Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Go gledav natprevarot, fala za zabeleskata. Isto taka ne bi bilo loso i ostansatite shest duela sto gi dobi megvaer trebalo da gi spodelis.
Нема на што, следен пат кога ќе му пуштат фора, нема да заборавам да ја споделам со тебе.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Нема на што, следен пат кога ќе му пуштат фора, нема да заборавам да ја споделам со тебе.
Nema potreba, sekoj natprevar go gledam jas. Steta sto Megvaer ne otide vo Liverpul, kakov bi bile samo tandem so VVD, a? Kaj kje vi bese krajot?
Vaka Megvaer morase da se zadovoli da potpise za NAJUSPESNIOT klub vo Anglija. Steta golema.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Nema potreba, sekoj natprevar go gledam jas. Steta sto Megvaer ne otide vo Liverpul, kakov bi bile samo tandem so VVD, a? Kaj kje vi bese krajot?
Vaka Megvaer morase da se zadovoli da potpise za NAJUSPESNIOT klub vo Anglija. Steta golema.
Имаме ние подобар од Мегваер и не, не мислам на Вирџил.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Nema potreba, sekoj natprevar go gledam jas. Steta sto Megvaer ne otide vo Liverpul, kakov bi bile samo tandem so VVD, a? Kaj kje vi bese krajot?
Vaka Megvaer morase da se zadovoli da potpise za NAJUSPESNIOT klub vo Anglija. Steta golema.
Луис Данк е боље од Мегваер, пре со него би го тандемнал Ван Дајк.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Uffff dobro e, za moment pomisliv na Djo Faking Gomez. Cim e Dejan Lovren vo prasanje priznavam.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
@Rick.Utd. додека си тука, кажи ни Џејмс дајваше исто вака и во втора лига лани или ново е ова?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.299
@Rick.Utd. додека си тука, кажи ни Џејмс дајваше исто вака и во втора лига лани или ново е ова?
Иронијата е што доби жолт за нешто што имаше минимален контакт, а кога стварно дајвна, му свирнаа фаул.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
@Rick.Utd. додека си тука, кажи ни Џејмс дајваше исто вака и во втора лига лани или ново е ова?
Ostavi ti toa, ti bese mislam sto se kontrase so mene deka James nemalo da igra desno krilo. Sega sto pravime, za sega i dvata natprevari gi odigra tamu, plus i dade eden gol.
Sega neznam kolku se loso osekjas, a togas kako malo dete se smeese.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ostavi ti toa, ti bese mislam sto se kontrase so mene deka James nemalo da igra desno krilo. Sega sto pravime, za sega i dvata natprevari gi odigra tamu, plus i dade eden gol.
Sega neznam kolku se loso osekjas, a togas kako malo dete se smeese.
Сигурно не сум се контрал со тебе кај ќе игра Џејмсов, затоа што врска немам кој е играчов и сигурно за некој таков нема да тврдам дали ќе игра лево или десно крило.
Иначе задоволен си од неговите настапи? Против Волвс беше тапа, а против Челзи топката да не се одбиеше од некој немаше да заврши во гол.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Сигурно не сум се контрал со тебе кај ќе игра Џејмсов, затоа што врска немам кој е играчов и сигурно за некој таков нема да тврдам дали ќе игра лево или десно крило.
Иначе задоволен си од неговите настапи? Против Волвс беше тапа, а против Челзи топката да не се одбиеше од некој немаше да заврши во гол.
Да е само он тапа, ај!
Баагимити тапосани има. Единствена замерка имам што не го мења порано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom