иднината, туку само за својот гз.3 години помина во клубот, сите 3 години ги пројде во хотел.Уште еден показател дека нешто не е во ред.


Да не ме сфатиш погрешно, ама на тим кој старее желбата на Мурињо беше да донесе исто толку ако не и постари играчи.Место да бара млади и да го скоцка тимот со нова генерација во комбинација со искуство, овој Годин и Боатенг ги бара :toe: .А тимот од после Ферги цело време треба да се среди, само Оле за првпат има добра замисла и избор на профили, само нема целосна поддршка.Нели е огромна разлика од 29 годишен Иван Перишич, 30 годишен Вилијан, до 20 годишен Санчо, 25годишен Грилиш плус овие новиве 2ца од по 18 години што ги зедовме?

За Марсијал апсолутно ич не бил во право, за Погба делумно, но не му ги оправдува провокациите зошто реално Мурињо прв почна, после продолжи со јавно понижување, за на крај да заврши со мобинг.Не го бранам циганот, ама Мурињо сериозно ја претера.Да не вадам слики од предсезонската тура од таа година и коментарите негови.Апсолутен канцер беше, во секоја смисла на зборот.


Зошто сакаш да се бавиш со статистика, ќе ти препорачам да ги видиш бројките на Де Геа од таа година, колку од шутевите според квалитетот се очекувало да бидат голови, а колку всушност влегле во гол.Нека ти текне на утакмицана со Арснел на Емирати кога го израмни рекордот за голмански одбрани (14 одбрани, чиниш ракометарски голман).Таа сезона е монструозно добра на Де Геа, најдобра во неговата кариера.

Дополнително, транзитивната сезона меѓу Оле/Мурињо, значи со скроз ист тим, Оле имаше подобри бројки во одбраната, а богами и во офанзивата.И тоа пробуричкај си.Дека лани не давале голови и те како знам, ама да те потсетам дека Џеси Лингард и Переира беа стартери и креативци(Погба беше повреден), па сега рачунај која брука бевме.Отпосле дојде Бруно и се сменија работите.Штета Лукаку сакаше да си оди, иначе многу добро би ни легнал сега ...
Автоматски споено мислење:

Не би сакал да го нарушувам тотенхем хајп вагонот, ама со оглед дека Мурињо не преферира многу да ротира играчи, поготово клучни играчи, со оглед на распоредот + играњето у ЛЕ , очекувам да му прегорат играчите и да се повредат.Кејн е познат по тоа дека не можеш да се ослониш цела сезона на него, а друг шпиц асален немаат.
Али како што рече @Stefan-kobe му се погодени коцките 200% во клубот, нема ѕвезди (кејн и сон не се тој профил, работници се) а има одлична соработка со директорот и сите си се на иста страна и логично гинат на терен.У секој случај океј работа работи кај кокошките.
Буквално стекот пиша се што сакав да пишам.

И Годин и Алдервајрелд се злато вредни играчи, тој Матич ви е втор најдобар везњак у тим. Вилиан и Перо може ќе се уклопеа перфектно во замислата на Мурџо и ќе издоминираа, кој може да знае така?

За Марсијал не се сложуваме и тоа е :D Има многу фудбал у него ама карактерно ми е... Класичен „француски“ циган. Исто ко Погба, Дембеле итн. Нека ми извинат ромите. :)

Костурот на тој тим беше стар, бекови беа 32 годишен Јанг( пак кине човеков) и 34 годишен Валенсија.Штоперите беа боранија тешка
Брат, па нели Мурињо бараше бекови и штопер? :) Сеа нешо не сум те сфатил ја или ? :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Буквално стекот пиша се што сакав да пишам.

И Годин и Алдервајрелд се злато вредни играчи, тој Матич ви е втор најдобар везњак у тим. Вилиан и Перо може ќе се уклопеа перфектно во замислата на Мурџо и ќе издоминираа, кој може да знае така?

За Марсијал не се сложуваме и тоа е :D Има многу фудбал у него ама карактерно ми е... Класичен „француски“ циган. Исто ко Погба, Дембеле итн. Нека ми извинат ромите. :)
Брат, па нели Мурињо бараше бекови и штопер? :) Сеа нешо не сум те сфатил ја или ? :D
Алдервајлд никој нормален не би го одбил тогаш, ама еврејот не го даваше.Од друга страна годин е ептен тапа и игра испод негово ниво што е разбирливо за годините.Варан, Љапорт, ВВД нешто такво се бара, што ќе е класа и ќе ги игра сите утакмици, а не да биде пурпена решение за максимум една година.

Десен бек доби, ама зошто одбра млад и просперитетен - Диого Далот.Е сега овој ко за беља дур се оправи од тешка повреда, го избркаа мурињо или го фати ептен малку.
Лев бек едина желба му беше Алекс Сандро, ама не најдоа договор со Јувентус бидејки бараа 60+ милиони ако памтам.Веројатно не веруваа во мурињо веќе за да му фукнат таква пара на бек, зошто Алексис до тогаш веќе беше држ ме не дај.

Матич пак ќе речам, суво злато е штета што не дојде помлад.Ама сепак е нестабилен што е разбирливо за годините пред се зошто беше физички доминантен играч, а сега е климав.2 најдобар везњак веќе 10 месеци не е.

Него заеби цепидлачење, двете страни си имаа причини и проблеми, нека кршат глава.Од сегашниве конкуренти за титула :icon_lol:, Тотнам ми е прв омилен избор, Лестер втор.Челзи и Ливерпул ми се антипатични така да фуј, ќе бараме null & void.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Тешко теле голманот на ВБА, во вториот обид исто беше пред црта. Случајно да одбранеше, пак ќе се поновуваше. Не знам кој курац им е толку тешко да останат на црта, свесно идат со глава во ѕид голманиве.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Тешко теле голманот на ВБА, во вториот обид исто беше пред црта. Случајно да одбранеше, пак ќе се поновуваше. Не знам кој курац им е толку тешко да останат на црта, свесно идат со глава во ѕид голманиве.
ама реално и најглупо правило евер па уште тргни застани лажњаци ова она, дел од секунда е ако не тргне на време теорија нема да ја фати и да ја процени
нека си биде вакво правилото да не напуштат линија ама и играчите да немаат право циркузанти да изграваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Тешко теле голманот на ВБА, во вториот обид исто беше пред црта. Случајно да одбранеше, пак ќе се поновуваше. Не знам кој курац им е толку тешко да останат на црта, свесно идат со глава во ѕид голманиве.
ама реално и најглупо правило евер па уште тргни застани лажњаци ова она, дел од секунда е ако не тргне на време теорија нема да ја фати и да ја процени
нека си биде вакво правилото да не напуштат линија ама и играчите да немаат право циркузанти да изграваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Тешко теле голманот на ВБА, во вториот обид исто беше пред црта. Случајно да одбранеше, пак ќе се поновуваше. Не знам кој курац им е толку тешко да останат на црта, свесно идат со глава во ѕид голманиве.
Од школата на Јунајтед е голманот на ВБА. :D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Што ти е бе диверзант?
Го знаеш третото од десетте божји заповеди :D
Ne.

Kako mu odi na propadnatiot i istrosen Mourinjo, covekot so 20 plus tituli, a kako na eden od najdobrite treneri vo svetot Solskjer?

Ps. Ocekuvam odgovor posle eden mesec. Ubavo si znaes. ;)

Pps. Dobro e, sega se fit igracite, uste samo da pomine vreme da porabotat na zavrsnicata i top 15 ne ni bega. :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Манчестерци ај тргнете се настрана и остајте го господинот Жозе да ужива во моментов. Секако сте небитни за него а и за целиот свет. Седете на 9то место со Оле на воланот и не го замарајте лидерот на табелата во англиската премиер лига.

Се надевам сезонава шампиони ќе бидат Мурињо, Симеоне, Конте и други според кајгана експертизата за фудбалски стил и тактика, тренери кои играат мртов и анти фудбал. ју нејм ит.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
11 од головите во ПЛ оваа сезона им се само на два меча - 5 со Саутемптон и 6 со Јунајтед. Со Сотон не сум ја гледал ама со Јунајтед тоа беше посебен случај каде играа скоро цел меч со играч повеќе и начекаа село без кучиња. Јас не ги гледам постојано ама од тоа што до сега сум гледал не паметам некогаш да играле нешто посебно атрактивно. Класична Мурињо тактика. Дури против Њукасл тоа им се врати по нос, кога не постигнаа втор гол да си ја гарантираат победата.

Да, знае да постави стратегија која ќе даде резултати, макар тоа било некогаш и со канцер игра. Кога ќе одигра така против тим како Сити тоа обично е за фалење пошто ретко како на друг начин би победил таков противник. Ама кога со ваков фудбал се освојуваат титули мене лично ми иде на нерви. Затоа се надевам дека нема да биде така со Тотенхем. А во ваква луда сезона со пандемија и купишта повреди кај сите екипи се е можно.
Фората е да лапаш бодови, а не да даваш голови. Лани Ливерпул освои милион бода со по 1-0 резултати и тоа во задни минути. САФ пола титули му се такв. Јуве цела деценија освојува така. Реал освои така лани.

И освен овој натпревар на сите други Мурињо не се бранеше. Со Њукасл требаше да биде 10-0, а на крај изгубија поени. Додека со ВБА и Барнли беше рогачката и ретко која екипа прави шанси таму. Со Вест Хем до 80 имаа 3-0 и се деси крах.
Додека протов Сити и Покетино се бранеше. Сите играат така против нив и веќе сите научија дека така се игра против нив.

Никад не сум го сакал Мурџо, ама ако направи чудо ќе биде еден од најголемите тренери. Ќе испадне дека најслаб учинок ќе му е Јунајтед со Лига Европа титула.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Му треба на Мурињо титула со Тотенхем за да докаже дека е еден од најдобрите тренери во историјата? :pos:

Утре да испадне со нив од лига и после да оди во Баерн и да биде 11-ти во Бундес, повторно ќе го понесе тој примат. Не се заебавајте.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Манчестерци ај тргнете се настрана и остајте го господинот Жозе да ужива во моментов. Секако сте небитни за него а и за целиот свет. Седете на 9то место со Оле на воланот и не го замарајте лидерот на табелата во англиската премиер лига.

Се надевам сезонава шампиони ќе бидат Мурињо, Симеоне, Конте и други според кајгана експертизата за фудбалски стил и тактика, тренери кои играат мртов и анти фудбал. ју нејм ит.
Ви правам кладба на цел форум дека нема да освои Тотенхем.
Ајде сите што сте спремни,бујрум буразери.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
4то место со Тотенхем го дели Мурињо од изнедначување со најдобриот тренер, особено од ко ги превзеде како 11ти.

Мада, големи се шансите веќе и најдобар да е. Сепак, 11ти беа пред него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom