Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Pisuvate i go obvinuvate Mourinjo zosto ne se pozdravil so Lampard. A zosto Lampard ne otide da se pozdravi so Mourinjo, a posle da ja slavi pobedata?
Sto trebase Mourinjo da go ceka pet minuti Lampard da se pozdravi so site na stadionot, pa da si podadat raka? Gluposti. Ve bodi vo oci sto Mourinjo niz negovata kariera gi e pobeduval vasite timovi za koi navivate, pa sega toj e vinovniot.
A osobeno toa se odnesuva za fanovite na Celzi sto sekoja utakmica go pcujat, a toj gi stavi na fudbalskata karta i osvoi tri PL.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.284
Zamisli sea penal ke sudat

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Pisuvate i go obvinuvate Mourinjo zosto ne se pozdravil so Lampard. A zosto Lampard ne otide da se pozdravi so Mourinjo, a posle da ja slavi pobedata?
Sto trebase Mourinjo da go ceka pet minuti Lampard da se pozdravi so site na stadionot, pa da si podadat raka? Gluposti. Ve bodi vo oci sto Mourinjo niz negovata kariera gi e pobeduval vasite timovi za koi navivate, pa sega toj e vinovniot.
A osobeno toa se odnesuva za fanovite na Celzi sto sekoja utakmica go pcujat, a toj gi stavi na fudbalskata karta i osvoi tri PL.
Па веројатно зошто поразениот му честита на победникот. :toe:

Еднаш правилноќе досудат нешто и то ќе го промашат фудбалерите. Арно ништо не судеа:pos:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.284
Sranje.... mislam ova e cist penal toa nema sumnja, ama bruka se.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.005
Поени од реакции
6.026
Марез, до Жеус и гол.
О, то је поновно та снимка........

Кај го тупат со „Р“-то, со вакви ситуации, врв достигнуваат.

п.с. Дај бе нека дадат гол лисициве, бемти граѓата..
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Марез како си се прошета слободно, Роџерс откако потпиша нов договор Лестер у слободен пад...
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Извинете за оф топик, ама знам дека дека порано се водеа овде муабети за нарачување од Спортдирект. Мислам @Ilumious дека објаснуваше, дека имала нарачано...

Сакам да порачам, па да прашам за искуство дали има некој во скоро време искуство со пратки?
Имало некои измени во врска со пратките од Англија...
Знам дека од Асос се жалеа дека во последно време ги праќале пратките преку ДХЛ... Не знам дали е ист случајот и со Спортдирект?
Гледам има само една опција за мк, Home Delivery -> Express Delivery која кошта 17$ и нема повеќе инфо.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Pisuvate i go obvinuvate Mourinjo zosto ne se pozdravil so Lampard. A zosto Lampard ne otide da se pozdravi so Mourinjo, a posle da ja slavi pobedata?
Sto trebase Mourinjo da go ceka pet minuti Lampard da se pozdravi so site na stadionot, pa da si podadat raka? Gluposti. Ve bodi vo oci sto Mourinjo niz negovata kariera gi e pobeduval vasite timovi za koi navivate, pa sega toj e vinovniot.
A osobeno toa se odnesuva za fanovite na Celzi sto sekoja utakmica go pcujat, a toj gi stavi na fudbalskata karta i osvoi tri PL.
Зошто пишуваш на памет?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Извинете за оф топик, ама знам дека дека порано се водеа овде муабети за нарачување од Спортдирект. Мислам @Ilumious дека објаснуваше, дека имала нарачано...

Сакам да порачам, па да прашам за искуство дали има некој во скоро време искуство со пратки?
Имало некои измени во врска со пратките од Англија...
Знам дека од Асос се жалеа дека во последно време ги праќале пратките преку ДХЛ... Не знам дали е ист случајот и со Спортдирект?
Гледам има само една опција за мк, Home Delivery -> Express Delivery која кошта 17$ и нема повеќе инфо.
Еднаш порачав за во Скопје и поевтино и поскапо од 45 евра. Првиот пат ми го донесоа од пошта, вториот пат одев до ДХЛ онаму на обиколница, после на царина и пак назад до ДХЛ и си ја земав пратката. Ако имаш роднини во странство, порачај нека ти стигне кај нив или пак фаќај правец Софија и во Декатлон земи си што ти душа сака :d
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Денес на Барнли - Бурнемаут најлошото нешто од варот. Центаршут за Барнли и евентуална игра со рака во 16тик на играч од Бурнемаут, играта продолжува со контра и гол за Бурнемаут. Се радват овие 2 минути и вар го поништува голот и суди пенал за Барнли :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.496
Денес на Барнли - Бурнемаут најлошото нешто од варот. Центаршут за Барнли и евентуална игра со рака во 16тик на играч од Бурнемаут, играта продолжува со контра и гол за Бурнемаут. Се радват овие 2 минути и вар го поништува голот и суди пенал за Барнли :icon_lol:
Што е тука лошото?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Што е тука лошото?
Психички ги убива Борнмут
Наместо да прекине порано да види што како чекал цела акција.
Ако Борнмут не дале гол дали ќе се прекинело за да видиме дали има пенал?

Што ако Борнмут 10 минути граделе акција и топката останала во игра? Дали после 10 минути ќе требало да видат дали имало пенал ако дури после 10 минути топката отиде во гол аут?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom