Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    226
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.891
Поени од реакции
2.460
Спорт Клуб :facepalm:,денес само Челзи-Ливерпул на СК1,Вест Хем-Манчестер на СК4,а Арсенал на ниеден канал :D Само така продолжете
Пошо неможеа Манчестер на кецот да го стават место проклетово Рагби и после тоа Џудо ќе даваат,на двојката Малатија-Галатасарај:tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.238
Поени од реакции
19.509
Тек сега го гледам поништениот гол на Тотенхем, леле каков булшит :pos: :pos: :pos:

ВАР на ништо не личи во Англија оваа сезона, во Италија исто за глупости и очигледни голови гледаат 10 пати повторена снимка. Едино во Шпанија би рекол дека се користи како што треба. Германска лига секако не пратам, тоа нека пишат сите 3ца што ја пратат на форумов.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.341
Поени од реакции
1.850
Тек сега го гледам поништениот гол на Тотенхем, леле каков булшит :pos: :pos: :pos:

ВАР на ништо не личи во Англија оваа сезона, во Италија исто за глупости и очигледни голови гледаат 10 пати повторена снимка. Едино во Шпанија би рекол дека се користи како што треба. Германска лига секако не пратам, тоа нека пишат сите 3ца што ја пратат на форумов.
ни во Шпанија не се користи добро, лани еден куп пропусти имаше
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
10
Спорт Клуб :facepalm:,денес само Челзи-Ливерпул на СК1,Вест Хем-Манчестер на СК4,а Арсенал на ниеден канал :D Само така продолжете
Пошо неможеа Манчестер на кецот да го стават место проклетово Рагби и после тоа Џудо ќе даваат,на двојката Малатија-Галатасарај:tapp:
17:30 Арсенал-Астон Вила Спортклуб 8
15:00 Кристал палас-Вулверхемптон Спортклуб 9
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.238
Поени од реакции
19.509
Тек сега го гледам поништениот гол на Тотенхем, леле каков булшит :pos: :pos: :pos:

ВАР на ништо не личи во Англија оваа сезона, во Италија исто за глупости и очигледни голови гледаат 10 пати повторена снимка. Едино во Шпанија би рекол дека се користи како што треба. Германска лига секако не пратам, тоа нека пишат сите 3ца што ја пратат на форумов.
ни во Шпанија не се користи добро, лани еден куп пропусти имаше
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.643
Поени од реакции
9.253
RIP Manchester United.

И официјално, како што и кажав пред некое коло - сезоната им заврши уште пред да почне како што треба. Се гледаме во некои подобри времиња за вас, тоневте и тонете со сезони, нема ни С од светло на крајот од тунелот. Наредниот Милан.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.408
Поени од реакции
34.319
Мид-тејбл тим е комплимент за оваа 11ка што е на терен за Јунајтед. Мислам дека нема екипа во ПЛ која би ја тепале на гости.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.383
Поени од реакции
46.476
На што дроги бил Де Геа кога го потпишуваше новиот договор со Јунајтед?
 
На врв Bottom