Premier League - Season 2017/2018

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 15 јули 2017.

?

Дали ќе се прошета Мурџо?

 1. zs bi se setal?

  29,4%
 2. uvek

  19,0%
 3. nikad

  15,0%
 4. dobrobeti

  11,1%
 5. dre$ovi

  25,5%
 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.467
  Допаѓања:
  133.367
  Мое мислење е дека ако веќе форсираш нет спенд, не ти требаше постот со клубовите, парите, успесите поготово кога го вметнуваш Јунајтед што прави пари и од продадени клупски вилушки.

  А и ако веќе начнуваш тема и сакаш да ги насанкаш, терај ја додека не го направиш тоа, со постови од типот на works everytime и зошто реагирате на се, оддаваш поинаков впечаток, тоа ми е :)))
   
  На Morgan Freeman му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  24.136
  Допаѓања:
  33.550
  Не знам од кај извадивте дека форсирам нет спенд. Видов некои бројки, и ги ставив тука за да видам дали и по милион пати истите членови одма ќе се јават да докажуваат нешто. И секој пат мојот пост е глуп, ретардиран, идиотски (ваљда некој од тие зборови бараше @vidooq), без намера да повлече некоја дискусија. И затоа никогаш не реплицирам потоа со нешто сериозно, туку со безвезе муабети за да видам до кај ќе се тера. Доколку после дојдам овде и пишам пост:

  Челзи - 1
  Ливерпул - 1
  Јунајтед - 0

  Пак одма ќе се натегаме зошто и како Јунајтед не требало да е 0, што и да претставува таа 0. Наместо да се увиди дека е глупост постот, да се изигнорира и да се продолжи понатаму. Е тоа ми е поентата :D
   
  На Peja989 и Ilumious им се допаѓа ова.
 3. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199
  Ваљда затоа што тоа што си го постирал, не ја доловува реалната слика.

  Да не спомнуваме дека кога и самиот ке сфатиш дека е така, одма следи, ама ја не се слагам со твитот што самиот си го постирал :pos:, ама ја не мислев сериозно, само за пецкање простирам.
   
 4. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  24.136
  Допаѓања:
  33.550
  Еве пак ќе прашам, што е тоа што вас како фанови на Јунајтед толку ве погоди во тоа што го постирав вчера? Што толку ве испровоцира за да земете да ми одржувате лекции по економија? Ви го деградира тоа некако клубот? Зошто тие за Арсенал и Ливерпул не се осетија испровоцирани па да се вмешаат во лекциите?

  :pos:
   
 5. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199
  И стварно, зошто Пулци не ти реплицирале за нивното трошење... види колку пари имаат спичкано.

   
 6. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  24.136
  Допаѓања:
  33.550
  Па они најмногу треба да се погодени затоа што авторот сметал дека се небитни. Треба ептен да се испровоцирани и да го воскреснат Рики, да ми напише цела книга.

  А бројките се тие, и парите и титулите. Ниту сум го започнал, ниту планирам да го мењам трендот да се рачунаат само парите потрошени и добиени од трансфери, за фановите на Јунајтед да не се осеќаат испровоцирано и навредено :pos:
  Ниту пак ми беше целта да докажувам нешто, освен тоа што го пишав погоре, а нема врска со нет спенд и тутулите :icon_lol:
   
 7. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199
 8. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  24.136
  Допаѓања:
  33.550
  Да не замараме со тоа веќе, да се свртиме на посериозни проблеми.

  Ако се оствари ова, ќе мора да го променам моето мислење дека ако не се во мај на врвот на табелата, тоа ќе биде огромно разочарување. Сепак би било најголемо разочарување во историјата на фудбалот.
   
 9. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.268
  Допаѓања:
  18.864
  :icon_lol:
   
  На Mich0MKD и vidooq им се допаѓа ова.
 10. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199
 11. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  4.632
  Допаѓања:
  7.134
 12. UnitedWeStand

  UnitedWeStand Sex,Football&Rock'n'Roll!

  Член од:
  1 јули 2008
  Мислења:
  1.727
  Допаѓања:
  1.301
  2008 животот му го уништила на Донев. Ова е ново ниво на опсесија... книги ќе пишуваат по тебе друже.
   
  На vidooq, Mich0MKD и Донев им се допаѓа ова.
 13. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199
 14. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.131
  Допаѓања:
  30.659  Шо му е на овој бе? :pos:
   
 15. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.794
  Допаѓања:
  29.199

Сподели преку: