Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ни двете нема да се десат. Јунајтед ќе ги тепаат Свонси, а против Сити ако треба и од гзот ќе си гризне Мурињо ама нема да дозволи против него да освојат Сити титула.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А што би одбрале да морате? Гард или да ја освојат со победа против Јунајтед? :D
Кога веќе мора, единствена олеснителна околност е што тоа нема да биде ОТ, така да второто
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Еве јас повеќе го ценам Ливерпул и не би имал против они да бидат некогаш( да нема претерување) пред нас:D.
Може ова се должи и на годините(197. и некоја) кога на ТВ го даваа само финалето на Лига куп и тогашен Нигерпул беше постојан учесник.
Сити од секогаш сум го перцепирал како посиромашен комшија(која иронија), кој само ти го ремети раатот, со неговото постоење.
Дури ни сега кога имаат пара и направија тим, уште ги сфаќам како недозреан клуб.
Ама тоа е мислење на еден форумџија роден педесет и неке, сега има едно чудо помлади членови, кои мислењата ги формираат на основа последните10-15 години.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ни двете нема да се десат. Јунајтед ќе ги тепаат Свонси, а против Сити ако треба и од гзот ќе си гризне Мурињо ама нема да дозволи против него да освојат Сити титула.
А демек Пеп нема да сака у уста да го измоча?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Сити од секогаш сум го перцепирал како посиромашен комшија(која иронија), кој само ти го ремети раатот, со неговото постоење.
Дури ни сега кога имаат пара и направија тим, уште ги сфаќам како недозреан клуб.
Ама тоа е мислење на еден форумџија роден педесет и неке, сега има едно чудо помлади членови, кои мислењата ги формираат на основа последните10-15 години.
Ако Сити продолжи да го гради клубот и има успеси, а Јунајтед не успее да се врати на врвот на Англија и Европа, може помлади членови родени во 2050та и фанови на Сити ќе го гледаат Јунајтед како сиромашен и неуспешен комшија :D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ако Сити продолжи да го гради клубот и има успеси, а Јунајтед не успее да се врати на врвот на Англија и Европа, може помлади членови родени во 2050та и фанови на Сити ќе го гледаат Јунајтед како сиромашен и неуспешен комшија :D
Тој јуне, нема да те муне:D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ни двете нема да се десат. Јунајтед ќе ги тепаат Свонси, а против Сити ако треба и од гзот ќе си гризне Мурињо ама нема да дозволи против него да освојат Сити титула.
Зависи вечер како ќе пројдеме!
После тоа на инспирација ќе ги добиеме Свонси а за Сити, тврда нула:duel:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Кое малтретирање и кое шиканирање? Што му го кажал резултатот неколку пати? Го опцу, го навреди, го плукна? Карагер колку ги провоцира фановите на Јунајтед на Твитер, што е патем исто што му го направи овој со колата, треба секој фан каде ке го види, да го плука?

Па ако е таков случајот, он со Гери Невил треба да се плука по цел ден.
Види свесен си дека новинарите само чекаат нешто слично и веднаш објавуваат и осудуваат, кој курац е па некој лик да ме снима со телефон и да ме провоцира мислим дај молим те стави се три секунди во кожа на Карагер, замисли на негово место да беше Рој Кин или Белами или Бартон...и тие се луѓе од крв и месо и треба да ги сфатиш јас имам лош ден на работа па дојдам дома некој ми спушти лош муабет испратам се во три лепе, е замисли да си напизден до максимум и некој со телефон по тебе да снима и да теи се качува на глава.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
ПЛ најјаката лига у свет, од 5 клуба у групна фаза до најверојатно само 2 у 1/4 финале и нула у 1/2 полуфинале ако Сити ги избегне Реал, Барса и Баерн Минхени.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.658
ПЛ најјаката лига у свет, од 5 клуба у групна фаза до најверојатно само 2 у 1/4 финале и нула у 1/2 полуфинале ако Сити ги избегне Реал, Барса и Баерн Минхени.
Зошто Ливерпул го нема во муабетов? Или криво ти е
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Зошто Ливерпул го нема во муабетов? Или криво ти е
Зошто ќе испаднат сместа од посериозна екипа.
Уопште не ми е криво за Ливерпул или било кој друг клуб од Англија сем Јунајтед. Поентата е дека ПЛ секоја година тоне по квалитет.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.658
Зошто ќе испаднат сместа од посериозна екипа

Поентата е дека ПЛ секоја година тоне по квалитет.
Пред време не со прогнози, посебно не за овој Ливерпул што баш против јаки екипи игра најдобро. А ПЛ си е ваква години уназад, ниту тоне ниту се подобрува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom