Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Многу ке смениме во PGMOL со дискутирање тука. И понатака ке си суди кој како ке му текне, без да сноси последици.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Гледаш луѓето и за општа ситуација и уметнички дојам водат рачун.
Ние овде очи си вадиме за жолти картони.
Друга димензија се они изгледа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Многу ке смениме во PGMOL со дискутирање тука. И понатака ке си суди кој како ке му текне, без да сноси последици.
Дека со било кој друг муабет овде, мењаме нешто :D

Не знам, мене ме шокираше интервјуто. Како од сега да мислам дека секоја грешка на судиите стварно е грешка, а не дека така судел затоа што според него подобри ќе бидат така насловните на весниците.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Никој не се "шокираше" колку тебе зошто никој не дискутира на таа тема. :D

Пред некој ден сакав да пишам за добар дел од 50/50 одлуки кои често идат во корист на Сити, неколку сомнителни пенали што ги извади Стерлинг и еден на Силва, што видно им помогна периодов покрај добрата форма, и колку се мали тие маргини на судиска грешка наспроти правилна одлука, ама како и обично како што се прави на форумов, се напаѓа говорникот, не предметот на дискусија, и баталив.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Никој не се "шокираше" колку тебе зошто никој не дискутира на таа тема. :D

Пред некој ден сакав да пишам за добар дел од 50/50 одлуки кои често идат во корист на Сити, неколку сомнителни пенали што ги извади Стерлинг и еден на Силва, што видно им помогна периодов покрај добрата форма, и колку се мали тие маргини на судиска грешка наспроти правилна одлука, ама како и обично како што се прави на форумов, се напаѓа говорникот, не предметот на дискусија, и баталив.

Jebo majku svoju. :ROFLMAO:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ама како и обично како што се прави на форумов, се напаѓа говорникот, не предметот на дискусија, и баталив.
Да не ме сфатиш погрешно ама навивачи на Манчестер Јунајтед (не само на форумов, туку општо) имаат докторирано на темава.
Not Bitter Just Better или како и да беше...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Подобро про-Сити заговори отколку слики од црвени картони. Првото барем е смешно.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Да не ме сфатиш погрешно ама навивачи на Манчестер Јунајтед (не само на форумов, туку општо) имаат докторирано на темава.
Not Bitter Just Better или како и да беше...
Форумска култура, јебига.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дека со било кој друг муабет овде, мењаме нешто :D

Не знам, мене ме шокираше интервјуто. Како од сега да мислам дека секоја грешка на судиите стварно е грешка, а не дека така судел затоа што според него подобри ќе бидат така насловните на весниците.
Немој аман,многу те шокираше интервјуто бидејќи тој натпревар знаече живот или смрт за Челзи каде му беа неопходни бодовите за 10-то место..навистина ве оштети Клатенбург што ви скрати евентуални два драгоцени бода
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Мене едино ми се допаѓа што имаат критериум и сите судат така,пуштаат поостра игра,е сеа како ова на Погба нема бегање од црвениот.
Ги пратам доста и другите лиги,не знаат кај тераат судиите таму.Шпанија на пример,ДНО од судии,Оливер е бог и батина за тие .


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Немој аман,многу те шокираше интервјуто бидејќи тој натпревар знаече живот или смрт за Челзи каде му беа неопходни бодовите за 10-то место..навистина ве оштети Клатенбург што ви скрати евентуални два драгоцени бода
:facepalm:
Кај виде да се жалам за Челзи? Ете тој натпревар се погодил, ама општ е проблемот. Што ако уствари често гледаме така скриптирани натпревари од страна на судијата? Ако грешките за кои се нервираме не се искрени грешки?
А сметам дека е оправдано да згрешат, луѓе се и они. Баш ситуацијата со Велбек, сметам дека требаше да остане да лежи. Судијата и да види контакт, кога ќе го види играчот како одма станува, очекувано е во тој момент да се замисли и да се запраша дали добро видел, или не.
Ама вакви ствари не смее да има.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-5144039/Crystal-Palace-reveal-plans-Selhurst-Park-development.html

Палас ќе го зголемуваат стадионот на 34,000 а na кокошките им испаднал мал проблем на таа тема. Од почетните 400 милиони фунти колку што требаше првично да чини стадионот, трошоците им се качиле на 1 милијарда. Кој покачи плата летово, покачи, нови договори во некој друг живот :D
Евреинов слабо математиката, овој од Скопје 2014 да не им го проектирал
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Vistina ova so objavuvaat za Pogba so izjavil deka se nadeva ke se povredile pobitnite igraci na City za gradskoto derbi ili gluposti se toa izmisleni. Mene ne mi se veruva da e do tolku..:D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Vistina ova so objavuvaat za Pogba so izjavil deka se nadeva ke se povredile pobitnite igraci na City za gradskoto derbi ili gluposti se toa izmisleni. Mene ne mi se veruva da e do tolku..:D
Ставив видео уште пред неколку дена. Вистина е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom