Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Многу чудно :D
Ич не ми е јасно како ќе функционира односот меѓу Леви и Мурињо. Мурињо неколку пати збореше јавно дека следниот клуб за кој ќе потпише мора да има добра структура и јасна цел за успех. Изгледа ептен беше веќе очаен за работа, штом ја прифаќа оваа. Штом Леви не го смени работењето со Покетино, не верувам сега да го мења. Може уште на лето да има многу плачење ако си отидат Ериксен, Алдервирелд и уште некој, а не бидат заменети со ист профил играчи. И желбите на Мурињо тешко да дојдат за 100к неделно.
Баш ме интересира што ќе се случи. Од една страна стварно мислам дека Мурињо за жал може конечно да им го донесе тој победнички менталитет кој никогаш го немале, а од друга страна не гледам како би останал повеќе од две сезони.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ако не освои Тотенхем трофеј со Мурињо, слободно нека го затворат тимот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Ima Murdzovac igraci za 4 2 3 1, ke kine so taa formacija. Prasanjeto e sto ke se slucuva od aspekt na transferite, barem za mene taa e edinstvenata enigma. Ne veruvam Murinjo tuku taka da se nafatil da bide menadzer, sigurno Levi ima veteno deka se trosi i deka ke se kupuva po zelbite na Murinjo. Sea za sea ima idealni igraci za negovata formacija, a ako im go vsadi pobednickiot mentalitet i ako igracite ginat za nego togas ke bidat madafakeri Spursi.

Tek sea mi e malce krivo za Arsenal, uste tolku ke se donapatat od Totenhem. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ima Murdzovac igraci za 4 2 3 1, ke kine so taa formacija. Prasanjeto e sto ke se slucuva od aspekt na transferite, barem za mene taa e edinstvenata enigma. Ne veruvam Murinjo tuku taka da se nafatil da bide menadzer, sigurno Levi ima veteno deka se trosi i deka ke se kupuva po zelbite na Murinjo. Sea za sea ima idealni igraci za negovata formacija, a ako im go vsadi pobednickiot mentalitet i ako igracite ginat za nego togas ke bidat madafakeri Spursi.

Tek sea mi e malce krivo za Arsenal, uste tolku ke se donapatat od Totenhem. :D
Страшно е напатен Арсенал од Тотенхем шо да ти кажам.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Страшно е напатен Арсенал од Тотенхем шо да ти кажам.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Zatoa u finaleto LS ko pacovi pokisnati bevte i se molevte Pool da osvoi. :D

Brat da bideme realni u zadnjite nekolku godini Totenhem e poim za Arsenal, podobri vo sekoj aspekt, ete i nov stadion dobija, finansiski se stabilni, imaat dobri rezultati, e sea im falese toj kraen iscekor za da osvojat titula. Poketino ne uspea, pa ete zatoa go nosat Murinjo, da im gi donese tie posakuvani tituli. Zatoa i rekov tek ke se napatite, karikirav deka Murdzo ke osvaja tituli so Spursi. Zamisli LS da osvoi, cel svet ke ve dupi deka vie, Palas i Milvol ostanavte bez LS od London. :pos:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Zatoa u finaleto LS ko pacovi pokisnati bevte i se molevte Pool da osvoi. :D

Brat da bideme realni u zadnjite nekolku godini Totenhem e poim za Arsenal, podobri vo sekoj aspekt, ete i nov stadion dobija, finansiski se stabilni, imaat dobri rezultati, e sea im falese toj kraen iscekor za da osvojat titula. Poketino ne uspea, pa ete zatoa go nosat Murinjo, da im gi donese tie posakuvani tituli. Zatoa i rekov tek ke se napatite, karikirav deka Murdzo ke osvaja tituli so Spursi. Zamisli LS da osvoi, cel svet ke ve dupi deka vie, Palas i Milvol ostanavte bez LS od London. :pos:
Ама не земаа ЛШ, трипати имаа подобар пласман во 20 и кусур години.
Не негирам дека имаат поамбициозна управа, аматерско рекреативни клубови во Македонија имаат поамбициозни управи.

А Мурињо кур ќе освои, максимум некој ФА куп може да земе.


И сеа ќе ми излезе на нос овој коменатар гарант.




Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ми фалеше Мурињо да го гледам на екраните, небитно кој клуб ќе го тренира.
Исто така интересно е да се читаат вака коментари, а не многу одамна овде се плукаше јако по него како веќе не е тоа што беше, поминат му е мандатот, некои после кикс дури му предвидуваа дека ќе заврши во некој треторазреден клуб во Португалија, истите тие сега викаат дека на победнички патеки ќе го врати Тотенхем, па трофеи се спомнуваат, ЛШ, ау ау :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Ako gledame realno Murdzo imase eden neuspesen mandat do sega, a toa e UTD. Duri i toj neuspesen mandat bi go stavil pod znak prasalnik zaso im osvoi evropska titula i bese vtor vo PL pozadi nevozmoznite City taa sezona.

Po mene neopravdano do tolku se ruga Murinjo, ne deka ne treba da se kritikuva ali sepak ne praime muabet za Emeri zvani nula gud ebenin tituli. Se nadevam deka nema raskol da mu se desi i vo Totenhem kako vo UTD i Celzi.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ako gledame realno Murdzo imase eden neuspesen mandat do sega, a toa e UTD. Duri i toj neuspesen mandat bi go stavil pod znak prasalnik zaso im osvoi evropska titula i bese vtor vo PL pozadi nevozmoznite City taa sezona.

Po mene neopravdano do tolku se ruga Murinjo, ne deka ne treba da se kritikuva ali sepak ne praime muabet za Emeri zvani nula gud ebenin tituli. Se nadevam deka nema raskol da mu se desi i vo Totenhem kako vo UTD i Celzi.
Емери моментално ми е најомразен лик и треба шо поскоро да го снема од Арсенал, ама објективност нула имаш у постот, викаш Мурињо освоил европска титула со Јунајтед, а на Емери не му ги броиш трите исти такви титули од времето со Севиља

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Па нели никогаш не може да биде тренер на конкуренти на Интер, Челзи и Реал. Уште пред години ја даде таа изјава.
Не ми текнува сега што изјавувал, ама секако не би го очекувал тоа од него. Сепак беше избркан од Челзи. Два пати. Јас лично секогаш ќе имам некаков респект за него заради се што има направено за Челзи, ама љубовта исчезна уште кога потпиша за Јунајтед (иако нели не очекував да не оди во друг ПЛ тим). А добар дел од фан базата немаат ни било каков респект. Така да воопшто не ми мења што ќе прави Мурињо сега со кариерата, и кај ќе оди, посебно па поради моменталната ситуација во Челзи. А и секако мене лично Јунајтед ми е поомразен клуб од Тотенхем.
:pos:

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Кладба дека Тотенхем освојува трофеј пред Арсенал, се додека е Мурињо таму?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Емери моментално ми е најомразен лик и треба шо поскоро да го снема од Арсенал, ама објективност нула имаш у постот, викаш Мурињо освоил европска титула со Јунајтед, а на Емери не му ги броиш трите исти такви титули од времето со Севиља

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Za vo Arsenal mislev, na zaebancija sekako, gleas i gud ebenin iam staeno vo postot. Inaku, ako mene me prasuvas jas ne smetam deka e los trener Emeri, samo ednostavno covekot ne znae da menadzira vo bitni i krizni momenti, kako na teren taka i von teren.

Mene mi e jasno zosto e rugan Murdzo, posledni dva mandati imase raskol vo negovite timovi, pa i vo Real iskreno. Ama pak e kopile i osvaja tituli kako sto napomenav pogore. Od druga strana Poketino veruvam e omilen kaj groto neutralni fanovi i se smeta za top trener a ima 0 tituli. Da ne se razbereme pogresno, go cenam epten Poketino i smetam deka e odlicen trener.

Ke vidime ajde, sekako Murdzo e mec so dve ostrici.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не ми текнува сега што изјавувал, ама секако не би го очекувал тоа од него. Сепак беше избркан од Челзи. Два пати. Јас лично секогаш ќе имам некаков респект за него заради се што има направено за Челзи, ама љубовта исчезна уште кога потпиша за Јунајтед (иако нели не очекував да не оди во друг ПЛ тим). А добар дел од фан базата немаат ни било каков респект. Така да воопшто не ми мења што ќе прави Мурињо сега со кариерата, и кај ќе оди, посебно па поради моменталната ситуација во Челзи. А и секако мене лично Јунајтед ми е поомразен клуб од Тотенхем.

Кладба дека Тотенхем освојува трофеј пред Арсенал, се додека е Мурињо таму?
Може

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom