Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се посраа, бем ти безрбетници ти ебам. Па уште и ќе ми се курчат навивачи, Хендерсон не треба да игра, не постоел а едини играч што знае да смири игра и да организира напад. За крај, ОГРОМЕН дел од фан база бараат средината да биде Фабињо, Кеита и Шаќири :pos::pos::pos:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
@K!KI не беше ти фан на Челзи?
Не, Јунајтед добри 15год. Ама со Мурињо ја изгубив секоја пасија спрема нив. Почнав дури и да ги мразам, да навивам да изгубат. Мило ми е што Оле ги оправува моментално ама некако ко да го изгубија тоа по што беа препознатливи и што ги сакав.
Тимски дух, 1-2 ѕвезди, играчи од академија, со другото просек играчи што менаџерот го вади максимумот од нив. Некако кокошките ме подсеќаат на нив во времето на САФ само со една така голема мала. ФАКИНГ ЛУЗЕРИ во битни моменти, ама се навикнав.

Во кратки црти, мора некогаш да се откажеш од нешто за да направиш место за подобри работи. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Се посраа, бем ти безрбетници ти ебам. Па уште и ќе ми се курчат навивачи, Хендерсон не треба да игра, не постоел а едини играч што знае да смири игра и да организира напад. За крај, ОГРОМЕН дел од фан база бараат средината да биде Фабињо, Кеита и Шаќири :pos::pos::pos:
И за оваа ли им е на фан базата Хендерсон крив? Семоќен :D Хендерсон за Кеита е Џерард
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И за оваа ли им е на фан базата Хендерсон крив? Семоќен :D Хендерсон за Кеита е Џерард
Дебилизам, што друго да се каже. Многу се нервирам кога ќе ми каже некој „бегај бе тој Хендерсон не е за капитен, не е Џерард“. НОУ ШИТ ШЕРЛОК, секој да можеше да биде Стиви, Стиви немаше да биде тоа што е, ти ебам амебата глупа да ти ја ебам. Само што сеа сум со мозочен удар и не можам да се расправам, семката да им ја ебам едноклеточна.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.841
Поени од реакции
39.146
А и Клоп ме нервира што игра стандард со овие тројца напред, па смени нешто ебате, Ориги една шанса имаше гол моеше да даде, детето дреме на клупа а Фирмино 300 зицери има секоја утакмица, и Стариџ исто дреме, ај да немаше некој да стави.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.453
Поени од реакции
42.740
А и Клоп ме нервира што игра стандард со овие тројца напред, па смени нешто ебате, Ориги една шанса имаше гол моеше да даде, детето дреме на клупа а Фирмино 300 зицери има секоја утакмица, и Стариџ исто дреме, ај да немаше некој да стави.
Кое дете, 24 години ќе наполни волот во Април а не знае да погоди од метро ипол. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.841
Поени од реакции
39.146
Кое дете, 24 години ќе наполни волот во Април а не знае да погоди од метро ипол. :D
дава голови он со оглед на таа минутажа што му е дадена, против Вулвс дае гол, иначе дете беше кога дојде во Ливерпул:D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А и Клоп ме нервира што игра стандард со овие тројца напред, па смени нешто ебате, Ориги една шанса имаше гол моеше да даде, детето дреме на клупа а Фирмино 300 зицери има секоја утакмица, и Стариџ исто дреме, ај да немаше некој да стави.
Доста бе, да не играл Боби ќе ми кажува, зошто имал две просечни утакмици, човекот покрива дефанзивно у средина повеќе од Шакири и Кеита заедно. Ќе го стаи Ориги и/или Стариџ и ќе ми чмаат у 16ник цела утакмица, ќе напраат 2-3 шпринта до 20та минута и чао.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.841
Поени од реакции
39.146
Доста бе, да не играл Боби ќе ми кажува, зошто имал две просечни утакмици, човекот покрива дефанзивно у средина повеќе од Шакири и Кеита заедно. Ќе го стаи Ориги и/или Стариџ и ќе ми чмаат у 16ник цела утакмица, ќе напраат 2-3 шпринта до 20та минута и чао.
ја не викам да не игра и баш го поштовам Боби, али секоја утакмица ја играат од почеток на сезона до сега и се прилично уморени, некад треба нешто да се смени кога не иде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom