Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Куртон е ко што читав, си патува со националниот тим, игра testimonials, не праи никакви подготовки за Андерлехт, а најбитна улога има у цел клуб. Заслужено апла.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.009
Не ми се верува дека на толку фалење од играчи, и во документарецот на Сити, дека он е мозокот, лидер, алфа мужјак, ultimate professional, тактичко разбирање на играта, дека после 4 утакмици бе... Мислиш не може полошо од Невил и Анри ама легендиве, кој од кој...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Не ми се верува дека на толку фалење од играчи, и во документарецот на Сити, дека он е мозокот, лидер, алфа мужјак, ultimate professional, тактичко разбирање на играта, дека после 4 утакмици бе... Мислиш не може полошо од Невил и Анри ама легендиве, кој од кој...
Мислам Сколс беше најлош
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како мислиш што бидна, го купија последниот ден. Или прашуваш кога ќе дебитира?
Вчера за Фулам гледам игра на бек Сесењон и ме збуни, тоа брат му близнак да бил. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вчера за Фулам гледам игра на бек Сесењон и ме збуни, тоа брат му близнак да бил. :pos:
Да, има брат само колку што имам читано десно игра. Оној Стeфан Сесењон што се вртеше во Сандерленд и ВБА им е братучед :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
btw кога веќе ја начнавте темата дека грото од играчиве денес се губат како менаџери, ни на Белами не му оди баш најсјајно:

Kompany wasn’t the only one to come in for some criticism from those closely associated with Anderlecht, as former manager Aad de Mos described current under-21s boss Craig Bellamy as completely inept as a trainer.

“I saw Bellamy at work at the Ottencup in Eindhoven,” the 72-year-old told La Derniere Heure. “He knows nothing about it. I have never seen such bad coaching in the last five years at Anderlecht’s youth side.

“There was no structure in the game. After ten minutes I already understood that he really is nothing as a trainer.”
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
На Белами не би му дал ни полна чаша вода, да не ја истури, тие му дале деца да тренира...
За стап е тој што му ја дал функцијата, не самиот Белами.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Сеа и оној Лампард у Сити шо играше едно време го напраиле менаџер, мислам дека и он нема појма шо праи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom