Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Аааа ваљда пораз од 4-0 треба да го прими со осмех. Секако, доколку го направи тоа, тогаш ќе биде лицемерен, сега во оваа ситуација е нервозен и ни тоа не бива.

Моле треба да си праи шеги на своја сметка, само за народот да биде насмеан?
Само дадов констатација од тоа што го видов, незнам зошто толку ве погаѓа.
Кажав не му е првпат, и не не е само тој што реагира вака, ете го Мурињо, ете го Пеп ништо поразличен, па и Венгер знаеше да исклучи, само вие многу лично ги сфаќате критиките кон Клоп.
Нема потреба од релатизирање или увреда не ми беше тоа намерата, само не гледам причина да му се искурчи на новинар кога е во најдобитна можна положба после освојување на лига по пауза од 30 години, на пример многу лесно можеше да ја однесе дискусијата на таа страна и да му ги релативизира прашањата, да го сведе на небитен лик и небитен пораз.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Само дадов констатација од тоа што го видов, незнам зошто толку ве погаѓа.
Кажав не му е првпат, и не не е само тој што реагира вака, ете го Мурињо, ете го Пеп ништо поразличен, па и Венгер знаеше да исклучи, само вие многу лично ги сфаќате критиките кон Клоп.
Нема потреба од релатизирање или увреда не ми беше тоа намерата, само не гледам причина да му се искурчи на новинар кога е во најдобитна можна положба после освојување на лига по пауза од 30 години, на пример многу лесно можеше да ја однесе дискусијата на таа страна и да му ги релативизира прашањата, да го сведе на небитен лик и небитен пораз.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Океј, како треба да изреагира на такво прашање за да бидеш ти задоволен? Да се насмее и да му каже "види, искребо кур ме боли, шампиони сме и уште сум пијан" или нешто налик тој одговор?

Мора да реагира како што реагираше затоа што следна сезона кога ќе изгуби за да даде според тебе задоволувачки одговор за широката маса, ќе треба да каже нешто налик "па добро, лани бевме шамиони, не може секоја година, кој кур, они 30 чекаа, сеа две оддеднаш".

Нешто ко Мурињо како менаџер на МЈ кога ги мочаше на интервју, дека губеле и у минатото, се разбира само за јавноста да му пука сеир.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Океј, како треба да изреагира на такво прашање за да бидеш ти задоволен? Да се насмее и да му каже "види, искребо кур ме боли, шампиони сме и уште сум пијан" или нешто налик тој одговор?

Мора да реагира како што реагираше затоа што следна сезона кога ќе изгуби за да даде според тебе задоволувачки одговор за широката маса, ќе треба да каже нешто налик "па добро, лани бевме шамиони, не може секоја година, кој кур, они 30 чекаа, сеа две оддеднаш".

Нешто ко Мурињо како менаџер на МЈ кога ги мочаше на интервју, дека губеле и у минатото, се разбира само за јавноста да му пука сеир.
Па сигурно не вака, ја не чув да ги искритикува играчиве, нашротив ги бранеше а му се истури на новинаров и сам незнае зошто, во старт беше накурчен на него

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па сигурно не вака, ја не чув да ги искритикува играчиве, нашротив ги бранеше а му се истури на новинаров и сам незнае зошто, во старт беше накурчен на него

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Зошто јавно би ги критикувал играчите?
За да пишуваат после портали како ќе ги продава? За да се вадат нови муабети? Кој вистински педагог прстот би го вперил кон свој играч? Мене не ми текнува на големиве тренерски имиња да покажат со прст кон играч за да си го спасат гзот освен можда Муки братот.

Мора вака дефанзивно да застане, да сврти внимание и да си ги заштити. Позади затворено врати, мајка нека им ебе али секако нежа потреба да задоволува суета на рандом луѓе.


Зошто не ги нападнал играчите јавно? Хахаха

Супер.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
:)
Читам постови уназад... Пулци пијани па пијани...:))Салах сношти пиеше потоа ја згази лименката со пиво и влезе на терен)
.........................................................................
:)Ги изплескаа како Роко - Миа...

btw... Гледав претходно изјава на виасат спорт со Салах... Рекорд ќе бркале -дополнителна мотивација... (пијана работа) :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
:)
Читам постови уназад... Пулци пијани па пијани...:))Салах сношти пиеше потоа ја згази лименката со пиво и влезе на терен)
.........................................................................
:)Ги изплескаа како Роко - Миа...

btw... Гледав претходно изјава на виасат спорт со Салах... Рекорд ќе бркале -дополнителна мотивација... (пијана работа) :D
pijana rabota :(((((((((((
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.795
Поени од реакции
24.059
Аааа ваљда пораз од 4-0 треба да го прими со осмех. Секако, доколку го направи тоа, тогаш ќе биде лицемерен, сега во оваа ситуација е нервозен и ни тоа не бива.

Моле треба да си праи шеги на своја сметка, само за народот да биде насмеан?
Не, туку треба да си одговара нормално на прашањата.
Ако не ко политичариве, нека си ги напише сам прашањата и нека им ги даде да му ги постават за да може без нервоза да ги одговара.
Океј е да покажеш нервоза, ама нема потреба таа нервоза да ја покажуваш кај новинаров кога реално не ни му поставуваше некои заебани прашања.
Ај сеа шефот што ме напнал на работа, да идам на жена ми да и се издеравам. :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ако новинарите го уважиле и му поставиле коректно прашање (дури и да не е коректно, негова работа е да одговори), истото и тој треба да го направи. Да одговори културно и да не просерава.

Лесно е кога победуваш да си насмеан, кул со новинарите и јавноста, шали да набацуваш. Во пораз изгледа потешко ќе да е. Да го направеше ова Мурињо имаше од ,,Скај Спортс" четири дена да му посветат емисија. Џејми Реднап ќе дежураше пред куќата негова во Лондон.

Кога дојде Клоп во Ливерпул, велев дека е многу харизматичен и дека такви ликови недостасуваат во лигата и фудбалот генерално. А не бев толку сигурен во неговите квалитети. Сега, додуша подолго време, сметам дека Клоп е феноменален тренер, ама и класичен фолирант и демагог.
Автоматски споено мислење:

Сега не, ама ако не му вратите на Челзи за ќотеков, отиде титулата. :cool:
До текмата со Ливерпул, Челзи ќе биде веќе квалификуван во ЛШ.
Гледај Волвс-Молвс ти. :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Зошто јавно би ги критикувал играчите?
За да пишуваат после портали како ќе ги продава? За да се вадат нови муабети? Кој вистински педагог прстот би го вперил кон свој играч? Мене не ми текнува на големиве тренерски имиња да покажат со прст кон играч за да си го спасат гзот освен можда Муки братот.

Мора вака дефанзивно да застане, да сврти внимание и да си ги заштити. Позади затворено врати, мајка нека им ебе али секако нежа потреба да задоволува суета на рандом луѓе.


Зошто не ги нападнал играчите јавно? Хахаха

Супер.
Знаеш дека после ова ќе му ја вадат душата хиениве, баш напротив да беше педагог ќе знаеше да изманипулира со одговорите и тонов кон новинариве за да не си навлече непотребни фрки во иднина. Сега тешко дека ќе флертува со нив како досега со насмевка од 8ца до 8ца.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
До текмата со Ливерпул, Челзи ќе биде веќе квалификуван во ЛШ.
Гледај Волвс-Молвс ти. :icon_lol:
Ова е некоја нова математика. 2 бода му бега Челзи на Манчестер, а Јунајтед има и подобра гол разлика, и подобри меѓусебни, што и да решава. Едно нерешено на Челзи и оп, Манчестер пред него, а не гледам од кого Манчестер би изгубил бодови до крајот. Мене се ми се чини дека Манчестер ќе заврши трет, а Челзи, Лестер и Вулфс ќе се борат за четврто и петто место, ако и тоа носи ЛШ.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ова е некоја нова математика. 2 бода му бега Челзи на Манчестер, а Јунајтед има и подобра гол разлика, и подобри меѓусебни, што и да решава. Едно нерешено на Челзи и оп, Манчестер пред него, а не гледам од кого Манчестер би изгубил бодови до крајот. Мене се ми се чини дека Манчестер ќе заврши трет, а Челзи, Лестер и Вулфс ќе се борат за четврто и петто место, ако и тоа носи ЛШ.
Ма те ложам, како да не знам дека Дини ќе се претвори во Дрогба утре и ќе го соголи Кристенсен.
Ќе кикса Јунајтед, ама ќе киксаат и другиве. Лестер мислам дека ќе извиси. Е сега, дали Челзи, дали Јунајтед, дали Волвс, ќе видиме.
Зависи и од потенцијалниот бан на Сити, можно е и сите наведени да играат ЛШ.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ма те ложам, како да не знам дека Дини ќе се претвори во Дрогба утре и ќе го соголи Кристенсен.
Ќе кикса Јунајтед, ама ќе киксаат и другиве. Лестер мислам дека ќе извиси. Е сега, дали Челзи, дали Јунајтед, дали Волвс, ќе видиме.
Зависи и од потенцијалниот бан на Сити, можно е и сите наведени да играат ЛШ.
Јас лично би сакал Лестер да извиси, Вулфс ми станаа многу симпатична екипа оваа година. А многу бос распоред има Јунајтед, навистина не гледам каде би кикснал. Можеби со Палас, знаат да бидат заебани, ама скроз се без мотивација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom