Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Па за разлика од тебе не реков дека Интер е подобар од Сити, а во тимот ми игра Кандрева рецимо. Во тимот за кој навиваш играат Гнабри и Суле, али добро ќе видиме во мај како што рече и ти, кога Баерн ќе му ја дупне главата на Сити. :pos::pos:
И да сакаш не можеш да ги споредуваш Интер со Сити, прошлата сезона првпат игравте ЛШ после 2012-та и испаднавте у групи. 6 години ЛШ на ТВ сте гледале. Со Лестер не можете да се споредувате, не пак со Сити.

И Меси и Роналдо и Мбапе да играле/играат во Интер - немате параметар со кој би се споредувале со Сити.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Сепак, Трент лани беше можеби најдобар десен бек во Европа all together и несомнено во Премиер.
Мене па сезоната пред то поќе ме импресионира.. Лани дури еден период Гомез беше стартер пред него.. Ок против Барса се покажа ама оттогаш кога и да го видам корнер да изведи завршва топката на другата страна во аут.. Еден од подобрите во лигата е пошто освен Бисака и Вокер нема некој други јаки десни бекови.. А за во светот Кимих е 5 класи над останатите реално
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
А јас пишав контроверзна одлука или од Спорт Клуб пишале така на видеото? :tapp: :tapp:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене па сезоната пред то поќе ме импресионира.. Лани дури еден период Гомез беше стартер пред него.. Ок против Барса се покажа ама оттогаш кога и да го видам корнер да изведи завршва топката на другата страна во аут.. Еден од подобрите во лигата е пошто освен Бисака и Вокер нема некој други јаки десни бекови.. А за во светот Кимих е 5 класи над останатите реално
Имаше две ситни повреди и промаши 5-6 утакмици.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Одличен беше лани Трент-от. Си има маани, ама сепак шо јес - јес.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Педерчево една утакмица изиграл како што треба и ова изјавува


“I always feel good when I play football. I do the things I like, plus it’s my job. I give my all every time I go out on the pitch,” he said.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Едно полувреме*
Ама баш едно полувреме. Во прво ко Томи да си го стаил на терен, се шуњаше, грешни обиди од пасови, претенциозни потези кај што инстант му зимаа топка, днолинзи...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не знам зошто е за некого дискутабилно за ТАА. Лани имаше сезона која го направи најдобар десен бек во ПЛ, а и во Европа може да се земе во предвид. Има недостатоци, пред се дефанзивни. Во споредба што се наметна со АВБ мислам дека нашиот е дефанзивно подобар, но офанзивно некое ниво зад ТАА. Кај ТАА е предност што дефанзивните недостатоци одлично ги покриваше и дефанзивниот дел од средниот ред и одбранбените играчи.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ne go biva Kimix, TAA e najdobar bek vo evropa, ocobeno dobar natprevar mu bese protiv Siti vo super kupot.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
За во ПЛ мислев. Кимих го немам гледано доволно, за да би можел да го споредам. Не можам да си ги најдам мислењета, ама дечкиве уште од прва утакмица се виде дека имаат нешто во себе.

Првиот играше прва утакмица против Јунајтед, и беше одличен, иако само негова страна ја таргетираа прво полувреме, а Ван Бисака искина на првиот меч, само не можам да си го најдам мислењето што го пишав пост мечот, за да видам со кого беше. Челси чинам, ма да стварно не ми текнува.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ќе дојде наскоро човеков и ќе ги засени двајцата :cool:

1565616946467.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom