Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Pa i Barcelona ve dupna 2 pati u finale pa nikomu nishto. A chelsea osvoi u sred Minhen protiv Bayern Minhen!

Se sekjavame na vas Bayern sho vi napravi...

Nesho kako ova na primer:

Moжно ли е толку да те боли... ја разбирам искомплесираност, ама ти поставуваш некои нови нивоа.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
ejjj 10 godini pominaa od togash ne dupi sea i ti. Okej, mene poishe me boli na primer Barcelona 2009ta na Stamford Bridge, ovoj se lizna, imavte mnogu srekja i toa e toa. Ferski. Na drugiov mech beshe chist grabezh.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Мене ме боли тоа што Арсенал ни го заебаа даблот минатата сезона :toe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Очекувам вечер стокиве да пружат солиден отпор, се надевам нема да ме демантираат :D[DOUBLEPOST=1520860865][/DOUBLEPOST]Еј јако беше тоа ЛШ финалето во Москва бе..тоа беа времиња....
кога фановите на Јунајтед викаа "Хаха види ги Челзи трошат по 200 милиони и не можат и титула да освојат. Фејк екипа само тренери менуваат. Наместо како Јунајтед да не трошат ептен пари. Ова е екипиште. Вие и Мурињо го имавте. Гнаса тренер ептен го мразам, нема простор во Јунајтед за такви глупави ликови што врска немаат и се крајно преценети.."
Ах времиња.. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Интересно е како времињата се менуваат:icon_lol:
 
R

red.devil

Гостин
И уште сте истата фејк екипа која троши пари и менува тренери...
Различно е што сега и Јунајтед го има изгубено компасот. Тоа е жалосното за фановите на Јунајтед а за останатите... За останатите постои само илузија дека се подобрени (освен тие за Сити и Спарси што се), а уствари Јунајтед има потфрлено и назадено а остатокот бара сатисфакција во тоа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Очекувам вечер стокиве да пружат солиден отпор, се надевам нема да ме демантираат :D[DOUBLEPOST=1520860865][/DOUBLEPOST]Еј јако беше тоа ЛШ финалето во Москва бе..тоа беа времиња....
кога фановите на Јунајтед викаа "Хаха види ги Челзи трошат по 200 милиони и не можат и титула да освојат. Фејк екипа само тренери менуваат. Наместо како Јунајтед да не трошат ептен пари. Ова е екипиште. Вие и Мурињо го имавте. Гнаса тренер ептен го мразам, нема простор во Јунајтед за такви глупави ликови што врска немаат и се крајно преценети.."
Ах времиња.. :D
Па ако не си заприметил, уште се хејта Мурињо. Гледам и вас сон не ве фати Бенитез што ве водеше 6 месеца. Сега да одиме да го застреламе, не можеме.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
До ден денес кога и да ми текне на Бенитез гуглам за да се осигурам дека стварно се случи тој период :D
Никаква поддршка не доби од навивачите до самиот крај, не можеше човекот ни на трофејот да се израдува, го снема по натпреварот. Не ми текнува дали имало друга таква ситуација во фудбалот.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Не сме исти бе, влеговме у групна фаза ЛШ после 9 години и после 10 атакуваме на бек ту бек учество, што значи има напредок :D
Ако имавте кокошка за амблем, то ќе беше успех. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom