Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Замина јабана и светиов дух

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мид-тејбл тим е комплимент за оваа 11ка што е на терен за Јунајтед. Мислам дека нема екипа во ПЛ која би ја тепале на гости.
Би сакал да ми кажеш што толку е послаб овој состав на Јунајтед од оној ланскиот, кога го ставаше пред Ливерпул. Се разбира, доколку сакаш :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Би сакал да ми кажеш што толку е послаб овој состав на Јунајтед од оној ланскиот, кога го ставаше пред Ливерпул. Се разбира, доколку сакаш :)
Имаат една сезона повеќе искуство у мизеријата : )))
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имаат една сезона повеќе искуство у мизеријата : )))
Не, не може овој поискусниов да е послаб. Он за овој состав вика дека се мид-тејбл а ланскиот велеше дека се појаки или со еднаков квалитет како на Ливерпул. Да видиш која брука беше кога праеше комбиниран состав...

Мислам дека и пред почеток на сезонава пиша дека немале Ливерпул да завршат пред Јунајтед или нешто слично, ме мрзи да барам.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Што си пеат во Јунајтед откако ни ОГС не му се погоди

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Би сакал да ми кажеш што толку е послаб овој состав на Јунајтед од оној ланскиот, кога го ставаше пред Ливерпул. Се разбира, доколку сакаш :)
Прво да те потсетам дека тоа беше лани во Јули кога Јунајтед беше втор тим во Англија со убедливо најдобра сезона позади нив во пост-Ферги ерата и буквално сите очекувавме да се донесе Алдервејрелд во одбрана, плус се поврзувавме со неколку добри крила.

Второ, Санчез имаше одлична пред сезона во Америка, трето Рашфорд беше бар 3 пати подобар од сега, моментално е жива мизерија, очајно му треба одмор.

Да не зборам дека во тимот од денеска во нема Погба, го нема Марсијал (на кој сеуште му фали константност), Лукаку, Херера кој е многу корисен играч, па Баји кој имаше голем потенцијал ама буквално го уништија повредите.... единствено на десен бек сме подобри од тогаш.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Нитуедна пара не е доволна кога цел свет те гледа како се резилиш во овој моментален Јунајтед
Веројатно има договорено да го продадат на крај. Само не сака да излезе некоректен и да замине без пари.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прво да те потсетам дека тоа беше лани во Јули кога Јунајтед беше втор тим во Англија со убедливо најдобра сезона позади нив во пост-Ферги ерата и буквално сите очекувавме да се донесе Алдервејрелд во одбрана, плус се поврзувавме со неколку добри крила.

Второ, Санчез имаше одлична пред сезона во Америка, трето Рашфорд беше бар 3 пати подобар од сега, моментално е жива мизерија, очајно му треба одмор.

Да не зборам дека во тимов од денеска во нема Погба, го нема Марсијал (на кој сеуште му фали константност), Лукаку, Херера кој е многу корисен играч, па Баји кој имаше голем потенцијал ама буквално го уништија повредите.... единствено на десен бек сме подобри од тогаш.
Ти тој муабет го тераше во Април месец годинава друже, да те потсетам јас тебе.
Нејсе, смешна е споредбата, всушност тажна, затоа нема ни да го продолжам муабетов и секако, фала на одговорот.
Иначе, до кога ќе го чекате Марсијал да фати константност? Четврта или петта сезона му е? Нешто ко ние со Лалана...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ти тој муабет го тераше во Април месец годинава друже, да те потсетам јас тебе.
Нејсе, смешна е споредбата, всушност тажна, затоа нема ни да го продолжам муабетов и секако, фала на одговорот.
Иначе, до кога ќе го чекате Марсијал да фати константност? Четврта или петта сезона му е? Нешто ко ние со Лалана...
Во Април беше целосно друг муабетот, некој глуп состав каде што "бирав играчи" од овој тим на Ливерпул што би ги земал во Јуанјтед ама убаво си нагласив дека навивачки го правам составот. Ама тотално небитно, битно е што играчи на Манчестер тонат со форма од утакмица во утакмица.

Многу работи може да се сменат во фудбалот во многу краток период, ваљда ме читаше летото во фан клуб кога пцуев се живо и диво по управата кога решиле да не одат по Ериксен и Дибала, пошто немале Јунајтед ДНК. Каква глупост од оправдување, сеуште не ми се верува. Дибала посебно на тацна го имаа, ама се решија да го дадат Лукаку, кој дуи и ван форма ти гарантира 20тина голови и да не го заменат со никого, пошто Аргентинецов не сакал како дете да игра за Манчестер. :facepalm:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ете го тоа што го зборев пред некоја недела, една повреда на Раш или Марсијал и тоа ќе е крајот за нив. Незнам колку им се сериозни повредите, ама нека се крстат сега на Гринвуд стартер.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Брејјј како ја стегна. Одлично одиграно (y)

Страшен бек, а само 20 години
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom