Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Овие па њукасл ке испаѓале а ги тепаат тотнем и јунајтед:tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Иначе кога сме кај тоа дека разликата во бодови не значи ништо и ипак само 8 кола се одиграни, вреди да се спомене и дека на пример, Јунајтед во моментов се само 2 (два!!!) бода оддалечени од отпаѓање во Чемпионшип......па тоа не значи и дека стварно нема да отпаднат, ипак само два бода предност се, лесно се губат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Иначе кога сме кај тоа дека разликата во бодови не значи ништо и ипак само 8 кола се одиграни, вреди да се спомене и дека на пример, Јунајтед во моментов се само 2 (два!!!) бода оддалечени од отпаѓање во Чемпионшип......па тоа не значи и дека стварно нема да отпаднат, ипак само два бода предност се, лесно се губат.
Hehe, kaj se seti, lud si brad.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Лигле мало мизерно, х'к пу
Многу глуми сезонава, приметно. Денеска не знам дали имаше и контакт за она кога играч на Њукасл доби жолт а он изреагира ко да му скинале нога. Исто, имаше ситуација пред некое коло мислам на 1-0 со Лестер на корнер знаме падна и се тегавеше ко со три куршуми да го погодиле. Не може да бидеш хард мадафакер и латино фенси пиченце у исто време.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Како тргнале Јунајтед ниту Партизан со оваа игра во ЛЕ нема да го победат. Јас мислам дека играчиве го саботираат норвежанецов . После ова ако не добие отказ, навистина не знам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Стартов е како оној на Мурињо со Челзи пред неколку години.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Стартов е како оној на Мурињо со Челзи пред неколку години.
Мурињо имаше тим со кој што можеше да биде подобар.
Јунајтед и немаат до толку добар тим, плус и повредите ги јебат ептен.

Ама да, и ја тоа помислив, реално ако Јунајтед со овој тим стигне блиску до топ 4 треба Арсенал/Челзи/Тотенхем да се запрашаат што згрешиле, разликата е огромна.

Ма да...како што поминува времето така се подобро изгледа второто место на Мурињо со Јунајтед..
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Многу глуми сезонава, приметно. Денеска не знам дали имаше и контакт за она кога играч на Њукасл доби жолт а он изреагира ко да му скинале нога. Исто, имаше ситуација пред некое коло мислам на 1-0 со Лестер на корнер знаме падна и се тегавеше ко со три куршуми да го погодиле. Не може да бидеш хард мадафакер и латино фенси пиченце у исто време.
Desperate times require desperate measures ама ова ептен desperate, како што кажа не му е првпат, а сукало од 2 метри поголем од Керол е. Одеше на тоа дека е Керол, мислеше да не случајно упали ама среќа Дин успеа да процени и тој нешто како што треба, секако ВАР исто ко да нема да свирнеше пенал ќе си извадеа бодче.
Толку е дно Јунајтед што сите си печалат бодови на нив освен нормално Арсенал...
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Ливерпул и Сити очигледно ќе ги завземат првите две позиции на крајот од сезоната. За останатите две позиции во рамките на топ 4 очекувам изненадување. Арсенал може да не биде во топ 4 ако Емери ја форсира ЛЕ односно му биде приоритет пред ПЛ. Тотенхем мислам дека после повредата на Лорис и ова што им се случува во соблекувалната помеѓу Ериксен и Вертонген ќе им биде голем проблем. Се гледа дека атмосферата во екипата е нарушена. Челзи ме изненади со добрата игра на Моунт и Абрахам. Во секој случај ќе биде интересно до самиот крај.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ливерпул и Сити очигледно ќе ги завземат првите две позиции на крајот од сезоната. За останатите две позиции во рамките на топ 4 очекувам изненадување. Арсенал може да не биде во топ 4 ако Емери ја форсира ЛЕ односно му биде приоритет пред ПЛ. Тотенхем мислам дека после повредата на Лорис и ова што им се случува во соблекувалната помеѓу Ериксен и Вертонген ќе им биде голем проблем. Се гледа дека атмосферата во екипата е нарушена. Челзи ме изненади со добрата игра на Моунт и Абрахам. Во секој случај ќе биде интересно до самиот крај.
Како може Емери да форсира ЛЕ кога со петлиња игра, на секој прес потенцира дека ПЛ е приоритет што е и логично
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Како може Емери да форсира ЛЕ кога со петлиња игра, на секој прес потенцира дека ПЛ е приоритет што е и логично
Зборувам за понатака односно после групната фаза. Можеби не се изразив доволно добро, па поради тоа погрешно ме сфати.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Desperate times require desperate measures ама ова ептен desperate, како што кажа не му е првпат, а сукало од 2 метри поголем од Керол е. Одеше на тоа дека е Керол, мислеше да не случајно упали ама среќа Дин успеа да процени и тој нешто како што треба, секако ВАР исто ко да нема да свирнеше пенал ќе си извадеа бодче.
Толку е дно Јунајтед што сите си печалат бодови на нив освен нормално Арсенал...
Не можеше да извади пенал, кога играта беше во прекин.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ako ne mozeme prvi od napred mozeme da bideme prvi od pozadi crknite hejter

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ова што им се дешава више не е ни смешно, туку стана трагично...
Автоматски споено мислење:

Се заебаам, пресмешно е :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom